Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W pogoni za wymarzonym ogrodem

Pokaż wątki Pokaż posty

W pogoni za wymarzonym ogrodem

Narsilia 15:10, 10 mar 2022


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 483
Ja myslę, że wiele osób marzy o takim ogrodzie pięknie zielono i kwitnąco, tutaj tylko kosmetyczne poprawki
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
Daisunia 21:52, 15 mar 2022


Dołączył: 18 cze 2021
Posty: 130
Narsilia napisał(a)
Ja myslę, że wiele osób marzy o takim ogrodzie pięknie zielono i kwitnąco, tutaj tylko kosmetyczne poprawki


Cieszę się że się podoba
Parę rzeczy poprawię i może będzie idealnie
____________________
Magda - Wpogoni za wymarzonym ogrodem
Daisunia 21:21, 24 kwi 2022


Dołączył: 18 cze 2021
Posty: 130
No i cóż, zjeździłam 10 szkółek krzewów i drzew i wiśni Nigry nie ma. Albo Pisardii, albo nic innego.
W 6 szkółkach twierdzili że Pisardii a Nigra to to samo. W jednej szkółce jak dzwoniłam
powiedzieli mi że mają Nigrę, pojechałam 20 km i okazało się że mają Pisardii.
Nie kupiłam, bo uparłam się na Nigrę zgodnie z sugestią Danusi. Zrobię więc miejsce, poprzesadzam co się da i będę polować.
Zastanawiam się, czy mogę jeszcze przesadzić brzozę szczepioną Magical globe, bo ma już zalążki liści. Trochę się zgapiłam, bo pogoda jest jaka jest i zimno cały czas.
Czy teraz jeszcze przesadzić czy lepiej poczekać do jesieni?
____________________
Magda - Wpogoni za wymarzonym ogrodem
Judith 22:14, 24 kwi 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9909
Ha! A ja z kolei rok temu szukałam Pissardi i nigdzie nie było . Obdzwoniłam kilkanaście szkółek zanim znalazłam 3 maluchy .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Daisunia 22:20, 24 kwi 2022


Dołączył: 18 cze 2021
Posty: 130
Judith napisał(a)
Ha! A ja z kolei rok temu szukałam Pissardi i nigdzie nie było . Obdzwoniłam kilkanaście szkółek zanim znalazłam 3 maluchy .


No dziwne to
A nie pamiętasz ile płaciłaś? U mnie jak były w sprzedaży szczepione na 1,5 metra 280 zł, na 2,20 380zł. Drogo. Potrzebuję trzy to kwota duża się robi.
I nie wiesz czym one się różnią tak naprawdę?
Wszędzie mi mówią że niczym i to to samo.
____________________
Magda - Wpogoni za wymarzonym ogrodem
Judith 23:05, 24 kwi 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9909
Mam szczepione na wysokości chyba 160 cm. Nie kosztowały dużo - nie pamietam ile, ale mniej niż 100 zł za sztukę. Ale to były bardzo młodziutkie drzewa.
Pissardi to nie Nigra - tyle wiem, a czym sie różnią, nie wiem .
Poczytaj tutaj:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/1288-sliwa-wisniowa-prunus-cerasifera-nigra
I tutaj:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/1103-sliwa-wisniowa-prunus-cerasifera-pissardi
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Daisunia 00:10, 25 kwi 2022


Dołączył: 18 cze 2021
Posty: 130
Judith napisał(a)
Mam szczepione na wysokości chyba 160 cm. Nie kosztowały dużo - nie pamietam ile, ale mniej niż 100 zł za sztukę. Ale to były bardzo młodziutkie drzewa.
Pissardi to nie Nigra - tyle wiem, a czym sie różnią, nie wiem .
Poczytaj tutaj:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/1288-sliwa-wisniowa-prunus-cerasifera-nigra
I tutaj:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/1103-sliwa-wisniowa-prunus-cerasifera-pissardi


No to 280-380 to lekka przesada.
Zastanawiam się co posadzić jak nie znajdę tych śliw nigdzie.
Może jednak Pisardii jak nie rosną wielkie.

Idę czytać.
____________________
Magda - Wpogoni za wymarzonym ogrodem
Wiolka5_7 07:45, 25 kwi 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Te śliwy to jakieś spore chyba bo tyle kosztowały ? Z tego co pamiętam to nie są drogie drzewa
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Daisunia 22:47, 29 kwi 2022


Dołączył: 18 cze 2021
Posty: 130
Wiolka5_7 napisał(a)
Te śliwy to jakieś spore chyba bo tyle kosztowały ? Z tego co pamiętam to nie są drogie drzewa


Czy ja wiem? Szczepione na 2,20. Szczepione na 1,5 metra 40zł, ale Pisardii. Uparłam się na Nigrę.



Dzisiaj poprzenosiłam trawy w inne miejsca, przesadziłam berberysy, trzmieliny i robię miejsce pod te śliwy. Jak pojawią się hortki Limki, to kupię i posadzę, a śliwy jak gdzieś kupię. Poczekam. Jak teraz nie będzie, to może w sierpniu. Tak mi mówiono w kilku szkółkach.
Padłam dzisiaj po tym całodziennym przesadzaniu. Ręce mnie rwą i zażyłam pyralginę. Nie wiedziałam że trzmieliny mają tak wielkie bryły korzeniowe. Masakra jakaś. Berberysy mają mniejsze.
____________________
Magda - Wpogoni za wymarzonym ogrodem
Wiolka5_7 00:04, 30 kwi 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Daisunia napisał(a)


Czy ja wiem? Szczepione na 2,20. Szczepione na 1,5 metra 40zł, ale Pisardii. Uparłam się na Nigrę.



Dzisiaj poprzenosiłam trawy w inne miejsca, przesadziłam berberysy, trzmieliny i robię miejsce pod te śliwy. Jak pojawią się hortki Limki, to kupię i posadzę, a śliwy jak gdzieś kupię. Poczekam. Jak teraz nie będzie, to może w sierpniu. Tak mi mówiono w kilku szkółkach.
Padłam dzisiaj po tym całodziennym przesadzaniu. Ręce mnie rwą i zażyłam pyralginę. Nie wiedziałam że trzmieliny mają tak wielkie bryły korzeniowe. Masakra jakaś. Berberysy mają mniejsze.

Trzymam kciuki żebyś kupiła Nigry

Tak trzmieliny mają spore korzenie... To odpoczywaj po ciężkiej pracy, miłej nocki
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies