Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku II

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku II

Dorota321 15:34, 04 kwi 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 915
Basieksp napisał(a)
Ale zima, no nieźle Was zasypało
Mam nadzieję, że Aniołki już wszystkie resztki śniegu wymiotły z nieba, bo róże i lilie trzeba sadzić.



____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Dorota321 15:40, 04 kwi 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 915
Ewa777 napisał(a)
Nieźle Cię zasypało. Jak stplniej to przynajmniej będziesz miała ogród podlany. U mnie strasznie sucho. Własnie dziś podlewam, bo śniegu nie było.
Ewo ja już od jakiegoś czasu podlewałam, bo mi ciemierniki więdły. Po zrobionej wertykulacji to nawet trawnik podlewałam. Przed tymi śnieżycami miałam przez 2 dni prawie ciągłe opady deszczu. Na razie mam ziemię ładnie nasiąkniętą, ale wystarczy 3 dni słoneczka żeby ten mój piach znów był suchy.




____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Dorota321 15:46, 04 kwi 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 915
Alija napisał(a)
Dorotko, u mnie takie same widoki za oknem. Mam nadzieję, że to długo nie potrwa.

Ozdoby piękne, a wypieki......., mniam, mniam.
Miło mi, ze zaglądasz. Ta zimowa aura popsuła mi humor, trochę boję się o te rośliny co już wystartowały. Dziękuję za miłe słowa.




____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Rumianka 18:34, 04 kwi 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10289
Dorota321 napisał(a)



Doris, zauważyłam obwódkę z trzmieliny...czy łatwo daje się formować taki żywopłocik? Pytam, gdyż mój bukszpan w koniczynce jest przycięty przy ziemi z powodu ćmy...i w przypadku, gdy nie odrośnie, chcę posadzić coś w zastępstwie, no i wpadła mi w oko Twoja trzmielina, więc może właśnie nią zastąpię bukszpan? Trochę sadzonek już ukorzeniłam.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
ElzbietaFranka 18:50, 04 kwi 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13957
Oj Dorotko też masz tego śniegu od groma.
U nas dziś słonko świeciło i sporo śniegu znika.
Jest dosyć ciepło 8 stopni i wiatr.

Patrzę na twoje prymulki kremowe i czekam na wrzosowe.
Takich już nie ma w sprzedaży. Miałam iść na wieś bo też mają ładne i poprosić, ale śnieg zasypał wszystko i dopiero w przyszłym tygodniu pójdę.

Pozdrawiam i zdrowia zycze
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Dorota321 19:05, 04 kwi 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 915
Rumianka napisał(a)

Doris, zauważyłam obwódkę z trzmieliny...czy łatwo daje się formować taki żywopłocik? Pytam, gdyż mój bukszpan w koniczynce jest przycięty przy ziemi z powodu ćmy...i w przypadku, gdy nie odrośnie, chcę posadzić coś w zastępstwie, no i wpadła mi w oko Twoja trzmielina, więc może właśnie nią zastąpię bukszpan? Trochę sadzonek już ukorzeniłam.
Obwódki z trzmieliny mam w kilku miejscach, bardzo je lubię za wiosenny żółty kolor. Myślę, że jest mniej problematyczna niż bukszpan. Formuje się łatwo, podobnie jak bukszpany ścinamy je jak zaczną lekko drewnieć łodyżki. Mam z tych trzmielin też mniejsze i większe kulki.
Żal , że ćma pokonała Twoje bukszpany. Moje jeszcze się trzymają, a to dzięki czujności moich sąsiadek. Gdy któraś zobaczy coś niepokojącego daje znać następnym i działamy.



____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Dorota321 19:20, 04 kwi 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 915
ElzbietaFranka napisał(a)
Oj Dorotko też masz tego śniegu od groma.
U nas dziś słonko świeciło i sporo śniegu znika.
Jest dosyć ciepło 8 stopni i wiatr.

Patrzę na twoje prymulki kremowe i czekam na wrzosowe.
Takich już nie ma w sprzedaży. Miałam iść na wieś bo też mają ładne i poprosić, ale śnieg zasypał wszystko i dopiero w przyszłym tygodniu pójdę.

Pozdrawiam i zdrowia zycze
U mnie śnieg dziś stopniał, ale zimno jest. Za zimno, żebym coś robiła w ogródku, a czekają na wsadzenie lilie i róże.
Mnie w ubiegłym roku udało się kupić 3 różne prymulki na targu, ale ceny za takie mizeroty były wysokie. W tej chwili to nawet nie pamiętam gdzie je wsadziłam, żeby zobaczyć, czy przeżyły. Chciałam kupić nasion tych prymulek "główkowych" ale dziś brakło mi sił na zakupach, a kiedyś jeszcze nie było.
Dziękuję za życzenia zdrowia- jest całkiem nieźle jak na mnie. Bardzo dbam o wzmacnianie formy, co dzień wykonuję ćwiczenia około pół godziny, spaceruję, sprawdzam ilość kroków co dzień. Dziś pierwszy raz od chyba 3 lat odważyłam się sama jechać do miasta samochodem. Jestem zmęczona i bolą mnie nogi, jak w nocy nie będzie skurczy w nogach to będzie mój duży sukces.
Tobie i Twoim bliskim również życzę zdrowia i sił.



____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
ElzbietaFranka 19:58, 04 kwi 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13957
Ja mam jedną kulkę bukszpanu. Myślałam.orzez tyle lat że ćma zapomniała o mojej kulce,aż do zeszłego roku.
Zlalam środkiem 2 razy i nie wiem czy da radę rosnąć.
Teraz profilaktycznie będę pryskać.

Trzmielina jest bardzo ładna na obwódki czy żółta czy biało zielona. Trzmieline nic nie atakuje. Dobrze rośnie i można przycinać.

Dorotko właśnie ten kolorem wrzosowy. W zeszłym roku miałaś taki ładny szpalerem.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Dorota321 21:21, 04 kwi 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 915
ElzbietaFranka napisał(a)
Ja mam jedną kulkę bukszpanu. Myślałam.orzez tyle lat że ćma zapomniała o mojej kulce,aż do zeszłego roku.
Zlalam środkiem 2 razy i nie wiem czy da radę rosnąć.
Teraz profilaktycznie będę pryskać.

Trzmielina jest bardzo ładna na obwódki czy żółta czy biało zielona. Trzmieline nic nie atakuje. Dobrze rośnie i można przycinać.

Dorotko właśnie ten kolorem wrzosowy. W zeszłym roku miałaś taki ładny szpalerem.
U mnie od 2 lat ćma daje się we znaki bukszpanom. Wcześniej to były bezproblemowe krzewy. Lamówki z żółtej i zielonej trzmieliny robię od kilku lat sama ukorzeniam, więc trochę to trwa.
Pierwiosnki dopiero się budzą, jest zimno i słabo się rozwijają.

____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
GorAna 21:52, 04 kwi 2022


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Zaśnieżyło Cię na całego.
U mnie po półtora miesięcznej przerwie spadł dzisiaj pierwszy deszcz.
Pozdrawiam Dorotko
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies