Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)

abrakadabra 19:51, 22 gru 2011


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 305
Sen z powiek spędza mi przedogródek za drewnianym płotkiem. Na środku był skalniak – jest tam podwyższenie i wielkie kamienie, które chciałabym wykorzystać bo w sumie nie uśmiecha mi się przenosić tego wszystkiego. Posadzone tam krzewy jednak tak się rozrosły, że całość nie wygląda najlepiej i jest do totalnej modernizacji… Zupełnie nie mam pomysłu co z tym zrobić… Tym bardziej, że nie jestem fanką typowych skalniaków. Może jakieś trawy tam dać? Które krzewy zachować? Kurczę, jestem w kropce.
Ogólnie nie mam pojęcia jak zagospodarować tą całą ogrodzoną przestrzeń…

Dodatkowo od strony sąsiada chciałabym zlikwidować znajdującą się tam „wystawkę” - czyli posadzone w 2 rzędach krzewy.
Rosną tam m.in. 2 ogniki, które chciałabym zachować na ich miejscu bo przeraża mnie trochę wizja przesadzania tak strasznie kolczastych krzewów. Może dać za nimi niski (góra do 1,60m – tylko żeby odrobinę zasłonić widoki od sąsiada i zrobić barierę dla kur, które ciągle przechodzą do mnie) żywopłot z choiny kanadyjskiej? Jak by to wyglądało?
No i muszę znaleźć jakiś sposób na ukrycie tych betonowych płyt od studzienki.

Na wiosnę mój TŻ chce na wiosnę poprawić i podłączyć elektrykę w przedogródku więc gdybym miała plan nasadzeń można by coś było jeszcze pozmieniać. Tylko, że ja nie wiem jak się za to zabrać…
Myślałam też żeby wykorzystać jeden z kamieni na skalniaku (lub jakiś inny, na działce mam je porozstawiane w wielu miejscach) i zrobić źródełko-ciurkadełko. Kule podobają mi się bardzo, ale myślę, że w moim przypadku i w tamtym miejscu lepiej będzie wyglądać taki zwykły, nieoszlifowany kamień.

Poniżej zdjęcia poglądowe. Jak tylko znajdę trochę czasu postaram się narysować plan jak to teraz wygląda.







____________________
Magda - Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)
Wieloszka 09:38, 23 gru 2011


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Magicznych Świąt Bożego Narodzenia, pełnych radości, rodzinnego ciepełka i nie tylko ogrodowych marzeń życzą Wieloch i Wieloszka
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Gardenarium 10:52, 23 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Krzewy duże już są. Ale teren jest zapuszczony, trawa powyrastała. Chcąc poprawić ten stan już od wiosny trzeba totalnie wszystko uporządkować, wyrównać teren, Bo wygląda na taką nieckę, krzewy trzeba oczyścić z suchych pędów, poprowadzić je w jakiejś formie, ograniczyć wzrost, szczególnie jałowca płożącego.
Berberys odmłodzić, ściąć do ziemi i prowadzić w kulę potem od ziemi już.

Od sąsiada najładniej byłoby dać ekran szczelny z cisa, ale to może być drogie, no to z tui ale jedna przy drugiej posadzonych i ciąć od razu w ekran.

Kamień naturalny, przewiercony to dobry pomysł jako źródełko.

Po uporządkowaniu dopiero pomyśleć nad nasadzeniami. Dosadzić kolorowych krzewów np. hortensje Limelight - dodadzą kwiatów i elegancji, mogą być tawuły japońskie żółte odmiany, ale potem ładnie cięte i podsadzone w dużej ilości, miskantów trochę, ale nie głównie trawy, bo zimą nic nie będzie. Trawy się położą pod ciężarem śniegu.

Teraz czeka Cię dużo pracy z trawnikiem i krzewami, bo przedogródek to wizytówka domu i ogrodu. Życzę dużo siły, bo czeka Cię ciężka fizycznie praca
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:55, 23 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Tak sobie myślę, że kilka krzewów, ale ładnych i ładnie wypielęgnowany trawnik, źródełko w części przy chodniku gdzieś albo w innym miejscu, gdzie się dużo na nie patrzy i już by było ładnie. Już ja bym wiedziała jak się za to zabrać.

Bardziej się przejaśni w głowie po zamieszczeniu mapki tego kącika
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
abrakadabra 22:54, 23 gru 2011


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 305
Wielkie dzięki Danusiu za rady!
Po Świętach postaram się wszystko pomierzyć i wkleić mapkę.


Tak tylko na minutkę wpadłam bo czas goni...
Bardzo dziękuję za życzenia Agnieszko
Wszystkim fanom Ogrodowiska życzę wesołych Świąt, dużo pogody ducha, uśmiechu na co dzień, głowy pełnej pomysłów i finansów na ich realizację.

Pozdrawiam cieplutko
____________________
Magda - Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)
Gardenarium 23:05, 23 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Możesz minimalnym kosztem bardzo poprawić wygląd ogrodu. Tylko pomocnika Ci trzeba, bo fizycznie możesz nie dać rady Już rób sobie zaplecze
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 14:07, 27 gru 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Duużo porządku Cię tu czeka - będę kibicować
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 17:57, 29 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Poczekamy zatem na jakiś schemacik i pozdrowienia
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
popcorn 15:40, 02 sty 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Jak uporządkujesz jak radzi Danusia, zrobi się od razu ładnie
Trawnik się zazieleni. Wtedy tylko nożyce w dłoń, jakieś duże grupy host, żurawek i będzie pięknie
Fajnie mieć juz takie duże krzewy, dosadzisz trochę małych i będzie super
____________________
Mój nowy ogródek
alinak 17:41, 02 sty 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
na tym skalniaku na środku widzę super materiał na bon-sai.
dobrze kombinujesz z kupowaniem roślin wcześniej i sadzeniem w miejscu przejściowym . ja tak robiłam czasami . tylko musisz mieć projekt żeby nie kupować zbędnych roślin
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies