Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje małe, zielone miejsce na ziemi...

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje małe, zielone miejsce na ziemi...

ElzbietaFranka 23:44, 04 kwi 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13915
Ten Twoj placyk przed murkiem betonowym ładniejszy od tego zbocza tzw szmata przykryty.

Też bardzo lubię tawuły. Kupiłam jesienią 50 szt z gołym korzeniem. Muszę to gdzieś posadzić.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Wafel 00:09, 05 kwi 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 986
Ta czarna szmata to mój koszmar... skarpa też należy do nas. Rośliny na nią też wybierałam i kupowałam. Niestety kilku sąsiadów się uparło, argumentowali problemem z wchodzeniem na skarpę i pielęgnacją, pieleniem. Dla mnie to bez sensu bo są tam rośliny płożące, m.in. irgi, jałowce, berberysy... Są maty naturalne, lepiej by to wyglądało, ale cóż nie jestem tu sama. Po tej macie też trudno się wchodzi, bo się zjeżdża. Ja się w ogóle nie czułam na siłach robić tę skarpę, za małą mam wiedzę, ale reszta chciała za jednym zamachem, nawieźć ziemię, zebrać środki finansowe... sąsiad bez dłuższych konsultacji zamówił piękną, czarną folie i teraz straszy to to... Ta skarpa to trochę kość niezgody niestety, przycięłam tam tylko wiosną tawuły i wyciełam uszkodzone pędy i tyle. Nie mam serca do tego miejsca
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Wafel 00:34, 05 kwi 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 986
Na tym placyku mam chyba 30 tawuł, w ogóle tego nie widać na razie to wdzięczne krzewy, proste w obsłudze
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
pestka56 03:29, 05 kwi 2024


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Wafel napisał(a)
Za tamaryszka się wezmę, muszę się przyjrzeć tym drobnym gałązkom. Strasznie silny ten krzew, trudno te gałęzie prostować, ale dam mu jeszcze 1 palik, żeby go podwiązać z drugiej strony.
Fantastycznie u was wyglądają, nie usuwajcie zdjęć, będą mi pomocne.
Z tamaryszkiem to chyba poczekam do kwitnienia, czy teraz już usunąć tą drobnicę?
Dzięki za porady
Tamaryszki właśnie prowadzone jako drzewka najbardziej mi się podobają, ale naturalnie rosnące też mają swój urok, tylko szeroko po ziemi się rozkładają


W Egipcie tamaryszki są sadzone jako krzewy dzielące i ograniczające pola. Zatrzymują piach nawiewany z pustyni. Nikt ich nie przycina właśnie dlatego, że ich gęste gałązki pokryte drobnymi igiełkami świetnie odsiewają pył pustynny. Ale są przez to brzydkie. Wyglądają jak rozpasane wiechcie.

Drobnicę możesz usunąć teraz, ale nie koniecznie. Im młodsze te przyrosty tym łatwiej. Tamaryszek rośnie cały sezon, więc będziesz musiała go „głaskać” co jakiś czas.

Jeśli chodzi o szmatę na rabacie, może pomogłoby, gdybyś sąsiadom pokazała film ze zdejmowania jej. Mamy taki – chyba nawet 2 – na profilu facebookowym Trawy Ozdobne. Można się przestraszyć.
____________________
Kasia
pestka56 03:36, 05 kwi 2024


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
ElzbietaFranka napisał(a)
Ten Twoj placyk przed murkiem betonowym ładniejszy od tego zbocza tzw szmata przykryty.

Też bardzo lubię tawuły. Kupiłam jesienią 50 szt z gołym korzeniem. Muszę to gdzieś posadzić.


Oj, Ela szalona kobieto Które tawuły kupiłaś, nippońskie, grefsheim? I jedne i drugie urosną do średnicy 150 cm. Gdzie ty je zmieścisz w tej ilości?
____________________
Kasia
Makao 07:03, 05 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4253
Ależ piękne zdjęcia tamaryszkowe dziewczyny zapodały. Ja mam dwa i na razie tnę by się rozkrzewiły ale te na styl japoński są cudne. Muszę popatrzeć na swoje jeszcze raz
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Wafel 09:11, 05 kwi 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 986
Ela chyba tawuły japońskie kupiłaś???

Linki i artykuły o szmacie przesłałam oczywiście przed zakupem tegoż. Usłyszałam tylko "Ja mam na działce, nic się złego nie dzieje". Powiedziałam, że nie biorę odpowiedzialności za wzrost tych roślin i tyle.
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Wafel 09:17, 05 kwi 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 986
Ania to pokaż te swoje tamaryszki
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Judith 09:28, 05 kwi 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10007
Fajnie, że mieszkańcy myślą o samodzielnym organizowaniu przestrzeni. Pal sześć tę szmatę, ważne, że coś razem zrobiliście, że w ogóle coś się wydarzyło. Jak mówi przysłowie pszczół - gdzie dwóch Polaków tam trzy zdania . A Wam się udało . I brawa dla Ciebie za wykonaną pracę .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Wafel 10:20, 05 kwi 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 986
Dziękuję Judith też myślę że lepiej tak, niż chwastowisko, psie kupy i parkujące na zieleńcu samochody. Życie samo zweryfikuje, czy matę będziemy zdzierać czy nie, prędzej czy później
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies