Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek

LIDKA 10:43, 01 mar 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6634
aciaz1000 napisał(a)
I jeszcze zamarzyła mi się stipa i werbena patagońska.

Werbena jeszcze nie wzeszła, ale stipa już popikowana częściowo:





Wysiewy super. Ja posialam jeżówki i werbenę taką zwykła- do donic ma być na taras.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
DariaB 11:00, 01 mar 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 2890
Hej przyszłam się przywitać. Masz piękną, dużą działkę, zazdro widzę, że pomoc męża też masz i na pewno wkrótce doczekacie się wspaniałego ogrodu.
Dziewczyny dały Ci już dużo dobrych rad, teraz tylko działać
Ja w zeszłym roku siałam werbenę i stipę i pęknie mi wyrosły, werbena nawet zakwitnęła, ciekawa jestem czy się rozsiała
Powodzenia i będę zaglądać.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Judith 11:02, 01 mar 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9599
aciaz1000 napisał(a)
[...[

Jak się uporam z tym, następnie w kolejności jest południowa strona ogrodzenia.Aktualnie są tam posadzone w trawie tuje (wysciółkowane skoszoną trawą), i albo dosadzimy tuje żeby było jednolite naszadzenie albo przesadzamy tuje i dajemy coś innego, laurowiśnie?

Ale jest to miejsce bardzo wietrzne a przed żywopłotem też chciałam zwiększyć rabatę, więc nie wiem czy jest sens inwestować w droższe rośliny które będą tylko tłem.

Dzień dobry, Aga
Ja nieodmiennie na lisciasty żywopłot polecam pęcherznicę. Od południowej strony będzie sie pieknie wybarwiać i tworzyć tło dla innych roślin (lub zdobić solo). Rośnie bardzo szybko - juz w drugim sezonie byłaby przesłona na wysokość większą niż metr. No i można ją sadzić w odległościach większych niż sadzi się thuje, co pozwala na kupno mniejszej liczby roślin. Oczywiście pęcherznice posadzone w roli żywopłotu trzeba trzymać w ryzach (mocno i szybko sie rozrastają) i przycinać odpowiednio. Ja mam przy ogrodzeniu szpaler przycinany w prostopadlościan i jestem z niego bardzo zadowolona .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Agatorek 12:19, 01 mar 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Ale piękne wysiewy! .

Aga, przy falistych liniach rabat też jest łatwo kosić. Trzeba tylko dobrać odpowiedni kąt „załamania” rabat. Jeśli są to łagodne linie, to ja nie widzę większej różnicy w koszeniu (ale to może tylko ja, bo to eM u mnie kosi ).



____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
aciaz1000 19:57, 01 mar 2022

Dołączył: 02 lip 2021
Posty: 222
DariaB witaj działka wydaje się bardzo duża bo jest prawie pusta, ale gdybym chciała posadzić wszystko co mi się podoba miejsca by brakło marzą mi się brzozy dorenboos, graby, platany, do tego drzewka owocowe, borówki malinki musiałabym drugą działkę kupić

Judith dziękuję za odwiedziny, zaglądałam na twój wątek, nie jestem w stanie teraz przeczytać całego naraz ale wciągnęło mnie skąd macie takie talenty do tworzenia ogrodów?
A pęcherznice - dziękuję poczytam i pomyślę, boję się tylko tego częstego cięcia.

Agatorek haha u mnie też to obowiązek eMa - dlatego tak chętnie pozbywa się darni haha

____________________
Aga Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek
Agatorek 20:15, 01 mar 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Aga, bo pielić pewnie Ty będziesz?

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
aciaz1000 12:10, 02 mar 2022

Dołączył: 02 lip 2021
Posty: 222
Agatorek napisał(a)
Aga, bo pielić pewnie Ty będziesz?



Nie mam nawet nadziei że kto inny to zrobi


Obcięłam moją jedyną hortensję Vanilla Fraise i te mini patyczki wsadziłam do ziemi.
Puszcza listki ale już czytałam że to wcale o niczym nie świadczy.
W razie niepowodzenia poprosiłam już sąsiadki o patyki jak będą ciąć swoje, w końcu się musi udać co nie?

____________________
Aga Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek
Agatorek 15:46, 02 mar 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Tylko nie zapomnij podlewać tych patyczków (tak jak ja w zeszłym roku )
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
LIDKA 16:38, 02 mar 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6634
aciaz1000 napisał(a)


Nie mam nawet nadziei że kto inny to zrobi


Obcięłam moją jedyną hortensję Vanilla Fraise i te mini patyczki wsadziłam do ziemi.
Puszcza listki ale już czytałam że to wcale o niczym nie świadczy.
W razie niepowodzenia poprosiłam już sąsiadki o patyki jak będą ciąć swoje, w końcu się musi udać co nie?



Uda sie tyljo miejsce zaciszne i wilgoć musi być. Ja koło swoich też wysypywalam fusy z expresu i byly obsypane korą.
Pid koniec lata wykopiesz delikatnie 1 szt i xobaczysz czy sa korzonki.

I pidpisuj patyki bo ja teraz mam 3 odmiany wsadzone i 2 na pewno pomieszałam. Bede chodować Nn hihi

Odpowiedzialam u mnie o platanach.
Moje zwykle nieszczepione
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
aciaz1000 09:16, 03 mar 2022

Dołączył: 02 lip 2021
Posty: 222
Agatorek napisał(a)
Tylko nie zapomnij podlewać tych patyczków (tak jak ja w zeszłym roku )


hahaha nie dziwię się że zapomniałaś zapiszę sobie gdzieś przypomnienie

____________________
Aga Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies