Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w malinówkach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w malinówkach

Marcin89 16:08, 30 paź 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2929
To powiem Ci Angelika, że to pierwsza rabata, gdzie długo nie myślałem, tylko ułożyłem w głowie taki plan i narysowałem

Tak, graby co 2 metry.
Rozchodniki to dobry pomysł
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Wiolka5_7 16:32, 30 paź 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20975
A nie chcesz jakoś rozrzucić tych rozplenic, bo rabata z grabami taka symetryczna- rządkoza a dalej plamy roslin
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
LIDKA 16:35, 30 paź 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 8213
Marcin jak zamiast drewna dasz żywopłot to w jego nogach coś posadź. Ja mam żurawki i hosty w nogach tuj. Świetnie dają se rade mimo korzeni. Zajmie Ci to malutko miejsca. Moje mają linie kroplującą.

Do do kamyka to tylko nie otoczaki. Ja dałam wkoło basenu takie drobne. Grubo mam. Zielsko prawie nie rośnie ale ciężko po tym chodzić. Nogi grzęzną.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Marcin89 17:19, 30 paź 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2929
Wiolka5_7 napisał(a)
A nie chcesz jakoś rozrzucić tych rozplenic, bo rabata z grabami taka symetryczna- rządkoza a dalej plamy roslin
W ten sposób nie myślałem. W sumie rozplenice na jesień powinny utworzyć też dużą plamę. A rządki przełamię grupami jeżówek i rozchodników. Można coś porozrzucać, dać asymetrycznie. A od chodnika lawenda jako obwódka
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 17:23, 30 paź 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2929
LIDKA napisał(a)
Marcin jak zamiast drewna dasz żywopłot to w jego nogach coś posadź. Ja mam żurawki i hosty w nogach tuj. Świetnie dają se rade mimo korzeni. Zajmie Ci to malutko miejsca. Moje mają linie kroplującą.

Do do kamyka to tylko nie otoczaki. Ja dałam wkoło basenu takie drobne. Grubo mam. Zielsko prawie nie rośnie ale ciężko po tym chodzić. Nogi grzęzną.
Chyba coś takiego będzie z niską obwódką. Kamyczki to raczej będzie grys granitowy.

Inny pomysł:
Zrobienie w linii tarasu żywopłotu z bluszczu, wrzucenie 3 sztuk śś, które zasłonią brzydkie widoki. Tylko tam jest naprawdę najwęższy fragment, 3 m. Czy to się zmieści? Dalej w stronę frontu byłby już normalny żywopłot. Tylko mogło by to dziwnie wyglądać.
No i płot jest metalowy, nie siatka ani drut. Bluszcz się nie zahaczy. Tak samo bluszcz obok na budynku. Dużo go. Te 2 rzeczy mnie stopują w tym pomyśle.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 17:31, 30 paź 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2929
A powiedzcie mi czemu ten świerk nie pasuje? Nie mam więcej drzew iglastych zaplanowanych, więc szukam im miejsca, bo nawet w tak małym ogrodzie są potrzebne.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Wiolka5_7 18:03, 30 paź 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20975
To może jeżówki pomiędzy te rozplenice?

Chcesz 3 Śś na 3m ?

Świerk jak najbardziej, cięty będzie pięknym stożkiem i będzie robił jako choinka na Święta
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Marcin89 18:38, 30 paź 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2929
Wiolka5_7 napisał(a)
To może jeżówki pomiędzy te rozplenice?

Chcesz 3 Śś na 3m ?

Świerk jak najbardziej, cięty będzie pięknym stożkiem i będzie robił jako choinka na Święta
No można by tak z jeżówkami zrobić.

Co do śś. Nie. Chodziło mi, że 3 m przerwy między tarasem i ogrodzeniem (bez żywopłotu). Wtedy bym dał 1 m od płotu, a korona i tak by szła do sąsiada. Dlatego mówię, że problem. Jest ciasno.

Zaś w linii mógłbym je rozciągnąć na odcinku 6 m od gospodarczego w kierunku ulicy.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Wiolka5_7 20:02, 30 paź 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20975
Marcin89 napisał(a)
No można by tak z jeżówkami zrobić.

Co do śś. Nie. Chodziło mi, że 3 m przerwy między tarasem i ogrodzeniem (bez żywopłotu). Wtedy bym dał 1 m od płotu, a korona i tak by szła do sąsiada. Dlatego mówię, że problem. Jest ciasno.

Zaś w linii mógłbym je rozciągnąć na odcinku 6 m od gospodarczego w kierunku ulicy.


1m od płotu to zdecydowanie za mało.
Tam jedynie drzewa kolumnowe widzę
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Marcin89 20:17, 30 paź 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2929
Wiolka5_7 napisał(a)


1m od płotu to zdecydowanie za mało.
Tam jedynie drzewa kolumnowe widzę
Ale jakie?

Chyba najlepiej zrobić żywopłot wysoki i z głowy. Ścieżka i rośliny wejdą akurat.

Te drzwi mogę przesunąć w lewo lub prawo, bo będą robione po usunięciu okna. Ale minimum 1,2-1,5 m od brzegu budynku. Więc tyle przestrzeni bym miał na te drzewa kolumnowe.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies