Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana 2

LIDKA 07:04, 19 mar 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7334
Śliczne kwiatki. Bratki w ciekawym kolorze. Nigdy takich nie spotkałam.


Bardzo zaawansowaną masz już wiosnę. U mnie przebiśniegi przekwitają ,temperatura spadła.
Czekam żeby robić przesadzanki.

Buziaki Ando.

P.s. kiedy się sadzi te zawilce? Widze że w necie cebulki i kłącza są. Czy to dobra pora?
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
April 07:32, 19 mar 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
Jak zwykle zdjęcia bardzo ładne robisz. Wszystko cudne ale Anemone blanda i Scilla sibirica wymiata. Muszę jeszcze popróbować z anemonami bo jakieś niechętne u mnie.
I ten kolor bratków ciemnych niesamowity
____________________
April April podbija las Mazowsze
Joann 08:44, 19 mar 2024


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2092
Też tak pomyślałam, jakby fotki z maja te bratki trzymałaś cały cały czas w donicy? Fajne są, takie drobniutkie.
____________________
Joanna Ogród długi
Wiaan 11:52, 19 mar 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5352
Joann napisał(a)
Też tak pomyślałam, jakby fotki z maja te bratki trzymałaś cały cały czas w donicy? Fajne są, takie drobniutkie.


Też jestem ciekawa Piękne fotki jak zawsze i wiosna zaawansowana
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Helen 22:02, 19 mar 2024


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8361
Cudny duecik, mus skopiować
____________________
Helen - Hortensjowo
Basieksp 22:11, 19 mar 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10347
Bratki śliczne tak jak dziewczyny piszą, ja u nas też takich nie spotkałam
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Wafel 20:27, 22 mar 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 1021
Ewo, mam pytanie, bo ty masz zdaje się doświadczenie z cisami. Mam u siebie 3 Wojtki ładnie rosnące, posadzone w ziemię zmieszaną z kompostem, dolomitem i mączką bazaltową. Tak samo posadziłam cisa na rabacie osiedlowej, ale to jest zdaje się Fastigiata, ma czerwone owoce. Moje są ciemnozielone przez cały rok a ten Fastigiata po zimie zrobił się jakiś bury, ma lekko brunatną barwę, miseczników nie widzę (u siebie mam i walczę) i nie wiem czy ta barwa to naturalne zjawisko? Czy coś zrobić profilaktycznie? Cis był kopany, sadzony w kwietniu ub. roku.
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Anda 20:44, 22 mar 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33624
DariaB napisał(a)
U Ciebie Ewa to już chyba maj? piękne fotki!


Wszystko ruszyło z kopyta po tych wysokich temperaturach. Przez weekend ma być chłodniej, a przyszły tydzień przekropny.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 20:45, 22 mar 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33624
ryska napisał(a)
Chwyta za serce ten duet biało-niebieski. Donica z bratkami też mnie zachwyciła. Tyle czekania na te widoki wiosenne


Wiosnę lubię najbardziej. To wracanie do życia roślin i świeża zieleń chromu mnie zachwyca
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 20:48, 22 mar 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33624
Joku napisał(a)


Zestaw niebieski też mnie zauroczył, spróbuję kopiować , mogę? U mnie zawilce dopiero zaczynają kwitnąć, cebulice zaczęły nieco wcześniej. Czyli podobnie jak u ciebie.
Zaciekawiła mnie roślinka rosnąca pod różą, taka płaska rozeta o srebrnawych listkach. Co to jest?


Oczywiście, kopiuj, bardzo mnie to ucieszy
Te liście to Allium nevskianum, taki fajny, niski czosnek o dużych główkach
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies