Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Gleba w ogrodzie - podłoża do sadzenia roślin

Pokaż wątki Pokaż posty

Gleba w ogrodzie - podłoża do sadzenia roślin

Fabiola 07:46, 02 mar 2016


Dołączył: 16 lip 2014
Posty: 73
A w jakiej cenie ten kompost?
____________________
Pozdrawiam Fabiola.
sylka 07:46, 02 mar 2016


Dołączył: 08 maj 2012
Posty: 12
O! Hehe
mam taką samą fotę dla Danusi
Bo znalazałam coś takiego i zastanawiam się czy ok
Mój kompost mi się kończy, a potrzebuje cos dobrego do dołków z roślinami., bo gleba uboga
Próchnicy, obornika w sklepach nie znalazłam wrrr

____________________
sylka 07:46, 02 mar 2016


Dołączył: 08 maj 2012
Posty: 12
Fabiola napisał(a)
A w jakiej cenie ten kompost?

ja placilam 10zl za woreczek
____________________
Toszka 07:46, 02 mar 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
"Kompost ogrodniczy Humostil jest produktem powstałym
z kompostowania zużytego podłoża pod uprawę pieczarek
i przeznaczonym do rekultywacji zdewastowanych terenów rolniczych,
do poprawy właściwości fizycznych i chemicznych wszystkich rodzajów gleby w uprawie roślin ozdobnych (rabatowych) i trawników
oraz jako komponent do produkcji substratów."

to ze strony producenta (ten błąd ortograficzny też)

pod hodowlę pieczarek używa się okryw torfowych
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Gardenarium 07:46, 02 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Błąd poprawiłam Nieźle producent jest wyszkolony
Moim zdaniem nie jest to prawdziwy kompost, ale zawsze coś. pieczarki bedą rosły w ogrodzie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
emila 07:47, 02 mar 2016


Dołączył: 18 cze 2013
Posty: 118
Mam dostęp do torfu wykopanego bezpośrednio z pola torfowego.
Czy mogę go wykorzystać w ogrodzie, ewentualnie do czego, myślałam o trawniku na dziury i uzupełnienia po zimie.
Czy muszę mieszać z inną ziemią.
____________________
Ogród nasz
Gardenarium 07:47, 02 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Podstawowa informacja - czy to torf wysoki (nadaje się jedynie do zakwaszania gleby) czy niski (nadaje się do ogrodu, ale należy przemieszać go z glebą, nie sam stosować) , jakie ma pH.

Wysokiego nie warto, taki torf będzie za kwaśny, zero składników mineralnych (jest jałowy), szybko wysycha, a jak wyschnie, nie sposób go nawodnić, bo suchy wiór, nie nadaje się. Posyp ubytki kompostem to się trawnikowi przysłużysz a tym torfem nie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
tuchan 07:47, 02 mar 2016


Dołączył: 12 lip 2015
Posty: 91
Tzw wysoki torf najczęściej ma kolor brązowy. Często można spotkać go w sklepach. Niski występuje częściej w "naturze". Przynajmniej u mnie. Ma bardzo intensywny czarny kolor.Oczywiście należy go mieszać z glebą. Daje na prawdę super podłoże. Co do torfu wysokiego, to tak jak Ci pisze Danusia - jałowy i jak wyschnie to odleci Ci z trawnika Ja używam tylko mieszając z glebą, żeby ją zakwasić.
____________________
semcio 13:54, 14 mar 2016


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 7
Ja mam pytanie, choc nie jestem pewien, czy to właściwe miejsce. Zabieram się właśnie za zakładanie ogrodu po budowie domu. Wszyscy wiemy, jak wygląda stan gleby po budowie, a w dodatku jest u mnie bardzo ciężka glina. Albo skała, albo breja i maziaja. W ogóle rekultywacja tego, to będzie wyczyn. Ale z innej beczki - dom położony jest lekko poniżej poziomu drogi i aby zrobić w przedogródku równy (i do tego ma być płaski) trawnik reprezentacyjny muszę wyrównując teren obniżyć go o ok 10-30cm (w zależności od miejsca).

Generalnie nie jest to może tragedia, bo przy okazji pozbędę się tych wszystkich fragmentów połamanych dachówek, ścinków drewna, czy plam po wylanych resztkach tynków. Ale! Czy taka ziemia pod spodem nie będzie niedotlenioną martwicą? Czy da się na tym założyć trawnik? Od razu mówię, że średnio mam środki na ciężarówki humusu, albo nawet piasku na rozluźnienie. Zwłaszcza, że działka dość duża. Postanowiłem to zrobić ręcznie, żeby nie rozwalać działki ciężkim sprzętem, ale nie chce się narobić bez sensu. Powiedzcie zatem, czy mój plan ma sens?
____________________
Gardenarium 17:59, 14 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trawnik kiepsko rośnie na glinie, na martwicy zapomnij o trawniku. Już lepiej gdyby był piach.
Także ciężka sprawa z trawnikiem. Musisz pisakiem rozluźniać i jakimś kompostem albo ziemią polną, ale nie czarnoziemem żadnym.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies