Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku II

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku II

malgorzataka... 13:48, 05 sty 2022


Dołączył: 18 gru 2011
Posty: 716
Doroto Ty masz piec kaflowy w domu?--moje ciagle jeszcze niespełnione marzenie--szukam fachowca--zdun to chyba już wymarły zawód.
____________________
Mazurskie klimaty Małgorzaty
Joku 19:07, 05 sty 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
Na piec też zwróciłam uwagę. Zdolniacha jesteś, pięknie udekorowane pierniczki. Ja niestety nie mam talentu do malowania.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
SlonecznyOgrod 11:27, 06 sty 2022


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Pierniczki pierwsza klasa. Ja dwa lata temu się naoglądałam na fejsie na jakiejś grupie kobitki wystawiały fotki z pierniczkami i też takie dzieła sztuki, kupiłam tylki wg zaleceń ale co Ty, nie szło mi zupełnie Dobrze, że mój synek nie lubi lukrowanych bo za słodkie i robimy same pierniczki
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Pola 22:41, 06 sty 2022


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Dorotko, macham noworoczne. Wszystkiego dobrego życzę.
Dom w świątecznej szacie piękny, a pic kaflowy super, marzenie…..
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
marba 19:50, 08 sty 2022


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Dorotko, pierniczni takie piękne, że aż szkoda zjadać. A gdzie można zaopatrzyć się w takie szablony do lukrowania?
Wszystkiego pięknego i pysznego w Nowym Roku.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Dorota321 10:53, 09 sty 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 887
malgorzatakarpacz napisał(a)
Doroto Ty masz piec kaflowy w domu?--moje ciagle jeszcze niespełnione marzenie--szukam fachowca--zdun to chyba już wymarły zawód.
Kiedyś piece miałam w całym domu, który budowaliśmy w latach 1987-88. Mieliśmy już jedno dziecko i z drugim byłam w ciąży. Po przekarkulowaniu wyszło, że piece będą o połowę tańsze niż centralne ogrzewanie. Zduna mieliśmy bardzo dobrego, mieliśmy też kuchnię kaflową, którą z biegiem lat coraz bardziej nienawidziłam. Zajmowała bardzo dużo miejsca w mojej niedużej przestrzeni kuchennej. Po wielu latach likwidowaliśmy kolejne piece, bo było już centralne ogrzewanie. Palenie w 3 piecach było bardzo niekomfortowe, nie dawało się palić w nich na raz bo brakowało ciągu, a przy dwójce małych dzieci nie chciałam mieć w zimie ciągle otwartego okna. Problem był też z wybieraniem popiołu, kurzyło się podczas wybierania, a piece trzeba było czyścić co dzień. Popiołu z 3 pieców+ kuchnia po zimie były całe sterty.
Najpierw wyleciała z domu kuchnia kaflowa - znalazła inny dom. Później dwa piece zostały rozebrane, został ten jeden i to tylko dlatego, ze uzupełnienie podłogi drewnianej jest problematyczne. Nie przeszkadza i dobrałam tak meble, żeby to jakoś razem grało.

Wstawiam zdjęcia świątecznej zimy, bo nie wiadomo, czy jeszcze napada śniegu.






____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Dorota321 11:10, 09 sty 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 887
Joku napisał(a)
Na piec też zwróciłam uwagę. Zdolniacha jesteś, pięknie udekorowane pierniczki. Ja niestety nie mam talentu do malowania.
Historie z piecami opisałam wyżej. Dziękuję za pochwały pierniczków, z tymi zdolnościami to różnie bywa. Ja po prostu sprytna jestem. Oglądałam na internecie pięknie dekorowane pierniki, przyglądałam się, powiększałam zdjęcia i stwierdziłam, że to niemożliwe, żeby tak dokładnie wyrysować "tylką" wszystkie wzory. Pomyślałam, że muszą mieć jakieś szablony i nie pomyliłam się.
Kiedyś ktoś pytał gdzie je zamawiałam i nie mogłam ich już znaleźć. Dziś znalazłam opakowanie i jest na nim nazwa.
Jeśli ktoś potrzebuje NAMIARÓW NA SZABLONY DO LUKROWANIA PIERNIKÓW to zamawiałam je u
Ciasteczka z duszą Aneta Górska
Trzeba zwracać uwagę na wielkość i czy są do wielokrotnego użytku. Próbowałam też dekorować z szablonów kremem i wyszło świetnie.






____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
sylwia_slomc... 12:31, 09 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Pięknie wyglądasz Dorotko
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Dorota321 16:12, 09 sty 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 887
SlonecznyOgrod napisał(a)
Pierniczki pierwsza klasa. Ja dwa lata temu się naoglądałam na fejsie na jakiejś grupie kobitki wystawiały fotki z pierniczkami i też takie dzieła sztuki, kupiłam tylki wg zaleceń ale co Ty, nie szło mi zupełnie Dobrze, że mój synek nie lubi lukrowanych bo za słodkie i robimy same pierniczki
Dziękuję za pochwałę pierniczków Do lukrowania tylką, do lepienia domków, do wypełnień i do szablonów potrzebna jest inna konsystencja lukru i to w tym tkwi problem. Tam nawet czas użycia miksera liczy się w sekundach. Ja robię to od kilku lat i tak co rok złoszczę się sama na siebie, że coś mi nie wychodzi. Ja uczyłam się oglądając filmiki na youtube.


Zdjęcia z grudnia





____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Dorota321 16:17, 09 sty 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 887
Pola napisał(a)
Dorotko, macham noworoczne. Wszystkiego dobrego życzę.
Dom w świątecznej szacie piękny, a pic kaflowy super, marzenie…..
Miło, że trafiłaś do mnie dziękuję za życzenia i nawzajem
Odkąd mamy co. nie paliliśmy w piecu kaflowym, tylko sobie stoi w pokoju jako wspomnienie. Wnuki są zaintrygowane zastawionymi drzwiczkami do pieca.




____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies