Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Choina kanadyjska - Tsuga canadensis

Pokaż wątki Pokaż posty

Choina kanadyjska - Tsuga canadensis

lojalna_ 09:52, 19 paź 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Gardenarium napisał(a)
Podlewaj żeby nie miały za sucho, być może tylko gubią stare igły w środku.




Dzieki Danusiu , pocieszyła mnie Twoja opinia
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Kasia73 20:09, 23 lut 2015


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 1012
Jak ciąć choinę żeby ją zagęścić? Może ktoś ma zdjęcia z takiej operacji
Gardenarium 22:13, 23 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Albo na rozgałęzieniach pędów, albo nożycami do cięcia żywopłotów. Pierwsza wersja bardziej swobodna, do zagęszczania a druga wersja zywopłot formalny strzyżony, lita ściana zielona.

Akurat z cięcia choiny nie mam. Nie przewidziałam takiego zamówienia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kasia73 10:53, 24 lut 2015


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 1012
Gardenarium napisał(a)

Akurat z cięcia choiny nie mam. Nie przewidziałam takiego zamówienia.


Forumowiczek nie da się przewidzieć

Danusiu tak mi zareklamowałaś te choiny że mam 7 sztuk w pierwszej wersji miały być strzyżone na żywopłot ale jak zobaczyłam jak pięknie rosną to zrobiło mi się żal je tak mocno ciąć i będę je tylko zagęszczać. Teraz się tylko zastanawiam co pod nimi posadzić żeby podkreślić ich zwiewność.
Gardenarium 11:07, 24 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ucinaj jedynie przewodniki na rozgałęzieniach. Posadź Tuje 'Golden Tuffet', pomarańczowe baryłki Najładniesze inspiracje w necie pochodzą z mojej realizacji nieskromnie powiem Sprawdziłam.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2548-ramy-tlo-ogrodu-z-iglakow
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kasia73 11:37, 24 lut 2015


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 1012
Tą tują pczochraną zachwyciłam się już wcześniej w wersji szczepionej na pniu w Twojej realizacji, tuja kolorystycznie do choiny idealna, dodam ją.
Danusiu Twoje realizacje oglądam już od roku i zawsze mnie zaskakują jakie są piękne.
_dominika_ 19:43, 27 mar 2015


Dołączył: 31 lip 2011
Posty: 63
Witam,
jestem zauroczona choiną kanadyjską i planuje posadzić ją i prowadzić w formie żywopłotu (ok.15szt) ale mam problem ze znalezieniem wysokich okazów tzn. ok.1,5m. Wszystkie szkółki w mojej okolicy oferują okazy do 50-60cm.
Czy ktoś z Forumowiczów orientuje się czy w woj. podkarpackim lub małopolskim można dostać choinę 1,5m wys.(w doniczce lub kopaną z gruntu)?
____________________
Ogród - początek
KDZ 15:04, 31 mar 2015

Dołączył: 30 mar 2015
Posty: 24
Czy ktoś się orientuje gdzie w okolicach Lublina można dostać choinę kanadyjską?
KasiaWB 17:56, 31 mar 2015


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
KDZ napisał(a)
Czy ktoś się orientuje gdzie w okolicach Lublina można dostać choinę kanadyjską?


W naszych rejonach bardzo o nią trudno i jest dość droga. Proponuję poszukać na stronie ZSP kto ją produkuje u nas, jeśli w ogóle. Ja kupiłam 5 sztuk od osoby prywatnej, ale to było 2 lata temu.
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KDZ 14:56, 01 kwi 2015

Dołączył: 30 mar 2015
Posty: 24
Dziękuję. Sprawdziłem, najbliżej znalazłem w Końskowoli. Kasiu proszę powiedz mi jak duże posadziłaś te choiny i jaką maja teraz wysokość po tych dwóch latach?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies