Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ania na Żuławach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ania na Żuławach

Judith 10:46, 10 kwi 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10008
Tawułki też lubią mokro.
W kwestii powiększanej rabaty oraz huśtawki - narysujesz szkic? Bardzo chcę Ci odradzić tworzenie placyku pod huśtawkę, ale muszę znać kontekst .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
An_na 17:42, 10 kwi 2024


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1579
TAR napisał(a)
Aniu. Ja dzis sie napawalam. Temperatura, spiewem ptakow i rechotem zab. W nosie mialam sadzenie.

Na mojej bagiennej ladnie mi rosnie sadziec, fiolki, paprocie derenie ivory halo, olsze, wiazowki blotne te szybko ruszaja i orszszeliny.

Na pewno znajdziesz cos co da rade. Jakby co pisz. Podziele sie doswiadczeniem i jak trzeba roslinka.


Ja się nie dziwię, że się napawasz W takich okolicznościach przyrody jak Twoje też bym siedziała, patrzyła i słuchała. U mnie jest coraz więcej ptaków. Nareszcie Bardzo mnie cieszą te ich trele.

Roślinki sobie wygoglałam, popatrzyłam, na pewno coś znajdę.
Dziękuję za chęć podzielenia sie wiedzą, doświadczeniem i roślinami Rośliny mogę kupić, doświadczenia nie
Buziaki :*)
____________________
Ania**Ania na Żuławach
An_na 17:48, 10 kwi 2024


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1579
MagdaLenka napisał(a)
A może irysy syberyjskie w tym mokrym miejscu?


Rozważam je bardzo Tylko muszę kupić te co trzeba, bo jedne lubią mokro a inne nie.
U Asi Rojodziejowej widziałam irysy różnobarwne Gerald Darby, te lubią mokro. Teraz tylko kupić niepomylone...
____________________
Ania**Ania na Żuławach
An_na 17:50, 10 kwi 2024


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1579
Anda napisał(a)
Krwawnica purpurowa Lythrum salicaria też lubi miejsca mokre


Ładna jakby kwitła wiosną to bym brała bez zastanowienia
A tak to się jeszcze trochę pozastanawiam
____________________
Ania**Ania na Żuławach
An_na 17:56, 10 kwi 2024


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1579
Judith napisał(a)
Tawułki też lubią mokro.
W kwestii powiększanej rabaty oraz huśtawki - narysujesz szkic? Bardzo chcę Ci odradzić tworzenie placyku pod huśtawkę, ale muszę znać kontekst .


Miałam tam kiedyś Tawułki Arendsa, słabo rosły. Tam ciężka glina. Przesadziłam i obserwuję czy im będzie lepiej. Na razie wyszły z ziemi.

Wcale mi nie spieszno do placyku, nawet wolałabym go chyba nie robić, ale nie wiem jak ugryźć temat huśtawki w rabacie.
Zrobię szkic, pewnie, że zrobię Uwielbiam te burze mózgów. Każdy ma inną wizję i inne spojrzenie.
Potrzebuje tylko mieć chwilkę czasu. A z tym ostatnio kiepsko.
____________________
Ania**Ania na Żuławach
TAR 20:50, 10 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7518
Tawulki sa dziwne. U mnie lepiej rosly na suchym
A na mokrym jakies takie rachityczne.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 20:54, 10 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7518
Ja swoja hustawke zrobie pod sosna miedzy rabatami brzuszkami. Zadnego placyku nie bede robic. Nawet trawki nie bedzie. Sciezka do niej prowadzaca bedzie z igliwia. Naturalnie zniknie a ja bede miec widok na caly tyl ogrodu
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Judith 20:55, 10 kwi 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10008
U mnie tawulki rosły pod sosnami (czyli sucho). Pierwszy sezon - szaleństwo, różowe miotełki oszałamiające. Potem było coraz gorzej, aż przestały kwitnąć. Wykopałam do donic, żeby tak od razu nie wyrzucać. Tam przezimowały i pięknie odbiły wiosną . Wsadziłam w inne miejsce i zobaczymy. Cudne są.
A że są też dziwne to się zgadzam całkowicie .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
An_na 21:51, 12 kwi 2024


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1579
Dziwne, ale ładne całkiem ładnie przyrastają na innej rabacie, chociaż tam też glina, ale nie stała woda.

Bagienna straszy bez tulipanów. Jest smutna i szara to jej posadziłam Trzmielinę Emerald Gold. Wykopałaam z innej rabaty i podzieliłam na cztery. Będę z niej robić kulki i chociaż na razie do kulek daleko to oczami wyobraźni już je widzę. Wymyśliłam też, że posadzę tam ze trzy tuje danica. I trzmielina i tuje dobrze sobie radzą na tej mojej mokrej glinie. Będzie zimozielono, później zakwitną piwonie (jednak żyją, choć długo się wahały żyć czy nie żyć). Są mocno opóźnione, ledwie wyłażą z ziemi. A na słonecznej mają już prawie pół metra wysokości i pąki.
Mam tam też jeżówki. No i trawy, hortensje, liatrę klosową i lobelię. Będą plamy koloru

Podzieliłam dziś jedną hakonke Greenhils i ją tam posadziłam. To eksperyment. Jeśli eksperyment się powiedzie dosadzę jej wiecej. Według neta hakonechloa wymaga przepuszczalnej gleby, a moje wszystkie trzy hakonechloa aureola rosną mimo zalania

Oplewiłam przedogródek i pół rabaty południowej. Wysypałam 15 worków kory (kropla w morzu potrzeb) i zrobiło się ciemno.
Ale jutro też jest dzień
Rano z Kitką na kontrolę i później już cały dzień jest mój i ogrodu

Zostawiam moje tulipany i buziaki


____________________
Ania**Ania na Żuławach
An_na 14:45, 13 kwi 2024


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1579
Przymiarka z tujami i prymulkami



Kupiłam Pęcherznicę Little Angel do donicy na tarasie. Zupełnie spontanicznie. Pasowałoby mi do niej coś limonkowozielonego jak tojeść rozesłana. Tylko taras to patelnia więc tojeść odpada. Kupiłam bo mi sic podoba. Będzie z przodu domu.
A do pęcherznicy coś znajdę. Wszelakie sugestie mile widziane
____________________
Ania**Ania na Żuławach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies