Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Malinowy zakątek

Pokaż wątki Pokaż posty

Malinowy zakątek

An_na 19:03, 07 mar 2024


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1586
NowaKiKi napisał(a)
Znalazłam ale cena powala


Jakbyś znalazła coś skutecznego w rozsądnej cenie, to proszę o info na priv. Mi się nie udało
Wysłałam kilka zapytań do sprzedających na All..ro i wszyscy odpisali, że ich produkty do cięcia trawy się nie nadają.

Edit. ścięte trawy pakuję w worki bio i odbierają, ale szkoda mi. Takie posiekane by się przydały do kompostu i na rabaty.
____________________
Ania**Ania na Żuławach
NowaKiKi 19:14, 07 mar 2024


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 611
A oto moje papryki


Przesadzać je już do p9 czy jeszcze chwilę poczekać?
____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
Rojodziejowa 19:20, 07 mar 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8672
Moje siedzą w p7 i chyba są podobnej wielkości, myślę, że na dniach je będę do większej przesadzać. Przesadzeniem ich już teraz nie zaszkodzisz Trochę więcej miejsca jak będą miały, to się nie będą przepychać do światła
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
NowaKiKi 20:47, 07 mar 2024


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 611
An_na napisał(a)


Jakbyś znalazła coś skutecznego w rozsądnej cenie, to proszę o info na priv. Mi się nie udało
Wysłałam kilka zapytań do sprzedających na All..ro i wszyscy odpisali, że ich produkty do cięcia trawy się nie nadają.

Edit. ścięte trawy pakuję w worki bio i odbierają, ale szkoda mi. Takie posiekane by się przydały do kompostu i na rabaty.


Mnie w workach nie odbiora, musiałabym kupić następny kosz brązowy na bio. Ale przy tej ilosci trawy to musiałabym mieć z 5 sztuk a to w zasadzie potrzebne tylko na wiosne w takiej ilosci.
Moj mąż po kolei brał do garazu, siedział i rozdrabniał recznie, ale to porażka jest w ten sposób.
____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
NowaKiKi 20:50, 07 mar 2024


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 611
Rojodziejowa napisał(a)
Moje siedzą w p7 i chyba są podobnej wielkości, myślę, że na dniach je będę do większej przesadzać. Przesadzeniem ich już teraz nie zaszkodzisz Trochę więcej miejsca jak będą miały, to się nie będą przepychać do światła


No to w weekend o ile mala pozwoli (bo znowu zrobula się straszna mamoza) to przesadze, akurat zrobi się miejsce na wysiew pomidorków

Wysialam tez cebule globo ale jeszcze nic nie wzeszło
____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
Agnieszka_Z 22:29, 07 mar 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 445
Moja globo też ubogo wzeszła, spróbuję też siewu prosto do gruntu.
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
NowaKiKi 22:42, 07 mar 2024


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 611
Agnieszka_Z napisał(a)
Moja globo też ubogo wzeszła, spróbuję też siewu prosto do gruntu.


A jak długo czekałaś zeby cokolwiek się wybiło z ziemi?
____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
Agnieszka_Z 13:21, 08 mar 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 445
Dokładnie nie pamiętam, ale wydaje mi się że to była kwestia kilku dni.
Tak wyglądały 17 lutego. W okrągłej doniczce jest siedmiolatka (niżej) i Globo (wyżej). Kwadratowa doniczka to por.


Nie dużo nasion mi skiełkowało odmiany Globo. Najlepiej radzi sobie siedmiolatka, czerwona Karmen chyba wcale ze stycznmiowego siewu nie ruszyła. 23 lutego powtórzyłam tylko siew Karmen, w jednej doniczce skiełkowało kilkanaście, w drugiej 2. Chyba wolą jednak chłodniejszy pokój. Por miał to w nosie, zarówno ten styczniowy siew jak i lutowy wygląda dobrze.
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
NowaKiKi 19:59, 08 mar 2024


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 611
Wlasnie sprawdzalam cebule i nie mam ani jednego nasionka wykielkowanego

Chyba dam nasionka do podkielkowania, zobaczę czy cokolwiek wykiełkuje na waciku
____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
NowaKiKi 11:13, 15 mar 2024


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 611
W końcu się poczekałam, pokazala się cebula globo


Abpo kolei przedszkole paprykowe

____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies