Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Lek na całe zło czyli mój ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Lek na całe zło czyli mój ogród

mira 23:02, 19 paź 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Aldona zrób rysunek i pokaż co się święci ale jestem ciekawa, wycięłaś coś ?
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gabriela 23:06, 25 paź 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Też jestem ciekawa, czy już czy jeszcze nie?
____________________
Ogród w budowie nieustającej
aldonaz 12:00, 26 paź 2017


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1841
Dziewczyny, nie mam czasu na ogród tak szybko się ściemnia, a w przyszłym tygodniu to już całkiem przechlapane. Udało mi się popracować w sobotę. Na razie przesadzam i cały czas planuję. Robię listę roślin, które posiadam. Wydrukowałam plan jednej rabaty z Vlinderhof i dopasowuję do niej moje rośliny. Planuję dokupić kilka astrów i traw w Kwietniku. Muszę też zmienić dwie inne rabaty i do tego potrzebuję dwie kaliny. Pracy przede mną dużo i chyba niewiele już zdążę zrobić tej jesieni.
____________________
Lek na całe zło czyli mój ogród
aldonaz 12:09, 26 paź 2017


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1841
Chyba zostawię zakup astrów do wiosny. Nie wiem, czy teraz jeszcze przyślą, zresztą nie mam na razie gdzie wsadzić. Andrzej polecił mi pięć, z czego dwa sama chciałam kupić – A. laevis Calliope i Arcturus. Pozostałe propozycje Anrzeja to A. lateriflorus Lady In Black, nowobelgijski Fellowship i A. ericoides Pink star. Ja wybrałam sercowatego Little Carlow i tatarski Jingai (oba są na rabatach w Vlinderhof), wąskolistny Nanus i wrzosolistny Schneetowne. Zamówię też trawy Briza media, Eragostis trichodes, Eragostis spectabilis, Androppogon gerardii.

____________________
Lek na całe zło czyli mój ogród
sierika 20:04, 26 paź 2017

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Ja też odłożyłam astry na przyszły sezon, za duzo mam doniczek do dołowania przed zimą, może zrobimy wspólne zamówienie wiosną?
____________________
EwaSierika
mira 18:27, 31 paź 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
aldonaz napisał(a)
Chyba zostawię zakup astrów do wiosny. Nie wiem, czy teraz jeszcze przyślą, zresztą nie mam na razie gdzie wsadzić. Andrzej polecił mi pięć, z czego dwa sama chciałam kupić – A. laevis Calliope i Arcturus. Pozostałe propozycje Anrzeja to A. lateriflorus Lady In Black, nowobelgijski Fellowship i A. ericoides Pink star. Ja wybrałam sercowatego Little Carlow i tatarski Jingai (oba są na rabatach w Vlinderhof), wąskolistny Nanus i wrzosolistny Schneetowne. Zamówię też trawy Briza media, Eragostis trichodes, Eragostis spectabilis, Androppogon gerardii.



Aldona ja ostatnio pracowałam w ogrodzie w sobotę 21-go - tak mam czas .
Dzisiaj byłam dopiero ale robiłam porządki wkoło domu co zaskutkowało wniesieniem pelargonii i wykopałam 2 dalie. Robię niespiesznie bo widzę że pogoda ma być ładna w kolejnym tygodniu.
Ja mam jeszcze cebulowe do posadzenia i doniczki co zostaną. Chcę też mój kącik przy nowej studni ogarnąć - to dla mnie sporo pracy zwłaszcza że liście trzeba ogarniać - dziś śliczne suche brzozowe władowałam na rabatę bylinową okrywając nowe byliny.

Znalazłam kartkę z nazwami z naszych wspólnych zakupów
aster Lady in Blue
floks maculata 'Sirieniewyj Piramidalnyj' - to ten różowy
a ten biały też był maculata ale ona nie mogła sobie przypomnieć nazwy - te floksy to chyba z Litwy tam gdzie Andrzej kupował coś tak czuję.

Mi się jeszcze chce w ogrodzie działać ale ja mam sporo prac porządkowych typu kompost tu, liście tam, doniczki tu a te tam itd.

Jeszcze nie byłam po kalinę bliżej soboty.

pozdrawiam

____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
aldonaz 22:53, 31 paź 2017


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1841
Ja nie kupiłam astra Lady in Blue. Chodzi mi o tego



____________________
Lek na całe zło czyli mój ogród
aldonaz 23:25, 31 paź 2017


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1841
Asterki królują razem z różami

____________________
Lek na całe zło czyli mój ogród
aldonaz 23:35, 31 paź 2017


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1841
Astry cd
____________________
Lek na całe zło czyli mój ogród
mira 14:08, 01 lis 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
aldonaz napisał(a)
Ja nie kupiłam astra Lady in Blue. Chodzi mi o tego





To może być lateriflorus Lady in Black - mam notatki jak bylam u Kondzia i zapisałam sobie te astry które było dla mnie piękne choć wybrać było trudno bo za duży wybór.
Chociaż może jednak łatwo bo maja dużo małych/nowych odmian które nie są sporymi krzakami i jeszcze nie dają aż tak egektu łał.

Na mojej liście ciekawych tych od Kondzia są: Ann Leys, Lady in Black,
n.a Rudelsburg,n.a Barr "Spink", n.a Purple Done - hehe 5 ze 160 odmian - byłam oszczędna bo myślałam o swoim ogrodzie.

Masz sporo już astrów i co ważniejsze całkiem spore kupki.
Wiosną mogę Ci kopnąć novi-belgii 'Porzellan i novi-belgii 'Vasterival'.

Pokazuj co tam nadziałałaś.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies