Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Całkiem nowy mimo, że stary. Po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)

Pokaż wątki Pokaż posty

Całkiem nowy mimo, że stary. Po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)

Margerytka40 22:12, 17 mar 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Agatorek napisał(a)
Oooo ale piękne te krokusiki pod drzewem .


To wejście na posesję. Codziennie je mijam i bardzo cieszą
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Gosialuk 22:22, 17 mar 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5201
Pięknie to wygląda. Wydaje mi się, że jeden kolor podkreśla efekt.
Też posadziłam krokusy przy carexach i już wiem, że muszę ich pilnować.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Margerytka40 22:34, 17 mar 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Gosiu
Chcę jeszcze na innej rabacie (bardzo dużej) posadzić wielkimi plamami krokusy pomiędzy seslerie. Tam to już w tysiącach tych cebulek trzeba będzie, plan na kilka lat. Ja wiosną przy obcinaniu carexów usuwam też ewentualne odrosty. Później sporadycznie coś tam latem i jesienią też jak widzę. Na razie jedne drugim nie przeszkadzają
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Magara 23:56, 17 mar 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6366
Krokusom po remoncie widać też się podoba Pięknie
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Anna_ogrodni... 11:12, 18 mar 2022


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 733
Dzisiaj trafiłam do Ciebie i aż oniemiałam cudowna metamorfoza cudowne efekty uzyskaliście bardzo ale to bardzo mi się podoba Twój ogród
Poczytałam pooglądałam i jestem pełna podziwu do ogromu pracy którą włożyliście w przemianę ogrodu. Ale uzyskaliście efekt spektakularny Gratulacje
A proszę powiedz mi czym masz podsadzone pod sosna z czgo te kulki i jaka trawa na rabacie frontowej tam gdzie miałaś pas jałowców (str.5) i co to za drzewko kwitnace na biało masz na rabacie okrąglej (str.4)
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
Tess 16:38, 18 mar 2022


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Margerytka40 napisał(a)





Co to za trawy?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Margerytka40 21:29, 18 mar 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Magara napisał(a)
Krokusom po remoncie widać też się podoba Pięknie


Chyba tak jest. Latem mój pieseł próbował zrobić sobie legowisko wśród carexów. Wykopał dół i przy okazji masę krokusowych cebulek. Myślałam, że mnie trafi jak zobaczyłam. Było sadzenie od nowa
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Kasiek 21:39, 18 mar 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762




Az sobie usiadlam z wrazenia...Cudnie
____________________
Bawarka
Margerytka40 21:52, 18 mar 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Anna_ogrodniczka napisał(a)
Dzisiaj trafiłam do Ciebie i aż oniemiałam cudowna metamorfoza cudowne efekty uzyskaliście bardzo ale to bardzo mi się podoba Twój ogród
Poczytałam pooglądałam i jestem pełna podziwu do ogromu pracy którą włożyliście w przemianę ogrodu. Ale uzyskaliście efekt spektakularny Gratulacje
A proszę powiedz mi czym masz podsadzone pod sosna z czgo te kulki i jaka trawa na rabacie frontowej tam gdzie miałaś pas jałowców (str.5) i co to za drzewko kwitnace na biało masz na rabacie okrąglej (str.4)
Pozdrawiam serdecznie


Witaj Aniu
Ależ miło mi się zrobiło po przeczytaniu Twoich słów. Bardzo dziękuję. To prawda, ogród jak nie ten sam teraz. Kosztowało to pracy ale nie żałuję. Dobrze się w nim teraz czuję i chce mi się w nim pracować. Jeszcze jest sporo do zrobienia, mamy wiele planów ale już tak na spokojnie, bez spiny bo co najgorsze za nami.

Pod sosną rośnie kocimiętka Walker's low i pewnie pisząc kulki to o niej bo przycięta po kwitnieniu tworzy właśnie takie kuleczki. Trawa to śmiałek darniowy, został stamtąd usunięty bo nie do końca było to to co tam chciałam osiągnąć. Mam na niego inny plan bo bardzo go lubię. Będzie go dużo na wjazdowej kiedyś.

Biało kwitnące drzewo to dereń kousa
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 21:53, 18 mar 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Tess napisał(a)

Co to za trawy?


To śmiałki darniowe
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies