Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku II

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku II

Dorota321 21:22, 08 kwi 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 900
Wiolka5_7 napisał(a)
Dorotko to mit, że nornice nie żrą cebul czosnków.Mi załatwiły je na 2 rabatach.To naprawdę cwaniary Ci się trafiły, że wlaziły od góry, wrr !
Byłam przekonana, że nornice nie jedzą czosnków. Mam ich sporo i ładnie mi się rozrastają, nie zauważyłam, żeby ich ubywało. W dzisiejszych czasach człowiek niczego nie może być pewien.

Wiosna się rozkręca




____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
sylwia_slomc... 21:23, 08 kwi 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
Wiolka5_7 napisał(a)
Dorotko to mit, że nornice nie żrą cebul czosnków.Mi załatwiły je na 2 rabatach.To naprawdę cwaniary Ci się trafiły, że wlaziły od góry, wrr !

Wiola nie mów nawet, bo nasadziłam w ubiegłym roku w łąkę pełno i na razie ich nie widzę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Dorota321 21:28, 08 kwi 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 900
sylwia_slomczewska napisał(a)

Wiola nie mów nawet, bo nasadziłam w ubiegłym roku w łąkę pełno i na razie ich nie widzę
Powinno być je już dobrze widać, u mnie czosnki mają liście około 20cm.




____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Milka 08:50, 10 kwi 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Dorotko, kolorowo i pięknie, prawdziwa wiosna
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
SlonecznyOgrod 12:26, 10 kwi 2022


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Dorota321 napisał(a)
Bardzo dużo go było, nawet ni się z domu wyjść nie chciało. Ja uważam, że na wszystko jest odpowiedni czas. Śnieg w zimie, ciepło wiosną.







Dokładnie! Mi też się zima wiosną nie podoba. za to taka wiosna jak teraz jest u Ciebie podoba mi się i to bardzo. Ty masz dużo kwitnących różnorodnych kwiatuszków, pamiętam je z tamtego roku, kolorowe prymulki i masa innych Szkoda, że te nornice się Ci wdały i łobuzują, goń dziady, na pewno jest jakaś trutka.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Dorota321 10:02, 11 kwi 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 900
Milka napisał(a)
Dorotko, kolorowo i pięknie, prawdziwa wiosna
Dziękuję cieszę się z tych moich wczesnych kwiatuszków bardzo. To taki poprawiacz humoru.





____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Dorota321 10:11, 11 kwi 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 900
SlonecznyOgrod napisał(a)

Dokładnie! Mi też się zima wiosną nie podoba. za to taka wiosna jak teraz jest u Ciebie podoba mi się i to bardzo. Ty masz dużo kwitnących różnorodnych kwiatuszków, pamiętam je z tamtego roku, kolorowe prymulki i masa innych Szkoda, że te nornice się Ci wdały i łobuzują, goń dziady, na pewno jest jakaś trutka.
Nornice mam od zawsze, w pobliżu są nieużytki i lasy. Przyłazi to dziadostwo do mnie na żer, ja co prawda dokarmiam je całą zimę różowymi granulkami. Nie wiem, czy przestały im smakować, czy to coś innego bo granulki w słoiczkach leżą. Myślałam, że dałam im radę, a tu "a kuku" - mamy pyszne cebulki wczesnowiosennych roślin, więc rezygnujemy z trutki.
Widok z mojego ogrodu.





____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
ElzbietaFranka 18:31, 11 kwi 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
Moje marzenie pierwiosnki 2ga fotka od dołu przepiękny kolor.

U mnie też czosnki duże. Niektóre już główki mają.
Ale inne wiosenne stoją w miejscu.

Ma iże poniedzieli jak pojadę do szkolki to takie kupie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Ewa777 12:26, 12 kwi 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18482
Masz tak blisko las i pola, że zawsze będą do Ciebie schodziły się nornice. To walka z wiatrakami. U mnie przez wiele lat nie było nornic, ale trafił się bardzo suchy rok. Tylko u mnie był podlewany ogród. Pojawiły się nornice. Podejrzewam, że przyszły właśnie do wody. Od tego czasu ciągle z nimi walczę. Mam nadzieję, że w końcu mi się to uda, bo wkoło same osiedla mieszkaniowe.

Ogród masz już pięknie ukwiecony wiosennymi kwiatami U mnie żonkile jeszcze w pąkach.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Dorota321 14:03, 13 kwi 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 900
ElzbietaFranka napisał(a)
Moje marzenie pierwiosnki 2ga fotka od dołu przepiękny kolor.

U mnie też czosnki duże. Niektóre już główki mają.
Ale inne wiosenne stoją w miejscu.

Ma iże poniedzieli jak pojadę do szkolki to takie kupie.
Elu rozsadziłam jesienią część pierwiosnków z tych co Ci się podobają. W tym roku nie ma efektu, bo to jeszcze drobnica. Chciałam sobie jeszcze przed bramką posadzić je, żeby było wiosną trochę kolorku. Jeżeli nie spotkasz takich to Ci w sierpniu odetnę kawałek i wyślę. U nas nie ma wyboru w pierwiosnkach, ale ja też rzadko bywam w mieście. Rabata wiosenna nabiera masy i co raz bardziej cieszy.
Upiekłam świąteczne ciasteczka, a tu się okazuje, że starszy wnuk ma gorączkę. Miało być szukanie w ogrodzie zajączka i jajeczka a tu -a kuku.





____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies