Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród

monteverde 00:58, 18 gru 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
milo powspominać taka soczysta zieleń, szafirki i liliowce super
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
badara 09:57, 18 gru 2011


Dołączył: 04 lut 2011
Posty: 1347
EPODLAS napisał(a)
Za oknem smutno i szaro. Przypomnę trochę zielonego koloru.
Skarpa i paprocie na niej

.


Takie paprocie masz w ogrodzie ! wow.pięknie
____________________
Cały rok w ogrodzie zapraszam http://www.zkwiatkanakwiatek.blogspot.com/
EPODLAS 12:19, 18 gru 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Ta skarpa jest przykładem jak z wady można zrobić zaletę. Było to najbardziej zaniedbane, nie rokujące niczego dobrego miejsce. Pełne chwastów, dzikich śliwek i korzeni z pobliskich klonów. Jednak upór robi swoje. Jak dosadzę tam jeszcze brunery i epimedia, a w marzeniach widzę tam łanik cyklamenów, będzie jeszcze lepiej. Chcemy tam pod tym dającym dobroczynny cień klonem postawić jakiś fajny stolik z ławeczką. Będzie, gdzie uciekać, gdy słońce pali. Dosadziłam na tam późnym latem 3 hosty, a na jesień sporo cebulek narcyzy. Wiosną, kiedy klon nie ma jeszcze liści, cebulowe radzą sobie świetnie. Marzy mi się jeszcze tam powojnik, który by znosił cień. Może wiecie jaki, będę wdzięczna za poradę. Ale kilka roślin nie dały tam sobie rady i musiałam z nich zrezygnować.
A to żółty kolor, który jest kolorem słońca i radość



Takie forsycję rosną na bulwarach nad Wisłą w Toruniu.
A tu żółte tulipany na skarpie
____________________
Mój ogród
Gardenarium 13:14, 18 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Śliczny widok, cebulowe najlepiej kupować jednak później, jak już są przeceny. Tanim kosztem można zaopatrzyć się w dużą ilość cebul. Tęsknię już za widokiem forsycji.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
EPODLAS 15:43, 18 gru 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Danusia ja też tęsknie, cebulowe kupuje też z przeceny. W zeszłym roku w Obi był cały kosz z przecenionymi cebulkami. Był nawet wybór. W tym roku nie utrafiłam. Ale w Biedronce są tanie cebule, chyba najtańsze ze wszystkich sklepów.
____________________
Mój ogród
Dzidka 17:10, 18 gru 2011


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
EPODLAS napisał(a)

Zielona rabata. Krzewy jeszcze nie kwitną.

.


I bez kwiatów jest ładna.
____________________
Dzidka - To właśnie tu
Elfik 17:45, 18 gru 2011


Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 2057
Bożenko, do cienia to powojnik 'Lemon Chiffon' - jest biały i powtarza kwitnienie. A może hortensja pnąca...? Masz tam dużo miejsca!
Miło Cię widzieć z Misią
____________________
Ela - Puste pole z wysepką kwiatową
EPODLAS 21:59, 18 gru 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Elu, właśnie takiego mi trzeba, do cienia i biały. Na hortensję pnącą miejsca nie ma. Hortensja pnąca to silne pnącze potrzebujące porządnych podpory. Dla klematisa M mi zrobi ażurową pergolę. A biały rozświetli to miejsce. Zapiszę i będę od wiosny go szukać.
____________________
Mój ogród
monteverde 23:06, 18 gru 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Summer Snow też jest super
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
EPODLAS 11:07, 19 gru 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Dzięki za rady, od wiosny będę szukała tych powojników, którego pierwszego znajdę to kupię. Ja mam problem, że jak coś mam upatrzonego to mam problemy ze znalezieniem. Elu, Misia jest prawie wszędzie ze mną, na szczęście lubi jeździć samochodem. Jest po prostu maniaczką jazdy. Jeździ z nami wszędzie. Ten wyraz szczęścia na psim pysku, jak wsiadamy do samochodu nie da się opisać. Jedynie do Anglii nie mogę jej zabrać. Procedura trwa około pół roku i niestety kosztuje, bo wszystkie badania trzeba zrobić prywatnie. Byłam kiedyś u weterynarza i ten mi wszystko wyjaśnił. Anglia i Irlandia to kraje, które najbardziej obostrzyły przepisy, żeby przywieść na ich teren zwierze. Całkowicie pozbyli się wścieklizny, i nie chcą jej znowu. Jak wyjeżdżam do dzieci zostaję z misią M.
____________________
Mój ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies