Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

Anda 11:37, 21 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Magdo, to po polsku chyba tarczniki. Zadziała tu Promanal, tylko oprysk musi być bardzo dokładny. Zanim go zastosujesz przeczytaj koniecznie ulotkę.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Mago22 09:08, 22 mar 2020


Dołączył: 28 paź 2017
Posty: 162
To chyba nie tarczniki, bo są zupełnie płaskie i miękkie, bez problemu roztarłam je palcem.
____________________
Magda Wietrzny ogród
Adela 12:41, 25 mar 2020


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Dzień dobry.
Mam młodą choinę kanadyjską ok. 170 cm. Zauważyłam usychającą gałązkę i osypujące się igły.
Najbardziej zaniepokoił mnie wygląd dolnej części pnia.
Sama nie potrafię określić czy to jest choroba grzybowa czy bakteryjna. Nie wiem jak zadziałać.
Profilaktycznie podlałam Previcurem a pień popędzlowałam preparatem z jodyny.

Proszę o poradę
Pozdrawiam

____________________
Ela - Moja ostoja
KasiaBawaria 13:44, 28 mar 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Milorzad mariken- rosnie tam 3 lata. Ta wiosna byla deszczowa- Zastanawiam sie czy to porosty czy grzyb zaatakowalam drzewo. Da sie zwalczyc?Czym i jak? Bylabym bardzo wdzieczna za pomoc.
Zastanawiam sie czy to Athelia epiphylla?


____________________
Zapraszam na kawe
Baku 21:04, 31 mar 2020

Dołączył: 31 mar 2020
Posty: 1


Proszę o pomoc na mojej lipie zauważyłem po zimie coś takiego. Nie mam doświadczenia w ogrodzie i czytając różne artykuły nie jestem w stanie stwierdzić co to jest i jak na to zareagować. Martwię się o to drzewko, bo kora zapada się do środka. Każda opinia będzie pomocna. Dzięki
Margerytka40 09:28, 03 kwi 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Proszę o rozpoznanie w miarę możliwości co się dzieje z moją świdośliwą drzewiastą. Na wysokości 1,70 na pniu ma mocno łuszczącą się korę i jakby wżery. Tak to wygląda





Poniżej tego miejsca ma zdrowe gałązki, duże pąki. Powyżej ledwo żyje. Niby gałązki są elastyczne ale różnią się od tych niżej. Widać, że mniej w nich życia. Boję się, że może to być zaraza ogniowa
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Olezia 17:18, 05 kwi 2020

Dołączył: 03 mar 2020
Posty: 24



Witam takie szkodnik na sosniej, wie ktos co to moze byc? Znalazlam informacje ze moze byc to osnuja sadzonkowa? Ale w grafica wyglada inaczej byc moze zależy od wieku robala. Wczoraj opryskalam Dursbanem tylko to mialam pod reka, ale wydaje sie ze te robaczki sa wciaz żywe. Nie pospadaly z igiel i po rozduszwniu wyplywa z nich sok (ble:/)
Porazone sosony robia sie czarne przy.nasadzie igiel. Prosze o pomoc bo ja bardzo lubie sosny i nie chcialabym ich stracic
marcinp 19:11, 23 kwi 2020

Dołączył: 22 kwi 2020
Posty: 3
Witam!
Chciałbym spytać czy ktoś jest w stanie rozpoznać co to za larwa na zdjęciu. Mam dużo małych kulek pod tujami które wyglądają jak nawóz i strzelają jak się je rozgniecie. W zeszłym roku nawoziłem nawozem długo działającym, dlatego jest to pierwsze co nasuwa się na myśl. Problem w tym że kulek jest bardzo dużo, a po usunięciu kory ukazały się białe larwy jak na zdjęciu. Niektóre kulki są puste z małym otworem. Wygląda więc ze są to jaja z których są te białe larwy.
natalia 10:53, 28 kwi 2020

Dołączył: 19 paź 2015
Posty: 8
Dzień dobry, potrzebuję pomocy odnośnie mojego klona palmowego na jednym zauważyłam zwijające się listki co mu dolega? jak mu pomóc? pozdrawiam

mmeg 17:20, 30 kwi 2020

Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 89
Dzień dobry, potrzebuję pomocy w związku z moją czereśnią. Ma mnóstwo pąkow kwiatowych, jednak kwiaty rozwijają się słabo lub wcale. To wczesna odmiana, także powinna już kwitnąć, druga czereśnia w ogrodzie jest już obsypana kwiatami. Czy jest szansa na owoce w tym roku?




Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies