Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Anda 21:01, 22 mar 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33538
Basieksp napisał(a)
Bratki śliczne tak jak dziewczyny piszą, ja u nas też takich nie spotkałam


Na pewno niedługo się pojawią i takie w sprzedaży
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 21:05, 22 mar 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33538
Wafel napisał(a)
Ewo, mam pytanie, bo ty masz zdaje się doświadczenie z cisami. Mam u siebie 3 Wojtki ładnie rosnące, posadzone w ziemię zmieszaną z kompostem, dolomitem i mączką bazaltową. Tak samo posadziłam cisa na rabacie osiedlowej, ale to jest zdaje się Fastigiata, ma czerwone owoce. Moje są ciemnozielone przez cały rok a ten Fastigiata po zimie zrobił się jakiś bury, ma lekko brunatną barwę, miseczników nie widzę (u siebie mam i walczę) i nie wiem czy ta barwa to naturalne zjawisko? Czy coś zrobić profilaktycznie? Cis był kopany, sadzony w kwietniu ub. roku.


Fastigiaty też są ciemnozielone. Czasem niektóre siewki robią się takie brunatne na zimę. Moje są jednak cały czas ciemnozielone.
Jak nawoziłaś tego cisa? Moje nawożę organicznym nawozem wieloskładnikowym.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Wafel 21:10, 22 mar 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 910
Niczym nie nawoziłam jeszcze, był posadzony w dobrą ziemię, ładnie wyglądał jesienią i zimą teraz kiepsko wygląda, chyba że po tych ciągłych deszczach...
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Wafel 21:11, 22 mar 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 910
Był też dodany obornik granulowany po posadzeniu.
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
sylwia_slomc... 21:28, 22 mar 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82039
Anda napisał(a)


Wszystko ruszyło z kopyta po tych wysokich temperaturach. Przez weekend ma być chłodniej, a przyszły tydzień przekropny.

U nas ma być całkiem ładny. a gdyby był okropny byłoby mi łatwiej w garach siedzieć zamiast w ogrodzie.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:34, 22 mar 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82039
Anda napisał(a)
A te bratki mam już od jesieni



Koniec

Kradną show tymi kolorami i obfitością
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:35, 22 mar 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82039
Ale duet z zawilców z cebulicą też świetny
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anda 21:57, 22 mar 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33538
Wafel napisał(a)
Był też dodany obornik granulowany po posadzeniu.


Moje cisy rok po posadzeniu już nawiozłam nawozem organicznym wieloskładnikowym. I tak daje co roku plus kompost.
Czy dobrze go podlewałaś po posadzeniu? Cisy źle reagują zarówno na suszę jak i na zalanie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 22:01, 22 mar 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33538
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ale duet z zawilców z cebulicą też świetny


Sylwio masz rację, jak zła pogoda to łatwiej jest zająć się robotą w domu Ogólnie to jednak się bardzo cieszę, że już jest tak zielono. Bardzo pozytywnie wpływa to na moje samopoczucie

Bratki to bardzo wdzięczne rośliny. Ostatnio co rok kupuję je jesienią i wytrzymują do maja. Mam nadzieję, że w tym roku też tak będzie.

Zawilce i cebulica zmieści się w każdym ogrodzie, więc polecam

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Wafel 22:10, 22 mar 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 910
Teraz za miesiąc będzie rok, więc dam nawóz, jakiś konkretny sprawdzony nawóz podpowiesz? Bo rozumiem, że sam obornik granulowany nie wystarczy? Latałam z konewką do niego i podlewałam obficie, ale co jakiś czas, tak jak moje Wojtki, bo też były kupione w balotach.
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies