Gdzie jesteś » Forum » Wrzosowate » Różanecznik - Rhododendron - prezentacje roślin

Pokaż wątki Pokaż posty

Różanecznik - Rhododendron - prezentacje roślin

Jagna 18:09, 10 lip 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
magja_ napisał(a)
Sprawdziłam - podłoże do ukorzeniania można wymieszać z niewielką ilością siarczanu wapnia - czyli np. gipsu. Najlepiej kupić kwaśną ziemię inspektową - pomieszana jest już z piaskiem i odkażona - mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia grzybicy.

Bogda - jak będziesz chciała a Twój mąż będzie przejeżdżał wiosną przez Bydgoszcz to niech zajedzie do mnie - zapraszam serdecznie! i będę mogła Ci dać Novą Zemblę ukorzenioną - dwuletnią gotową do posadzenia /może i 3 szt - jak dobrze podpatrzyłam/. Zimę spędzą jeszcze z mamcią


To sa cenne wskazówki, tym bardziej ze potrzebuje ich jeszcze 10, planuję kupić, nawet już znlazłam niedrogie 2 letnie, no ale różnie może być , a ja z tych mniej zamożnych
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
Jagna 18:10, 10 lip 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
Bogda napisał(a)
Jagna, a jak go ukorzeniłaś?ciachnęłaś poprostu?


Wyłamałam i w ukorzeniacz, ja laik jestem więc albi sie daje albo nie, metoda we wszystkich ta sama łamię ukorzeniacz i do ziemi...
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
Jagna 18:12, 10 lip 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
magja_ napisał(a)
))))))))))))))) No to tym bardziej uprzejmie z jego strony - zimę przetrwał i jeszcze się rozkrzewił... no naprawdę baaaaaardzo uprzejmy egzemplarz

Albo.... ręka jest zielona Takiej to wszystko będzie rosnąć!


No jedna i druga opcja miła ale milsza ta 2. Zaczynam zabawę w rozmnażanie i zadziwiają mnie rezultaty. Może coś po mamie jednak odziedziczyłam poza szerokim tyłem
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
magja_ 18:18, 10 lip 2011


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
Ja kupowała mały worek takiej ziemi ostatnio za 8 zł - ale w drogim sklepie. No nie pamiętam pojemności! - wystarczyło mi na 2 skrzynki /takie niewielkie po owocach/ - wyłożyłam folią, folia podziurkowana, sadzonki tak żeby się nie stykały i potem czymś trzeba nakryć. W takiej skrzyneczce łatwiej pielęgnować - zraszać, wietrzyć , podlewać

Posadzonym - można dogiąć pędy boczne na odkłady. Dłużej to trwa - nawet do 2 lat, ale się ukorzeniają /często już też w pierwszym roku jak mają dobre warunki/. Pęd który jest dogięty nie powinien kwitnąć.

Maluchom w pierwszym roku po posadzeniu nie dajemy kwitnąć albo o połowę redukujemy ilość pąków kwiatowych - jak już ktoś nie może wytrzymać
____________________
magja_ 18:30, 10 lip 2011


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
Jagna napisał(a)


No jedna i druga opcja miła ale milsza ta 2. Zaczynam zabawę w rozmnażanie i zadziwiają mnie rezultaty. Może coś po mamie jednak odziedziczyłam poza szerokim tyłem


A czy Ty Kochana wyobrażasz sobie - dajmy na to Jennifer Lopez z wąskim tyłem?
Ja i moja Jey Lo też się mamy nieźle
____________________
Jagna 18:32, 10 lip 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
HIHIHI....
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
magja_ 18:53, 10 lip 2011


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
Jakby co - to już się sama obsztorcowałam, że to wątek o rododendronach a nie o ... popkulturze
____________________
Jagna 18:54, 10 lip 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
magja_ napisał(a)
Jakby co - to już się sama obsztorcowałam, że to wątek o rododendronach a nie o ... popkulturze

w razie czego jakiś nawiązanie botaniczne się znajdzie
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
magja_ 19:31, 10 lip 2011


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
Och no dziękuję Ci Jaguś bardzo Ja na to nie wpadłam!
Myślę, że w razie czego można przyjąć że Jennifer Lopez uprawia w swoim ogródku rododendrony, prawda?
____________________
Jagna 19:33, 10 lip 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
magja_ napisał(a)
Och no dziękuję Ci Jaguś bardzo Ja na to nie wpadłam!
Myślę, że w razie czego można przyjąć że Jennifer Lopez uprawia w swoim ogródku rododendrony, prawda?


No albo uwielbia dynie i próbuje doścignąć ideał
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies