Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielony Chram

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony Chram

Darecka 10:27, 11 lis 2023


Dołączył: 05 lis 2023
Posty: 1107
Hahaha dzięki dziewczyny, mam nadzieję że dalsza lektura wątku okaże się godna trzymania otwartych otworów gębowych w gotowości
____________________
Zielony Chram
MagdaLenka 10:48, 11 lis 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 888
Bardzo inspirująca historia.
Dzięki za namiar na Mokoszowisko. Pewnie wybierzemy się tam przy najbliższej okazji, bo w sumie nie mamy daleko.
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
Judith 11:41, 11 lis 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10222
Zapowiada się świetna historia . Właściwie już jest to świetna historia .
Od początku zastanawiała mnie też geneza nazwy wątku, po prezentacji zainteresowań średniowieczem już wszystko jasne .

Wykonaliście mnóstwo roboty, samo porządkowanie działki to było wyzwanie! .
Dostrzegam pasję . Tworzysz wiejski ogród na wsi i to jest wspaniałe .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Muszelka 16:37, 11 lis 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Gotuję dżem. Jednym okiem łypię w garnek, drugim w telefon.

Na drugi odcinek przygotuję sobie paczuszkę pistacji i zasiądę przy kominku Serial jest tego wart!
Brawo Wy!
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Darecka 05:21, 12 lis 2023


Dołączył: 05 lis 2023
Posty: 1107
Nie sądziłam, że tak spodobają się Wam te wspominki- moje ego szybuje właśnie w nieboskłony

Przejdźmy zatem tanecznym krokiem do roku 2018.
____________________
Zielony Chram
Darecka 05:30, 12 lis 2023


Dołączył: 05 lis 2023
Posty: 1107
Kwiecień 2018
Mamy już zrobioną i wykończoną altanę, wytyczoną rabatę wokół niej, którą wysypaliśmy korą, uprzątnięty teren, ale do ogrodu jeszcze daleko:



Część warzywno-sadowniczka tez jest jeszcze daleka od ideału :
____________________
Zielony Chram
Darecka 05:46, 12 lis 2023


Dołączył: 05 lis 2023
Posty: 1107
Nowa blacha na pokrycie dachu stodoły czeka na montaż- wreszcie pozbędziemy się tego azbestu! Przechadzam się po tym moim skrawku raju, a w głowie kłębią mi się pomysły- co tu posadzić, jaki rozkład rabat, kiedy pojedziemy do naszej ulubionej szkółki z roślinami?


Pamiętam, że wtedy zdałam sobie sprawę, że warto dokumentować obecny stan rabat, żeby później mieć co wspominać. Na tym etapie wiedziałam już, że totalna rewolucja jest tylko kwestią czasu.

Przed-przedogródek (jest coś takiego? )


Rabata z rododendronami w przedogródku właściwym:


eM zmontował nową budkę dla psinki teściowej (psinki niestety nie ma już z nami):
____________________
Zielony Chram
Darecka 05:58, 12 lis 2023


Dołączył: 05 lis 2023
Posty: 1107
Zeszłoroczne nasadzenia z lewej strony altany- dajcie mi mikroskop, albo chociaż lupę


Fantazyjny placek z betonu, niesławny drąg i brzoskwinia (nie powiem, owoce miała pyszne, ale skazałam ją na eksmisję do sadu). Plastikową suszarkę na ubrania zamaskowaliśmy jutowymi workami, żeby tak nie kłuła w oczy- druciarstwo pełną gębą hahaha


Róże pomarszczone mojego teścia:


I zbliżenie na jaśminowce (są z nami po dziś dzień, jedynie miejsce wybraliśmy im trochę inne), juka przesadzona z przedogródka (życie to sztuka kompromisu, mogliśmy ją eksmitować tylko pod warunkiem, że gdzieś ją wkomponujemy, zdradzę Wam już jednak, że nie zagrzała tu sobie miejsca na długo ) i pole mięty (na razie była nietykalna, ale gdzie diabeł nie może, tam Darecką pośle- użyłam całego swojego uroku osobistego i za jakiś czas i ten element zniknie na dobre z naszego krajobrazu )
____________________
Zielony Chram
Darecka 06:05, 12 lis 2023


Dołączył: 05 lis 2023
Posty: 1107
Blacha czeka nadal na swój wielki dzień:


Tu na razie jest ściernisko, ale będzie hostowisko (stara jabłonka i 2 orzechy włoskie zostały):



Kolejna próba stopniowej aneksji terenu, te 3 mini jałowce posadził w trawniku teść, wytyczyłam więc wokół nich rabatę i dosadziłam podarowane mi przez siostrę iglaki, łolaboga, cóż to był za festiwal szkarady hahaha
____________________
Zielony Chram
Darecka 06:12, 12 lis 2023


Dołączył: 05 lis 2023
Posty: 1107
Znaleziony w jeziorze korzeń został przerobiony na oświetlenie altany, białe klosze z lampek później zdjęliśmy, bo raziły swoją białą plastikowatością:


Kolejne podejście do oczyszczenia stodoły, słomę rozrzuciliśmy na grządki warzywne:



Konieczna była ochrona na nozdrza, ile kocich mumii tam znaleźliśmy niechaj zostanie naszą słodką tajemnicą:

____________________
Zielony Chram
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies