Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Grzebiuszka ziemna

Pokaż wątki Pokaż posty

Grzebiuszka ziemna

ewsyg 21:27, 30 maj 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Pomysł z krzesłami chya zgapię, jak pozwolisz ?
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Agatorek 21:38, 30 maj 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Bożenko, Ty jesteś kobieta pracująca, żadnej pracy się nie boisz

Donice wyglądają na drewniane, super są
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Kordina 21:39, 30 maj 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
ewsyg napisał(a)
Pomysł z krzesłami chya zgapię, jak pozwolisz ?


Jasne, nawet się cieszę
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Kordina 21:55, 30 maj 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
C.D. prac własnych

Zaczęłam pod koniec lutego z przerwami brukować ścieżkę z pozostałości po budowie, najpierw wykopałam pas na szerokość odpowiednią (tu wspomogłam się siłą młodego ) wpięłam ograniczniki z boków (zwykłe, plastykowe, ogrodowe), zasypałam suchym cementem z piaskiem, ubiłam, kładłam kostkę. Wmiotłam na koniec znowu suchy piasek z cementem i polewałam przez kilka dni wodą z konewki i JEST!




I wbrew pozorom i wielkości była to dla mnie cięższa praca niż obudowa szamba
I w ten oto sposób zdobyłam sprawność brukarza (jak ktoś pamięta i był w Zuchach )
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Kordina 22:17, 30 maj 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Temat następny - SROCZKA
Sroczkę dostałam do opieki i karmienia, żółtodziób. To mięsożerca, dostaje na razie mielone (wygląda jak robaki długie, co myślę, odpowiada jej bardzo )
Karmiona bezproblemowo pęsetą, rozdziawia dziób z krzykiem, upominając się o żarełko, jak tylko przechodzi się obok niej. Jest świetna, mądra, kontakt wzrokowy utrzymuje, chce być blisko i jak tylko jest możliwość wdrapuje się i siada na ramieniu.







z zakładek wydziobywała czerwone ikonki




Trafiłam kiedyś na wątek "Zwierzęta dzikie w ogrodzie" i tam opisałam m.in. sroczkę którą miałam ze 2-3 lata temu:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/998-zwierzeta-dzikie-w-ogrodzie?page=12

____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
sylwia_slomc... 23:18, 30 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
Chyba u nikogo nie widziałam rutewki tak obficie kwitnącej, cudna Twoja Wspaniale sobie poradziłaś z ukryciem włazu szamba, świetny pomysł i coś co szpeci zamieniłaś w coś pięknego
Sprawność brukarska nie jest mi calkiem obca bo jak robiliśmy chodniki w podwórku to asystowałąm Emusiowi i oczywiście korytowałam pod kostkę
Ale za sroczkę i jej odchów to masz ode mnie złoty medal choć nie są to moje ulubione ptaki przez wzgląd na ich charakter
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Milka 07:26, 31 maj 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Rutewka niesamowita, ale bardziej twoje brukarskie i meblarskie dzieła
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
April 10:58, 31 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10158
Widzę, że tu mamy z Lucy kolejną partnerkę do naszej przyszłej firmy brukarskiej (Ja nam się znudzi siedzenie za biurkiem)
Portfolio już masz
Ławka też świetna. Nie wystarczy pomysł, wykonanie najważniejsze. Choć chciałoby się aż napisać "czego to ludzie nie wymyślą"

Rutewka kwitnie ci bajecznie Bardzo lubię rutewki orlikolistne, mam ich kilkanaście u siebie. Ale żadna nie jest tak rozrośnięta.


____________________
April April podbija las Mazowsze
Joku 11:02, 31 maj 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12096
Napisz trochę szczegółów o brukowaniu, tzn. na jaką głębokość wykopane było koryto i proporcje tego piasku z cementem czy gotowa zaprawa (jaka)?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Kordina 15:27, 31 maj 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Jolu koryto w zależności od wys. brzegu, mnie najłatwiej i najtaniej było kupić ogrodowe, plastykowe metrowe obrzeże o wysokości 8 cm, na to podsypałam piasek. Udawałam, że trzymam poziom poziomicą , potem podsypka piach z cementem (portlandzki popiołowy symbol 32,5 R - 25 kg worek) na cemencie się nie znam, pan w sklepie podpowiedział jaki do prac ogrodowych. 1:5 cement do piasku do chudej podsypki wystarczy. Trzeba wziąć pod uwagę wys bruku, mój ma zaledwie 4 cm, stąd 8-cm obrzeżę było ok, natomiast jak masz polbruk czy kamień większy to i koryto musi głębokością pasować Na lkońcu taką samą proporcją zamiatałam szczotą, aby wgryzł się w szczeliny.
Czy wyjaśnienie będzie ok?
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies