Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » PROJEKT OGRODU-PROŚBA O POMOC

Pokaż wątki Pokaż posty

PROJEKT OGRODU-PROŚBA O POMOC

Wiolka5_7 11:05, 14 maj 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
klara_lala napisał(a)
Donice zostały ostatnio zaciągnięte klejem, dziś gruntujemy i kładziemy tynk....i koniec
Byliśmy w szkółce w Konstantynowie łódzkim i kupiliśmy kosodrzewinę .. i tak się zastanawiam,czy całego domu nią nie obsadzić


Taras macie wysoki, nie lepiej zamiast tych formowanych roślin posadzić rząd wyższych traw ,aby ten taras zasłonić ?
Ja też mam wysoki taras i po bokach,bo z przodu brak miejsca, mam posadzone miskanty Morning light i pięknie to wygląda

Cudna pomocniczka
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Patrycja_KG_Lu 19:00, 14 maj 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2674
Przychylam się do pomysłu Wioli. Ile ma miesięcy/lat ta pomocniczka? Moja 9 i jeszcze nie pomaga, a powiedziałabym, że utrudnia.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Mirka 22:03, 14 maj 2023


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Mam pytanie do ciebie Czy schody wejściowe robiliście sami ? Masz jakieś zdjęcia z robię ja ich?
Ps. Wiola ma rację z miskantami.’Kosodrzewina rośnie wolno .
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
klara_lala 13:18, 15 maj 2023

Dołączył: 11 sty 2023
Posty: 73
Wiolka5_7 napisał(a)


Taras macie wysoki, nie lepiej zamiast tych formowanych roślin posadzić rząd wyższych traw ,aby ten taras zasłonić ?
Ja też mam wysoki taras i po bokach,bo z przodu brak miejsca, mam posadzone miskanty Morning light i pięknie to wygląda

Cudna pomocniczka


Ale one nie są formowane, kosodrzewina jest naturalna.
Aaaaaa już wiem,o co Ci chodzi. O trzmielinę na pniu! Ją będę wydawać, nie podoba mi się to, że się robi żółta, a gdzieś musiałam ją wysadzić. W czerwcu znajdzie nowego właściciela zaraz wrzucę screena tego,czym się kierowaliśmy przy wyborze kosodrzewiny
____________________
Klara Klara i ogród
klara_lala 13:20, 15 maj 2023

Dołączył: 11 sty 2023
Posty: 73
oni też tu mają wysoki taras, kosodrzewinę mam z przodu domu i w sumie mogę powiedzieć,że z zimozielonych rośnie w oczach
____________________
Klara Klara i ogród
klara_lala 13:24, 15 maj 2023

Dołączył: 11 sty 2023
Posty: 73
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Przychylam się do pomysłu Wioli. Ile ma miesięcy/lat ta pomocniczka? Moja 9 i jeszcze nie pomaga, a powiedziałabym, że utrudnia.


Formowanych pozbywam się,nie pasują mi. Są tu tylko tymczasowo. A mysza ma 2lata i 4mce
____________________
Klara Klara i ogród
Wiolka5_7 21:00, 15 maj 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
klara_lala napisał(a)


Ale one nie są formowane, kosodrzewina jest naturalna.
Aaaaaa już wiem,o co Ci chodzi. O trzmielinę na pniu! Ją będę wydawać, nie podoba mi się to, że się robi żółta, a gdzieś musiałam ją wysadzić. W czerwcu znajdzie nowego właściciela zaraz wrzucę screena tego,czym się kierowaliśmy przy wyborze kosodrzewiny


Kosodrzewiny są spoko
Tak o te żółtki mi chodzi

A czyli kosodrzewina będzie w koło tarasu całego?
Ok jak tak planowaliscie to nie mącę
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
klara_lala 09:56, 20 maj 2023

Dołączył: 11 sty 2023
Posty: 73
Mirka napisał(a)
Mam pytanie do ciebie Czy schody wejściowe robiliście sami ? Masz jakieś zdjęcia z robię ja ich?
Ps. Wiola ma rację z miskantami.’Kosodrzewina rośnie wolno .


Tak,mam zdjęcia, są na laptopie, po południu spróbuję wysłać na forum. Schody sami murowaliśmy z bloczków betonowych
____________________
Klara Klara i ogród
klara_lala 17:36, 27 maj 2023

Dołączył: 11 sty 2023
Posty: 73
zdjęcie z dzisiaj ale elementy stare- bloczki betonowe
Wymurowalismy je jeszcze przed pokryciem dachu.
Dziś konstrukcja pod schody i wieczorem przykręcamy modrzew
____________________
Klara Klara i ogród
klara_lala 16:39, 07 lip 2023

Dołączył: 11 sty 2023
Posty: 73
Chciałam tylko zameldować, że taras i schody do domu zrobione
Zostały schody z tarasu do ogrodu,olejowanie desek i dach tarasu


____________________
Klara Klara i ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies