Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku II

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku II

Kasiek 17:53, 06 kwi 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
Dorota321 napisał(a)
Jesienią kupiłam sporo tulipanów, cieszyłam się że wiosną będzie kolorowo. Trutkę całą zimę uzupełniałam w słoiczkach i co???? W jednym miejscu było około 40 tulipanów wsadzonych, zostało tylko 2 sztuki!!!! W innych miejscach jest troszkę lepiej, ale nie jest dobrze. Jestem załamana, raczej już nie dokupię tulipanów. Nie będę dokarmiać nimi podziemnych stworów!


A wlasnie...Szkoda naszej pracy, pieniedzy i czasu, i radosci z oczekiwania na kwiaty.
Co roku powtarzam ze juz wiecej nie kupie...I kupuje. Tylko u mnie raczej to gnija w glinie...
Szkoda kazdego kwiatka.
____________________
Bawarka
Wiolka5_7 18:07, 06 kwi 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20558
Dorotko bukszpanowo masz piękne

A jeśli chodzi o te nornice ,to też mi zeżarly 2 lata temu cebule.Wiosną wyciągałam same liście
Od tamtej pory sadzę cebule tulipanów i czosnków w tych czarnych doniczkach po roślinach i cebule są całe
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Ewa777 11:28, 07 kwi 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18484
Buszkpanów nasz bardzo dużo. Na zdjęciach nie widać uszkodzeń po ćmie. Az strach pomyśleć co by było, gdyby Ci mocniej wyjadły. Trzymam kciuki, aby trzymały się z daleko od Twoich bukszpanowych figur.

Nornice u mnie też w zimie buszowały. Mąż całą zimę podsypywał trutkę do słoiczków. Na razie widzę, że tulipany wzeszły. Może ich trochę będzie. Bardzo trudno jest pozbyć się nornic. Raz weszły i nie odpuszczają. Może spróbuję sposobu Wioli z sadzeniem cebul w doniczkach. Trochę więcej pracy przy sadzeniu, ale nie będzie żal, że wyjedzą.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Dorota321 15:56, 08 kwi 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 900
Kasiek napisał(a)


A wlasnie...Szkoda naszej pracy, pieniedzy i czasu, i radosci z oczekiwania na kwiaty.
Co roku powtarzam ze juz wiecej nie kupie...I kupuje. Tylko u mnie raczej to gnija w glinie...
Szkoda kazdego kwiatka.
Ja też wiele razy rak robiłam, że dokupywałam kolejny raz. Tylko, że ja jak się na dobre czymś zrażę to jestem konsekwentna. Kiedyś z wielkim upodobaniem kupowałam rh. Miałam ich ponad 40 sztuk, bardzo je lubię i marzył mi się drugi " Rodondrenowy
ogród" jak u Bogdzi. Wiadomo, że pomarzyć zawsze można. Niestety mimo stosowania się do wskazówek, nie chciały u mnie rosnąć ładnie. W końcu przyszła jakaś choroba i w jednym roku sporo wypadło rododendronów. Zapowiedziałam, że nie dokupię już ani jednego... i jestem twarda i niewzruszona nawet jak krzyczą do mnie " bierz mnie!"




____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Dorota321 16:01, 08 kwi 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 900
Wiolka5_7 napisał(a)
Dorotko bukszpanowo masz piękne

A jeśli chodzi o te nornice ,to też mi zeżarly 2 lata temu cebule.Wiosną wyciągałam same liście
Od tamtej pory sadzę cebule tulipanów i czosnków w tych czarnych doniczkach po roślinach i cebule są całe
Podobno czosnków nornice nie ruszają, może to dobry pomysł, żeby je sadzić razem. Kiedyś też sadziłam tulipany do donic przemysłowych i zakopywałam w ziemię, niestety te moje nornice są jakieś bardzo cwane. Wchodziły do donicy górą i też wyżerały do czysta cebulki.



____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Dorota321 16:13, 08 kwi 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 900
Ewa777 napisał(a)
Buszkpanów nasz bardzo dużo. Na zdjęciach nie widać uszkodzeń po ćmie. Az strach pomyśleć co by było, gdyby Ci mocniej wyjadły. Trzymam kciuki, aby trzymały się z daleko od Twoich bukszpanowych figur.

Nornice u mnie też w zimie buszowały. Mąż całą zimę podsypywał trutkę do słoiczków. Na razie widzę, że tulipany wzeszły. Może ich trochę będzie. Bardzo trudno jest pozbyć się nornic. Raz weszły i nie odpuszczają. Może spróbuję sposobu Wioli z sadzeniem cebul w doniczkach. Trochę więcej pracy przy sadzeniu, ale nie będzie żal, że wyjedzą.
Dziś odcięłam jedną dolną kulę z bukszpana. Sporo było pod nim liści suchych, nie wiem, czy to po ćmie, czy naturalny opad. Bukszpany mam w całkiem niezłej formie ale i regularnie je przeglądam. Czasem myślę, że jakby ktoś dał dobrą cenę chętnie bym sprzedała kilka. Sił mam za mało na tyle cięcia, ale staram się aby zachowały formę.
Do mnie nornice idą z pól i z lasu, na jedno las to fajne sąsiedztwo, a na drugie niekoniecznie.




____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Rumianka 18:22, 08 kwi 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10279
Doris, bukszpany pielęgnowałam przez wiele lat, a przyszła ćma bukszpanowa i wykończyła mi większość...Nie skutkowały opryski, lub na bardzo krótko...W ubiegłym roku ćma dokończyła dzieła i teraz zostały suche badyle, które przycięłam przy ziemi...Słabą mam nadzieję, że odrosną...Oby Twoje trzymały się zdrowo, bo masz je piękne...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Wiolka5_7 18:27, 08 kwi 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20558
Dorotko to mit, że nornice nie żrą cebul czosnków.Mi załatwiły je na 2 rabatach.To naprawdę cwaniary Ci się trafiły, że wlaziły od góry, wrr !
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Dorota321 21:17, 08 kwi 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 900
Rumianka napisał(a)
Doris, bukszpany pielęgnowałam przez wiele lat, a przyszła ćma bukszpanowa i wykończyła mi większość...Nie skutkowały opryski, lub na bardzo krótko...W ubiegłym roku ćma dokończyła dzieła i teraz zostały suche badyle, które przycięłam przy ziemi...Słabą mam nadzieję, że odrosną...Oby Twoje trzymały się zdrowo, bo masz je piękne...
Dziękuję mam nadzieję że je obronię przed tą żarłoczną ćmą. U nas pryskamy Dursbanem, to bardzo toksyczny oprysk. Na razie skutkuje, ale jest uciążliwy, bo bardzo śmierdzący i toksyczny. W lecie przed opryskiem informujemy sąsiadów, że wieczorem będziemy pryskać i żeby pamiętali o zamknięciu okien.




____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
sylwia_slomc... 21:18, 08 kwi 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
Dorota321 napisał(a)
Podobno czosnków nornice nie ruszają, może to dobry pomysł, żeby je sadzić razem. Kiedyś też sadziłam tulipany do donic przemysłowych i zakopywałam w ziemię, niestety te moje nornice są jakieś bardzo cwane. Wchodziły do donicy górą i też wyżerały do czysta cebulki.




Można się załamać, u mnie potrafiły wyżreć dno nawet w takich nie zakopanych do ziemi tylko stojących luzem. Podnoszę donicę, a tam nie ma dna i dziury po cebulach. U mojej mamy też właziły górą.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies