Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działka w górach, wątki ogrodowe i poboczne ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Działka w górach, wątki ogrodowe i poboczne ;)

Kontonaogrod 11:53, 04 gru 2023

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 1919
Nawet mi się nie chce z nią gadać. Wyprowadzam się niedługo
____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
Kontonaogrod 08:17, 05 gru 2023

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 1919
Kupiłam ostatni bilet lotniczy podczas wycieczki do Azji, przelot na trasie Singapur-Penang. Autobus pokonuje tę trasę w 10h, samolotem 1h 35 minut niewiele drożej. A że wycieczka krótka to nie ma sensu jej spędzać w autokarze. Na szczęście bilety po Azji są tanie, 80-250 zł za bilet.
Tym sposobem z objazdówki zrobiła mi się oblotówka i w ciągu 11 dni mamy 10 lotów:

Kraków-Frankfurt-Ateny
nocleg w Atenach pod Akropolem + pół dnia na zwiedzanie
lot Ateny-Singapur
2 dni w Singapurze
Singapur-Penang
4 dni Penang, Malezja
Penang-Phuket
3 dni Phuket, Tajlandia
Phuket-Bangkok
1 dzień Bangkok, Tajlandia
I powrót:
Bangkok-Singapur-Ateny-Monachium-Kraków

W związku z tym pogmerałam trochę w rezerwacjach i musiałam zrezygnować ze starej willi na wyspie i zamiast tego mamy nowoczesny hotelik z wejściem na kod - bo w starej willi nikt nam nie udostępni pokoju o północy. Trudno. Zagapiłam się trochę bo to piątek i loty z Singapuru na weekend są bardzo popularne i zostały mocno przetrzebione - ale tym sposobem mamy więcej czasu na zwiedzanie Singapuru
____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
Kordina 09:59, 05 gru 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
Aniu Tobie czas w rękach płonie zdjęcia ciekawostek roślinnych z wojaży poproszę
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Kontonaogrod 10:10, 05 gru 2023

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 1919
Czasem wrzucam w wątki z ogrodami (w wakacje z Anglii były - chyba na jeszcze jeden ogród bym miała zdjęć - na forum

Azję też kiedyś fociłam, teraz głównie owoce i zwierzaki. Rośliny takie jak u nas na parapecie ale w formacie XXXXL i rosną w gruncie w rowach rosną, na dziko zupełnie nie zadbane, ech I wszystko zimozielone... bo zimy tam nie mają niestety ale zazdro

Malezja tym razem bo testuję... bo kto wie czy tam nie wylądujemy na jakiś czas za jakiś czas?

Mają tanie wizy dla "cyfrowych nomadów" - można kupić za nieco ponad 200 USD wizę pracowniczą i siedzieć tam legalnie do roku czasu - jak poślę młodą na studia to będziemy myśleć czy tak nie zrobić... wiosna-jesień tutaj, a w listopadzie zamknąć wszystko na głucho, zaciągnąć rolety, ustawić ogrzewanie na minimum żeby 5 stopni utrzymać w środku i zniknąć do marca z powodu różnicy czasu pracowałabym od 14-tej do 24-tej czasu lokalnego, problem byłby z telefonami ale może ograniczając dzwonienie do minimum byłoby to do ogarnięcia? I tak 95% spraw załatwiam mailem. Jak dożyjemy to szef się pewnie zgodzi kiedyś pracowałam ze sri lanki na pół etatu byłam tam 3 tygodnie a wzięłam 6 dni urlopu czy coś w tym stylu więc szefa mam git

____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
Kordina 11:49, 05 gru 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
Dział - Ogrody na świecie cały oglądałam ale do dziś pamiętam sprzed paru dobrych lat wyprawę do Hiszpanii, zamek w Alicante przed wejściem 2 olbrzymie drzewa kilkunastometrowe i to były nasze doniczkowe fikusy, korzenie z pół metra wysokości wiły się jak węże na powierzchni ziemi, a to wszystko przy ulicy od wejścia. Byłam w niemałym szoku, że aż tak potrafią być ogromne te nasze doniczkowe no a drugi szok, to olbrzymie opuncje, kilkumetrowe a nasze doniczkowe kaktusy to wiadomo No i oczywiście egzotyczne akanty zrobiły na mnie wrażenie, bo do tej pory to tylko w architekturze kolumn z historii starożytnej a tam rosły sobie, ale okazało się, że jest tu na Ogrodowisku kilka osób, które akanty hodują!
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Kontonaogrod 11:56, 05 gru 2023

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 1919
Miałam, padły

pamiętam sansevierie na dziko w Meksyku, rosły sobie połaciami, przed lasem - nie dało się przez to przebrnąć. Do połowy uda pole szabel

Zachwycam się głównie roślinami które u nas jednak rosną - w gruncie doniczkowe trochę per noga traktuję - rosną bo rosną, ale zjeść ich nie można A takie figi - w życiu bym nie pomyślała że nie padną, a w tym roku owoców było na tyle że dżem robiłam dwa czy trzy razy

Ciepłe kraje uwielbiam za ciepło właśnie, kulturę, miłych mieszkańców (w większości, bo trafiają się tacy którzy turystów chcą naciągnąć). No i to jest urlop, ma się czas i można robić na co się ma tylko ochotę, nie patrzy się na zegarek tylko chłonie i korzysta

Gdyby nie szkoła Młodej i duża ilość sprawdzianów teraz to byłybyśmy w Turcji - są wycieczki od Tui za 600-900 zł w fajnych hotelach z all inclusive. Tydzień leżenia i moczenia się w podgrzewanym basenie, 15 stopni na dworze i jakaś wycieczka w międzyczasie lub dwie, plus pyszne jedzenie? Za rok Byłyśmy 2 lata temu w tym terminie, też tui, 600zł/osobę

a tutaj minus 8 i biało ale przynajmniej słoneczko świeci więc nie można narzekać
____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
Muszelka 11:49, 06 gru 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Warto wierzyć w św. Mikołaja! Już za parę dni, za dni parę, grzanie kości na wulkanie!
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Kontonaogrod 12:06, 06 gru 2023

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 1919
hahaha
to dopiero na ferie I wulkanów tam nie ma, najbliżej chyba w Indonezji

Najlepszego na mikołajki

a póki co papiery do notariusza poszły, mail z opisem wszystkiego co w domu i koło domu też, dzieje się
____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
Muszelka 12:19, 06 gru 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Kontonaogrod napisał(a)

Najlepszego na mikołajki

Mnie załatwił wulkany! W sumie, to też góry
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Kontonaogrod 12:23, 06 gru 2023

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 1919
hehe extra Gdzie? Ten na Teneryfie też extra. Chyba że Sycylia? (tam nie byłam)
____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies