Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Choina kanadyjska - Tsuga canadensis

Pokaż wątki Pokaż posty

Choina kanadyjska - Tsuga canadensis

KasiaWB 20:43, 01 kwi 2015


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Nie mogę zbyt wiele jeszcze powiedzieć, bo najpierw długo były w doniczkach, potem przesadzałam. Co więcej jeszcze 2 razy będę je niestety przesadzać może nie padną. W związku z powyższym znacznych wzrostów nie było. Ale Danusia w ogrodzie z lustrem pokazywała jak chyba w 2-3 lata podwoiły swoją wysokość
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Pszczelarnia 13:28, 08 kwi 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mam pytanie do choiny kanadyjskiej.

Kiedy ją właściwie tniemy? Przed przyrostami czy po przyrostach? Czy nie ma to znaczenia dla zimozielonych? Bo robię różnie i właściwie to nie wiem.


Czy będzie dobrze stylistycznie wyglądało, jak posadzę świerki serbskie i choiny (wyprowadzając na drzewa) razem w luźnym leśnym układzie? Mają być tam smukłe drzewa iglaste - naturalne wrażenie boru. Róg działki.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 14:12, 08 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Cięcie przed przyrostami i po przyrostach, można dwa razy.

Sadzenie razem, jeśli spore odległości, które dadzą się im rozrastać w naturalnej, ewentualnie lekko dla dobrego wyglądu skorygowanej sylwetce. Choina ma tendencje do luźnego pokroju, rzadkiego, świerk przeciwnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Loosiuu 19:04, 13 kwi 2015


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Z tego co wiem to cięcie jak cis
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
KasiaW76 23:06, 17 cze 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Jeśli chciałabym choiny posadzić przy płocie betonowym to jaka jest zalecana od niego odległość aby nie zaszkodził gałązkom? i w jakiej odległości przed nimi mozna sadzic inne rosliny? Biorę tez pod uwagę to, że będą rosły naturalnie bez cięcia...
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
lorka 13:45, 02 lip 2015


Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 644
Posadziłam choinę i niestety ale zaczyna gubić igiełki i jakby delikatnie zżółkła. Podlewam dużo.. więc na pewno nie jest przesuszona.. ziemię też nie dałam zbyt kwaśną. To chyba będzie pierwsza roślina w ogrodzie, która się nie przyjmie , a ponoć miała być taka łatwa w uprawie Nie wiem co robić.
____________________
Pozdrawiam Agata - ogród Lorki za zakrętem
ZbigniewG 16:55, 02 lip 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8901
Agata trochę już późno ale przykryj ją np starym prześcieradłem i co jakiś czas zraszaj wodą
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
lorka 21:08, 02 lip 2015


Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 644
ok spróbuję,dzięki za radę
____________________
Pozdrawiam Agata - ogród Lorki za zakrętem
Gardenarium 10:13, 08 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
KasiaW76 napisał(a)
Jeśli chciałabym choiny posadzić przy płocie betonowym to jaka jest zalecana od niego odległość aby nie zaszkodził gałązkom? i w jakiej odległości przed nimi mozna sadzic inne rosliny? Biorę tez pod uwagę to, że będą rosły naturalnie bez cięcia...


Oooo, w tym przypadku to nie da się przewidzieć, każda odległość będzie nieodpowiednia i trzeba będzie ciąć od strony muru. Bo będą schnąć i zamierać z powodu braku światła.

Jakbym miała radzić, że bez cięcia to 5 metrów od płotu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
lorka 11:01, 08 lip 2015


Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 644
Niestety moja choina padła.. zostały same gałązki, wszystkie igiełki opadły
Nie wiem czy podlewać ją i dać szanse,że wróci do życia w przyszłym roku, czy już ją na straty spisać to pierwsza roślina, która się nie przyjęła w moim ogródku ( chlip)
____________________
Pozdrawiam Agata - ogród Lorki za zakrętem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies