Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W pogoni za wymarzonym ogrodem

Pokaż wątki Pokaż posty

W pogoni za wymarzonym ogrodem

Daisunia 00:29, 30 kwi 2022


Dołączył: 18 cze 2021
Posty: 130
Wiolka5_7 napisał(a)

Trzymam kciuki żebyś kupiła Nigry

Tak trzmieliny mają spore korzenie... To odpoczywaj po ciężkiej pracy, miłej nocki


O dziękuję
Kolorowych snów
____________________
Magda - Wpogoni za wymarzonym ogrodem
Daisunia 09:35, 30 kwi 2022


Dołączył: 18 cze 2021
Posty: 130
Przesadziłam berberysa już, brzózka niestety została do jesieni. Ma już listeczki malusie.



Śliwa dziecięca w donicy.




Migdałek. Jakiś lichy tego roku. Nie wiem czy go przymroziło, czy jakaś zaraza.

____________________
Magda - Wpogoni za wymarzonym ogrodem
Daisunia 09:37, 30 kwi 2022


Dołączył: 18 cze 2021
Posty: 130
____________________
Magda - Wpogoni za wymarzonym ogrodem
Daisunia 10:00, 21 maj 2022


Dołączył: 18 cze 2021
Posty: 130
Wiśnie NIGRA nie do kupienia. Zastanawiam się nad jakimś innym drzewem. Może głóg, może coś innego. Sama już nie wiem. A może szukać tej Nigry i czekać aż w końcu się pojawi gdzieś w szkółce szczepiona na wysokim pniu, bo takie szczepione na metrze to były.
Migdałek bardzo humorzasty. Coś mu się tam działo, spryskałam Tobsinem i ścięłam krótko. Najwyżej wykopię go i też będę musiała posadzić coś innego na jego miejscu, bo zależy mi żeby przed oknem coś rosło. Żeby było na co popatrzeć, a przy okazji zasłoni trochę domy naprzeciwko . Tak to wygląda teraz. Jeśli nie odbije, to myślałam o karaganie, albo o czymś innym zielonym, by oko cieszyło jak siedzę w fotelu w salonie.


A takie koleusy w tym roku posadziłam do doniczek. Bardzo mi się podobają. Są tak pięknie cieniowane od żółtego przez pomarańcz aż do fioletu. Zdjęcie tego nie oddaje.

Bratki z tamtego roku pięknie się rozsiały. Uwielbiam je, bo są takie wdzięczne i nie mają dużych wymagań. Rosną gdzie się da.

____________________
Magda - Wpogoni za wymarzonym ogrodem
Judith 10:12, 21 maj 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9909
Po kwitnieniu migdałka usycha kazda gałązka, na której były kwiaty. Wycina się te gałązki i tyle.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Agatorek 20:59, 21 maj 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Śliczne kwiaty ma śliwa

Migdałkiem sie nie przejmuj, on już tak ma . Za rok znów będzie piękny
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Daisunia 14:49, 22 maj 2022


Dołączył: 18 cze 2021
Posty: 130
Judith napisał(a)
Po kwitnieniu migdałka usycha kazda gałązka, na której były kwiaty. Wycina się te gałązki i tyle.

Ale tak do zera?
Ścięłam bardzo krótko, ale nie widzę by odbijał. Stoi w miejscu już ze dwa tygodnie.
____________________
Magda - Wpogoni za wymarzonym ogrodem
Judith 16:24, 22 maj 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9909
Ścięłaś całość. Ja mówię o wycinaniu tylko uschniętych gałązek. Tak - wycinam je w całości.
Myśle, ze odrośnie. Daj mu czas.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Daisunia 16:51, 22 maj 2022


Dołączył: 18 cze 2021
Posty: 130
Judith napisał(a)
Ścięłaś całość. Ja mówię o wycinaniu tylko uschniętych gałązek. Tak - wycinam je w całości.
Myśle, ze odrośnie. Daj mu czas.


Ok. Poczekam
____________________
Magda - Wpogoni za wymarzonym ogrodem
Daisunia 08:42, 24 maj 2022


Dołączył: 18 cze 2021
Posty: 130
A co myślicie dziewczyny o miłorzębie na pniu? W sensie jak nie znajdę tych Nigra nigdzie. Czy miłorząb zasłoni ten dach przed nami? Może nie jest czerwony ale ładnie cieniowany żółto-zielony i też bardzo mi się podoba.
Wiśni poszukam do jesieni, bo mówili w szkółkach że może będą, ale jak nie będzie to może coś innego.
Tak to teraz wygląda. Trawy ścięte jeszcze nie urosły, sąsiad posadził tuje ale one też potrzebują kilka lat, nawet jak trawy urosną to dach trzeba przysłonić. Sąsiad nam jeszcze stawia przed ogrodzeniem trampolinę dla dzieci tak że widoki mamy

____________________
Magda - Wpogoni za wymarzonym ogrodem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies