Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Gruszka_na_w... 18:09, 24 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Juzia napisał(a)


Berberyna na odchudzania

Na serce i ciśnienie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Juzia 19:21, 24 kwi 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38688
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)

Na serce i ciśnienie.


O! To trzeba mówić, że na serce!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Gruszka_na_w... 20:29, 24 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Juzia napisał(a)


O! To trzeba mówić, że na serce!


I nie tylko!
"berberyna wykazuje działanie antybakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwgrzybicze, przeciwpierwotniakowe, ale także przeciwnowotworowe oraz przeciwzapalne. Związek ten obniża poziom cholesterolu, cukru, a także ciśnienie krwi. Wykazuje również szereg dobroczynnych właściwości na układ nerwowy."
Nam ciśnienie wróciło do norm nastolatkowych. Waga nie chciała jednak wrócić do tej sprzed pół wieku.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Kasya 04:37, 27 kwi 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41973
Anda napisał(a)
Cornus kousa China Girl, Heptacodium miconioides i Viburnum plicatum 'Watanabe'.



Koniec

Dobrze że pokazałaś tego derenia bo jak u ciebie jeszcze nie to u mnie też nie czas
Na heptacodium nie mam pomysłu jak je prowadzić
Póki co wyszczuplam
Swoje od góry też tniesz ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Anda 21:21, 27 kwi 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33495
Kasya napisał(a)

Dobrze że pokazałaś tego derenia bo jak u ciebie jeszcze nie to u mnie też nie czas
Na heptacodium nie mam pomysłu jak je prowadzić
Póki co wyszczuplam
Swoje od góry też tniesz ?


Deren dalej w takim stadium u mnie

Mojego też wyszczuplam. Od góry nie tnę wcale. Nie chcę, żeby się zrobił zbyt miotłowaty. Chce zrobić z niego drzewko wielopienne.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Wiaan 21:51, 27 kwi 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5205
Ewa czy teraz przesadzenie róży to dobry pomysł? Czuję, że będzie się pokładać na niej trawa i wolałabym jej ulżyć
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Makao 00:08, 28 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4119
Wiaan napisał(a)
Ewa czy teraz przesadzenie róży to dobry pomysł? Czuję, że będzie się pokładać na niej trawa i wolałabym jej ulżyć

Ja przesadziłam jedną jakieś 2 tygodnie temu. Kiepsko się czuje pomimo podlewania. Dziś ścięłam jej krótko pędy bo liście które miała przestały przyrastać więc stwierdziłam że tylko ją obciążają. Teraz powinno być jej łatwiej się ukorzenić ale zobaczymy
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Anda 14:10, 28 kwi 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33495
Wiaan napisał(a)
Ewa czy teraz przesadzenie róży to dobry pomysł? Czuję, że będzie się pokładać na niej trawa i wolałabym jej ulżyć


Trochę późno. Na pewno już jest całkowicie ulistniona. Będziesz musiała ją mocno ściąć i dobrze nawieźć, najlepiej nawozem organicznym. Ona już dużo siły włożyła we wzrost wiosną, więc teraz może rosnąć słabiej. Najpierw będzie się musiała ukorzenić.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:11, 28 kwi 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33495
Makao napisał(a)

Ja przesadziłam jedną jakieś 2 tygodnie temu. Kiepsko się czuje pomimo podlewania. Dziś ścięłam jej krótko pędy bo liście które miała przestały przyrastać więc stwierdziłam że tylko ją obciążają. Teraz powinno być jej łatwiej się ukorzenić ale zobaczymy


Po przesadzeniu zawsze trzeba obciąć część nadziemną, bo korzenie też są wtedy mniejsze
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Makao 14:33, 28 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4119
Anda napisał(a)


Po przesadzeniu zawsze trzeba obciąć część nadziemną, bo korzenie też są wtedy mniejsze

Człowiek uczy się na własnych błędach. Teraz już będę wiedziała
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies