Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)

alinak 09:55, 14 sty 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
A widzisz teraz widac -co i jak . myślałam że to miejsce połączone z bokiem a tam jest płocik . jeżeli chcesz żwirek to radze ci dać szary z domieszką brązowych kamyków i to nie zależnie od elewacji
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
abrakadabra 10:06, 14 sty 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 305
Pooglądałam sobie dokładnie te żwirki białe na różnych zdjęciach i masz rację Lilka - nie zdawałam sobie sprrawy, że one aż tak się "wybijają". To rzeczywiście byłoby za jasne i za bardzo wzrok przyciągało. Szary żwirek z domieszką brązowego to dobry pomysł. Dziękuję ślicznie
____________________
Magda - Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)
Wieloszka 11:56, 14 sty 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Alinak ma rację, ten biały żwirek nie pasuje do Twoich klimatów. Ja bym realizowała propozycję Danusi. Jak kupisz roslinki i poustawiasz w doniczkach na wyznaczonych miejscach, to sama się zorientujesz, czy nie jest za pusto w górnych partiach. Albo wstawisz fotkę na forum
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
abrakadabra 12:25, 14 sty 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 305
Wieloszka napisał(a)
Alinak ma rację, ten biały żwirek nie pasuje do Twoich klimatów. Ja bym realizowała propozycję Danusi. Jak kupisz roslinki i poustawiasz w doniczkach na wyznaczonych miejscach, to sama się zorientujesz, czy nie jest za pusto w górnych partiach. Albo wstawisz fotkę na forum


Tak też zamierzałam zrobić przed posadzeniem

No to super. Jedną rabatę już mam - 10m2 zaplanowane.
Pozostało mi już tylko 4190m2 do obmyślania
____________________
Magda - Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)
Wieloszka 12:33, 14 sty 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
abrakadabra napisał(a)

Pozostało mi już tylko 4190m2 do obmyślania

Mamy ogrody o takiej samej powierzchni. Na brak pracy nie można narzekać...
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
abrakadabra 21:40, 14 sty 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 305
Wieloszka napisał(a)


Pozostało mi już tylko 4190m2 do obmyślania

Mamy ogrody o takiej samej powierzchni. Na brak pracy nie można narzekać...


Wiem, wiem
Ja już po cichu podczytuję Twój wątek od jakiegoś czasu. Pięknie masz i od razu cały ogród "ogarnięty". Ja przyznam się, że na łatwiznę troszkę pójdę i 1/3 działki przeznaczam dla koni - do swobodnej aranżacji
____________________
Magda - Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)
Wieloszka 22:07, 14 sty 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Chyba szkoda, że nie mam koni
Nie od razu cały ogród ogarnięty, tylko tego nieogarniętego nie pokazuję A nawet to, co ogarnięte do poprawy.
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
abrakadabra 17:23, 21 sty 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 305
Myślę teraz nad drugą rabatą. Jest między furtką, a bramą. Ma długość ok. 4 m i szerokość ok.2,5m. Obwódka zbudowana jest z wmurowanych kamieni więc zmiana rozmiaru rabaty odpada. Właściwie wszystko z niej idzie do wywalenia – zresztą i tak tam niedużo jest
Chciałabym zostawić tylko tuję kulę bo jest już duża, ładna i zdrowa.

Gleba tam jest raczej uboga – dużo piachu, ale bardzo ładnie rośnie tam wrzos i myślałam żeby może wrzosowisko małe zrobić. Słońca jest tam dość dużo, ale w największy skwar jest półcień.


Tak to wygląda teraz



Wymyśliłam coś takiego, ale zadowolona nie jestem. Pomóżcie, proszę. Może ktoś ma pomysł jak to poukładać żeby „grało”.
____________________
Magda - Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)
Sebek 17:35, 21 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Rozplenice są o wiele większe - najwyżej kostrzewy niech tam będą

A bordowe mogą być żurawki.

A jałowiec do usunięcia?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
abrakadabra 17:48, 21 sty 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 305
A to nie wiedziałąm, że większe... tak mi garden puzzle narysowało
Co do bordowego to w sumie o jakiś wrzosach lub wrzościach myślałam - żeby już tematycznie było.
Jałowiec do usunięcia. Chciałam z niego bonsai zrobić, ale w wątku o topiarach się dowiedziałam, że nie warto
____________________
Magda - Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies