Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)

abrakadabra 19:48, 30 lis 2011


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 305
Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i ciepłe słowa
A teraz obiecane zdjęcia.


Na początku było tak:










]
To na razie na tyle bo dziecko mi strasznie marudzi, wieczorem prześlę więcej zdjęć.

P.S.
Zapomniałam się przedstawić wczoraj - jestem Magda.
Miło mi poznać was wszystkich


____________________
Magda - Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)
abrakadabra 20:22, 30 lis 2011


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 305
Trochę później było tak:









____________________
Magda - Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)
alinak 20:29, 30 lis 2011


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
cześć Magda . a mnie się już podoba u ciebie . na wstepie powiem jedno . MAM NADZIEJE ŻE NIE WYTNIESZ TYCH PIĘKNYCH DRZEW !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. trzon ogrodu masz tak piękny że już ci zazdroszczę brrrrrr - ale tak wesoło zazdroszczę. oglądaj angielski ogród

-The Savill Garden
-The Beth Chatto Gardens
-Bressingham Gardens jesienią
jakoś mi ten twój przypomina te właśnie
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
abrakadabra 20:36, 30 lis 2011


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 305
A tak było po wykoszeniu części trawy i ogołoceniu większości drzew przez teścia. Zrobił to w dobrej wierze i w tajemnicy przed nami. Jak zobaczyłam efekt to po prostu wyłam... Do tej pory ubolewam nad lipą - taka piękna, okazała była. A teraz - ogołocona od dołu wygląda wręcz śmiesznie - nie wiem jak to naprawić...






____________________
Magda - Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)
abrakadabra 20:40, 30 lis 2011


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 305
alinak napisał(a)
cześć Magda . a mnie się już podoba u ciebie . na wstepie powiem jedno . MAM NADZIEJE ŻE NIE WYTNIESZ TYCH PIĘKNYCH DRZEW !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. trzon ogrodu masz tak piękny że już ci zazdroszczę brrrrrr - ale tak wesoło zazdroszczę. oglądaj angielski ogród

-The Savill Garden
-The Beth Chatto Gardens
-Bressingham Gardens jesienią
jakoś mi ten twój przypomina te właśnie


Witam
Angielskie ogrody szalenie mi się podobają Pooglądam te polecane przez Ciebie w wolnej chwili
Drzew nie zamierzam wycinać, ale niestety mój teść, jak pisałam wcześniej, się do nich dobrał i efekty jego pracy będę musiała jakoś ponaprawiać...
____________________
Magda - Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)
alinak 20:44, 30 lis 2011


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
oooooooooo lol . teścia do więzienia !! .... a przynajmniej z daleka od twojego ogrodu
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
abrakadabra 20:56, 30 lis 2011


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 305
A dziś było tak - mocno szaro i posępnie:












Niestety mam wrażenie, że jest coraz gorzej. Im więcej chwastów wyrywam, tym mniej tu rośnie i strasznie smutno się robi. Na początku było może chwastowisko, ale chociaż zielone i wesołe
____________________
Magda - Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)
Gardenarium 21:05, 30 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Te letnie zdjęcia z kwitnącymi łąkami bardzo malowniczo wyglądają. Możesz włąśnie część ogrodu pozostawić, tylko wyznacz tym dzikim terenom odpowiednie granice. Wtedy zaoszczędzisz na pielęgnacji.
Nie sposób tego całościowo ogarnąć własnymi rękami. Trzeba zaangażować cięższy sprzęt, bronę rotacyjną co by "zaorała" te fragmenty, gdzie będą rabaty ozdobne.

Podaję linki do ogrodów angielskich. Pooglądaj zdjęcia, a i plany przez Asię rysowane własnoręcznie też są, więc może jakiś projekt się z tego urodzi ???


http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/39-ogrody-angielskie-the-savill-garden

http://www.ogrodowisko.pl/szukaj?utf8=%E2%9C%93&q=bressingham

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/65-ogrody-angielskie-the-beth-chatto-gardens


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:08, 30 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tutaj na zdjęciu widać część ogrodu nie skoszoną, ale jest widoczna bardzo wyraźna granica tego nie koszenia Kosi się zwłaszcza ścieżki spacerowe, a wokół drzew zostawia wyspy.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
GabiK 22:12, 30 lis 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Magdo,
urokliwa była ta dzicz. Danusia dobrze radzi, trzeba było część zostawić zarośniętą.

Podobają mi się te kamienne murki-płotki.

Piękna okolica, od razu ładniej się wydaje.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies