Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w malinówkach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w malinówkach

LIDKA 21:08, 30 paź 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 8213
Marcin a jakby te 3 drzewa co Zaplanowałeś dać w większych odstępstwach? Poerwszą szt od gospodarczego ze 4 m? Potem po 3?
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Marcin89 22:01, 30 paź 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2929
LIDKA napisał(a)
Marcin a jakby te 3 drzewa co Zaplanowałeś dać w większych odstępstwach? Poerwszą szt od gospodarczego ze 4 m? Potem po 3?
Ale jak drzewo urośnie to będzie na przejściu. A śś zaś szerokie korony to bym na kolanach musiał chodzić haha

Już tam jest taki wąski przesmyk. Do tego drewna będzie ze 2,3 metra. Więc sobie wyobrażam, że żywopłot zajmie tyle samo miejsca co drewno.
Dorzucę coś u podnóża tarasu i będzie git. Albo pod żywopłotem jak u Ciebie.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 23:05, 30 paź 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2929
Angelika95 napisał(a)
Też mam u siebie zaplanowaną rabatę w grabami i rozplenicami, zaplanowałeś odleglosc 2m między nimi? Bo u mnie też tak jest. Za nimi daję miskanty Memory, ale na nie trzeba dużo miejsca, nie wiem czy u Ciebie nie sprawdziłaby się lepiej inna odmiana. Dałeś sprawdzone rośliny i ich połączenia, powinno być pięknie

Mam do dyspozycji Morning Light, Gracillimus, Graziella i Kleine Silberspinne. Nie ukrywam głównie bym dał te niezawodnie kwitnące. Ale można trochę pogrupować. Z hortensjami inny, a z rozplenicami inny
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Angelika95 23:15, 30 paź 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1116
Widzę, że lubimy ten sam repertuar roślin tylko u mnie zamiast gracillimusa - memory i mam jeszcze ballerinę, ale to są pojedyncze sadzonki, nie wiem jak się sprawdzą. Graziella pięknie kwitnie- to mogę potwierdzić
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Wiolka5_7 07:46, 31 paź 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20975
Marcin89 napisał(a)
Ale jakie?

Chyba najlepiej zrobić żywopłot wysoki i z głowy. Ścieżka i rośliny wejdą akurat.

Te drzwi mogę przesunąć w lewo lub prawo, bo będą robione po usunięciu okna. Ale minimum 1,2-1,5 m od brzegu budynku. Więc tyle przestrzeni bym miał na te drzewa kolumnowe.


Jakie Ci się podobają jest taki wybór

A jak wysoki ten żywopłot? Bo wiesz aby był ładny trzeba go regularnie ciąć. Ja mam na 2,2m i będę obniżać na 2m bo ciężko górę ciąć.

A jaka to strona? Ten wysoki żywopłot nie będzie rzucał cień na rabaty?
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Marcin89 08:55, 31 paź 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2929
Wiola, myślę, że 2 m było by ok. Coś o wysokości płotu nie zasłoni mi brzydkich widoków.

No żywopłot będzie zacieniał rabatę. Najbardziej w okolicach południa i wczesnego wieczoru.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 18:10, 02 lis 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2929
Pomału działam przy gospodarczym. Zniknęły rośliny cieniolubne i pierwsza część drewna.

Przed


Po


I bez drewna. Reszta na bieżąco, gdy pogoda pozwoli.

Odsłaniam ściany budynku, bo chcę obłożyć je folią kubełkową, która zabezpieczy przed wilgocią. Miejscami dojdzie 20 cm ziemi.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 11:56, 05 lis 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2929
Wczoraj pogoda dopisała i można było zacząć obkładać ściany gospodarczego folią kubełkową. Dłuższa ściana odkopana, trzeba najpierw skuć nadlewy betonu, czy tynku. Zabrakło dosłownie z godzinę i było by zrobione.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 12:08, 05 lis 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2929
Skupiliśmy się na krótszym boku, by założyć folię i zakopaliśmy rurę drenarską.

W razie W ma zbierać nadmiar wody, która pewnie i tak by odpływała, bo jest to jedno z najwyżej położonych miejsc. Na jej końcu będzie odpływ liniowy (w progu planowanych drzwi), aby woda przypadkiem nie płynęła do środka. Posadzka będzie dużo niżej niż grunt tutaj.

____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
LIDKA 15:12, 05 lis 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 8213
Przesz z pracami do przodu. Brawo
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies