Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w malinówkach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w malinówkach

LIDKA 16:00, 09 maj 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7334
MARCIN U MNIE TEŻ MISKANTY ROSNĄ WIĘKSZE NIŻ PODAJĄ OPISY. NIE PODLEWAM ALE GLINA -WIADOMO, NAWET JAK TWOJE BEDĄ KATALOGOWE TO PODAJĄ SREDNICE KĘPY NA DOLE A GÓRA SIĘ PRZEWIESZA I ZAJMUJE 2XRAZY TYLE MIEJSCA CO KĘPA PRZY ZIEMI, MAM 3 GAT I WSZYSKIE TAKIE SĄ.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Anda 16:12, 09 maj 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33626
Marcin, również uważam że za dużo miskantow. 3 wystarczą. Inaczej skradną show gwieździe rabaty, cokolwiek to ma być.

Ilość bylin wg mnie dobra. Skoro słaba gleba to lepiej dać ich więcej, inaczej „zginą” na rabacie.

Nie dawałabym gwiazdy rabaty na środku, ale to już ci kiedyś pisałam.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Marcin89 16:18, 09 maj 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2566
Mam ochotę zaryzykować, moje małe sadzonki podrosną. Jak się okaże, że jest za ciasno to zmienią miejsce, a przy okazji może podzielę. W najgorszym wypadku oddam.

Może to naiwne, ale coś mnie kusi zaryzykować
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Anda 16:20, 09 maj 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33626
Marcin, to raczej normalne zachowanie początkujących. Koniecznie chcą się uczyć na własnych błędach
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Marcin89 16:50, 09 maj 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2566
Wiem Anda, rozmawialiśmy już
Ten mój miskant polecany jest do uprawy w pojemnikach. Nie wyobrażam sobie takiej wielkiej kępy (jak np. u Wiaan) w donicy. Komicznie by wyglądało.

Etykietę zachowałem. Podają wysokość 60 (100) cm Szkoda, że tylko tyle podają.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Narsilia 21:55, 09 maj 2024


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 590
Rabata zapowiada się bardzo ładnie ale ja też choć mały doświadczony ogrodnik proponuję abyś sobie ja tak zaplanował żeby w tym roku posadzić wszystkiego mniej i zostawić taki rozstaw że jeśli za sezon lub dwa faktycznie uznasz że mało/rzadko to dosadzisz .

Szczególnie aby ta gwiazda nie była schowana w takim buszu bo to bez sensu , a miskanty jak dobra ziemia to przyrosna szybko i bardziej niż mówi katalog.
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
Marcin89 21:59, 09 maj 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2566
Dziś nie miałem nic "grubego" do roboty, to znalazł się czas na sadzenie magnolii na froncie Męczyła się w doniczce z torfem lub czymś podobnym.

Chyba jej nie pokazywałem. To magnolia pośrednia Alexandrina.

Przygotowanie dołka.


Podłoża do wymieszania: 1/4 torf kwaśny pH 3,5-4, 1/4 podłoże uniwersalne pH 5,5-6,5, 1/2 ziemia rodzima. Dodałem też pół wiaderka kompostu i sporo kory sosnowej.

Wypłukałem podłoże z korzeni jak wiele razy radzono. Trochę się boję o sadzonkę, ale już trudno.

Jak zwykle do ciemnej nocy

Potem jeszcze było podlewanie, korowanie i wbicie tyczki bambusowej. Tyczka póki co, bo jest strasznie krzywa.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 22:01, 09 maj 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2566
Narsilia napisał(a)
Rabata zapowiada się bardzo ładnie ale ja też choć mały doświadczony ogrodnik proponuję abyś sobie ja tak zaplanował żeby w tym roku posadzić wszystkiego mniej i zostawić taki rozstaw że jeśli za sezon lub dwa faktycznie uznasz że mało/rzadko to dosadzisz .

Szczególnie aby ta gwiazda nie była schowana w takim buszu bo to bez sensu , a miskanty jak dobra ziemia to przyrosna szybko i bardziej niż mówi katalog.
No wiem, że sadzi się małe i wygląda pierwotnie na pusto. Docelowo przesadnego buszu nie chcę, wolę bardziej wyeksponowane rośliny

A ziemia u mnie słaba.

Ps. No nikt za mnie tego nie rozplanuje, muszę to poczuć
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Narsilia 22:52, 09 maj 2024


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 590
Jak w piosence ,, hej weź to poczuj , nie mów żeby ktoś dał ci spokój , bo nie możesz stać z boku musisz poczuć to ... aż sobie zaspiewałam po nosem hihi

A tak serio to trawy nie są zbyt wymagające i nawet licha ziemia ale bez chwastów i w dobrej ekspozycji powoduje że będę bryła przyrastała a góra rozchodziła na boki .

Ale kto z nas blodow nie robi i tetrisow potem.
Będzie dobrze rób tak jak ci w duszy gra .
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
edi75 07:43, 10 maj 2024


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2214
Marcin zrób jak zaplanowałaś
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies