Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Anda 16:55, 23 mar 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33534
Judith napisał(a)
Dziękuję, tak będę robić .


____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:57, 23 mar 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33534
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


W zeszłym roku polecono mi na forum przycięcie bratków po pierwszym kwitnieniu. Nawiozłam je potem pałeczkami nawozowymi i kwitły wyjątkowo długo, bo aż do sierpnia.
Te Twoje wyglądają przepięknie.


Moich nie chcę tak długo trzymać. Od jesieni do maja mi wystarczą. Poza tym podczas upałów trzeba je często podlewać, bo dostają mączniaka. Latem wymieniam bratki na rośliny lepiej znoszące upały
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 17:07, 23 mar 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33534
Wiaan napisał(a)
Ewa mam świeżą korę drobną i nie wiem czy mogę ją rozłożyć przy różach. Do tej pory używałam przekompostowanej, a tym razem ceny jej mnie postawiły do pionu Czytam, że róże nie lubią kory, czy myślisz, że to wpłynie jakoś negatywnie na nie?
W kolejnych latach będę mieć już swój kompost i będę je ściółkować kompostem


Garbniki z kory mogą negatywnie wpłynąć na róże. Dobrze, że kora jest drobno mielona, to szybko się rozłoży na rabacie. Podsyp róże teraz nawozem wieloskładnikowym, najlepiej organicznym i dodatkowo wiórkami rogowymi. Mikroorganizmy rozkładające korę mają duże zapotrzebowanie na azot, który potrzebują też róże do wzrostu.
Dobrze, że potem będziesz miała już swój własny kompost


____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 17:09, 23 mar 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33534
Wafel napisał(a)
Ewa ziemia tam jest piaszczysto - gliniasta. Został nawieziony czarnoziem, a pod rośliny przekopane z kompostem i pod cisy z dolomitem i mączką bazaltową. Ściółkowane korą. Poszukam tego nawozu organicznego a na początek dam Florivit, bo to mam na miejscu i może szybciej roślina zareaguje w razie niedoboru. Dam znać czy są jakieś zmiany za jakiś czas. Dziękuję ci bardzo.


Nawozy organiczne są lepsze, bo w glebie uwalniają składniki potrzebne roślinom powoli. Rośliny pobierają tyle, ile aktualnie potrzebują.
Daj znać. Trzymam kciuki za poprawę
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 17:18, 23 mar 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33534
Rumianka napisał(a)
Ewciu, pragnę zapytać Ciebie, bo jesteś autorytetem w tej dziedzinie...
Mnie chodzi o niską roślinkę, na obwódkę rosnącą na stałe w słońcu, bez rozłogów, a raczej trzymających kępki i bez konieczności jej intensywnego przycinania...Istnieje coś takiego?
W koniczynce mam teraz wolne miejsce czekające na coś mało skomplikowanego, by nie wymagało cięcia... Prawdę mówiąc nie chcę sobie dokładać roboty z cięciem, bo z każdym rokiem lat przybywa, a sił ubywa... Pozdrawiam.


Elisko, jaki tam ze mnie autorytet

Bez rozłogów i zimozielony, niski jest Iberis sempervirens - wymaga jednorazowego cięcia zaraz po kwitnieniu. Ładne są też niskie i rosnące kępowo Helianthemum. Bardzo fajny jest też Thymus serpyllum, ale rozchodzi się na boki. Nie jest to jakieś strasznie szybkie i łatwo się go pozbyć. Nie trzeba go ani ciąć, ani nawozić.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Wiaan 18:22, 23 mar 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5231
Ewa bardzo dziękuję Nawiozłam obornikiem granulowanym i wiórami rogowymi jakiś tydzień temu, akurat trochę padało
Może gdzie indziej wykorzystam tą świeżą korę, a dokupię kompostowaną, bo ona do tego wszystkiego ładnie wygląda, w sumie duże jej nie potrzebuję.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Anda 19:35, 23 mar 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33534
Wiaan napisał(a)
Ewa bardzo dziękuję Nawiozłam obornikiem granulowanym i wiórami rogowymi jakiś tydzień temu, akurat trochę padało
Może gdzie indziej wykorzystam tą świeżą korę, a dokupię kompostowaną, bo ona do tego wszystkiego ładnie wygląda, w sumie duże jej nie potrzebuję.


To zrób tak
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
ewsyg 20:26, 23 mar 2024


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Anda napisał(a)
A te bratki mam już od jesieni



Koniec
Ewuś, one kwitły w zimę ?
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Anda 20:30, 23 mar 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33534
ewsyg napisał(a)
Ewuś, one kwitły w zimę ?


Zimą jest trochę za mało światła. Kwitły tak do listopada. Potem miały przerwę. Były zielone i w czasie mrozów zwiędnięte. Od lutego znów zaczęły kwitnąć.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
ewsyg 20:31, 23 mar 2024


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Niesamowite , jestem zaskoczona.
To kiedy sadzisz bratki do donic ?
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies