Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Całkiem nowy mimo, że stary. Po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)

Pokaż wątki Pokaż posty

Całkiem nowy mimo, że stary. Po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)

Margerytka40 19:10, 30 mar 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Magleska napisał(a)
Asia śliczne bratki ja też dziś dokupiłam kilka przed domek ogrodnika ....

a jeszcze Twoje ciemierniki mocno chwalę

wszyscy tu kuszą mnie nimi -chyba jutro ruszę na polowanie


Rusz koniecznie. Dla mnie to super roślinki. Prócz wycięcia liści po zimie i kwiatków po przekwitnięciu nic z nimi nie robię. Skorupki jak mam podrzucę i trochę obornika granulowanego i tyle. Wiosna bez bratków nie zaliczona

polinka napisał(a)
Przepiękne pole ciemiernikowe.
Juz dawno nie widziałam takich bujnych
Cudo!


Lubię je bardzo. Czekam tam jeszcze na niezapominajki do kompletu

Wiolka5_7 napisał(a)
Wiosna u Ciebie Asiu się rozkręca
Ciemierniki masz cudne
Rodki i ja mam 2 kiepskie po zimie i będę je pryskać dolistnie.

Bratusie mus mieć, śliczne kupiłaś


W zeszłym roku sadzone więc ich jeszcze nie nawoziłam do tej pory. Zobaczymy czy się zbiorą. Bratki, no nie mogľam jak zobaczyłam takie ładne
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 19:12, 30 mar 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Nowa12 napisał(a)
U mnie magnoliowe pąki się otwierają więc mróz je pewnie załatwi. Ale cóż taka to roślina jest i dlatego mam tylko dwie .


Ale za to jak uda się kwitnienie bez mrozu to nie da się przejść obojętnie. Ja mam 5
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Alija 19:27, 30 mar 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
Margerytka40 napisał(a)
I na koniec zostawiłam ciemierniki





Piękny łan ciemierników, brateczki też muszą być na wiosnę.
U mnie też podobnie z rodkami, wszystkie pięknie przezimowały oprócz calsapów (mam dwa), wyglądają marnie, dziwne.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
SlonecznyOgrod 19:40, 30 mar 2022


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Margerytka40 napisał(a)


Już prawie przekwitły. Nie ma co narzekać bo i tak dzięki chłodnej pogodzie były dość długo

No właśnie, a ile one kwitną? Mi sie tak jakoś krótko wydawało ...
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Gosialuk 19:42, 30 mar 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Też mi się podoba takie poletko ciemierników. Bardzo fajny pomysł posadzić je przy krzewach i trawach, które na wiosnę są łyse, a ciemierniki robią robotę. Ja chyba przy hortensjach bukietowych je posadzę.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
SlonecznyOgrod 19:48, 30 mar 2022


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Ciemierniki masz wypasione, one lubią wapienną glebę, rodki lubią kwaśną i rodki to akurat u mnie rosną, ale ciemierników za to nie mogę się dochować.
Jakiego masz tego derenia? Zapowiada się bardzo dobrze , skoro już ma pąki to kiedy on Ci zakwitnie?

____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Margerytka40 19:59, 30 mar 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Alija napisał(a)


Piękny łan ciemierników, brateczki też muszą być na wiosnę.
U mnie też podobnie z rodkami, wszystkie pięknie przezimowały oprócz calsapów (mam dwa), wyglądają marnie, dziwne.


O widzisz, to może coś jest na rzeczy z tymi Calsapami?. Wszystkie kupowałam w jednym miejscu więc myślę, że jednakowo prowadzone. U mnie też wszystkie w jednym zakątku, jednakowe podłoże a tylko one jakieś takie. Nic to, spróbuję im pomóc. Jeszcze poradzę się Bogdzi przy okazji.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 20:00, 30 mar 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
SlonecznyOgrod napisał(a)

No właśnie, a ile one kwitną? Mi sie tak jakoś krótko wydawało ...

No krótko, 2, 3 tygodnie góra
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 20:03, 30 mar 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Gosialuk napisał(a)
Też mi się podoba takie poletko ciemierników. Bardzo fajny pomysł posadzić je przy krzewach i trawach, które na wiosnę są łyse, a ciemierniki robią robotę. Ja chyba przy hortensjach bukietowych je posadzę.


Tak, one teraz odciągają wzrok od pustych rabat. Ja mam testowo na rondzie kilka. Jak się sprawdzą zastąpię nimi bergenie bo mnie wkurzają. Nimi albo cuchnącymi
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 20:07, 30 mar 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
SlonecznyOgrod napisał(a)
Ciemierniki masz wypasione, one lubią wapienną glebę, rodki lubią kwaśną i rodki to akurat u mnie rosną, ale ciemierników za to nie mogę się dochować.
Jakiego masz tego derenia? Zapowiada się bardzo dobrze , skoro już ma pąki to kiedy on Ci zakwitnie?



Ciemierniki i rodki nie koniecznie choć te moje mam z sadzoneczek od Bogdzi a u niej pod rodkami rosły.
Dereń to Kousa zwykły i mam jeszcze odmiany chińskiej. Jedne i drugie tak samo zapączkowane. Kwitną w czerwcu, czasem koniec maja
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies