Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dolina Tęczy

Pokaż wątki Pokaż posty

Dolina Tęczy

nika 13:59, 08 mar 2012


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 783
Witaj Marto
Zajrzałam do Ciebie zwabiona pięknymi fotografiami i nie chce mi się wychodzić Masz wyczucie i smak, więc jeśli pozwolisz, będę zaglądać częściej i cieszyć oczy Twoimi zdjęciami.
No i trzymam kciuki za tegoroczne plany
____________________
Nika i jej marzenie o pięknym ogrodzie
siaaska 14:01, 08 mar 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1549
Marciu mam prośbę do Ciebie Jak już uda się wam rozłupać te polne kamyki to daj znać Planujemy u siebie podjazd i ścieżki z takiego właśnie kamienia... Poszłoby go trochę mniej gdyby udało się rozłupać...

Pięknie wiosennie już u Ciebie
____________________
Asia - Nasz mały raj na ziemi i www.siaaska.zieloneblogi.pl
coli 15:04, 08 mar 2012


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
Cześć, przeczytałam cały wątek. Piękny ogród i jeszcze piękniejsze zdjęcia.

Jeśli chodzi o Hakuro to krótko znaczy opcja 2 Ja swoje też już obcięłam, ale jeszcze chyba poprawie, bo za mało. W zeszłym roku obcięłam super krótko i jeszcze chyba 3 razy w ciągu sezonu, a i tak na jesieni korona była bardzo duża.
____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
arcobaleno 18:00, 08 mar 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
irenko - mnie się też najbardziej białe podobają, choć Babcia miała jeszcze czerwone, ale tych nie chcialam przygarnąć

nika - witam w moim ogrodzie - rozgość się i wpadaj - będzie mi bardzo miło

siaaska - noooo jak tylko nam się uda to dam znać bo sama jestem ciekawa jak to wyjdzie

coli - dobra - czyli ciąć na łyso prawie Się zrobi

Tylko u nas pada śnieg~!!~No masakra po prostu ! Aż zęby bolą jak za okno patrzę :/

Kącik ogrodnika w garażu już naszykowany - w sobote zaczynam działać Zaraz muszę poczytać o rozmnażaniu pelargonii - schowalam swoje bluszczolistne z ubiegłego roku do babcinej piwnicy - mam nadzieję, ze uda mi się je rozmnożyć jakoś bo były piękne !

Do tego zamówiłam sobie dziś dwie cudne hortensje i trochę fajnych odmian pelargonii i fuksji - przyjdzie mi na nie poczekać do końca kwietnia albo i do maja nawet bo takie mają terminy wysyłek - no ale jakoś będę musiała wytzrymać w swej niecierpliwości

Dziś od Mężola na dzień kobiet dostałam bratki - myslę gdzie je wsadzić i ustawić

Wszystkiego Najlepszego dla wszystkich Forumowych Ogrodniczek z okazji naszego dzisiejszego święta !!

____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
arcobaleno 14:44, 11 mar 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
Ależ u nas dziś pięknie!!
Od samego rana jesteśmy na ogrodzie - teraz przerwa na obiad i kawę i znowu lecimy
W tygodniu nie mamy za dużo czasu, żeby zająć się ogrodem bo praca, dom, dzieci i związane z tym obowiązki wypełniają nam większość dnia - ale weekendy jak tylko można spędzamy ogrodowo

Takie obrazki umilały nam dzisiejsze prace:



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us

Posadziłam bratki i brateczki i ukwieciłam nimi dom, czekam tylko aż się nieco rozrosną

Polatałam z sekatorem i przystrzygłam część ogrodu - niektóre mocno radykalnie - np tujowe kule przed domem - strasznie przez zimę zbrązowialy od środka, obtrzepałam je mocno i obcięłam - albo odbiją albo nie - ale jak mają straszyć to ja wolę, żeby wcale ich nie było

Zastanawiałam się nad floksami szydlastymi - straaasznie lubię te ich gęste poduchy, różnie przezimowały, poobcinałam te suche gałązki, ale mam dwa takie spore okazy, które na pierwszy rzut oka są przyszarzałe, ale po bliższym spojrzeniu widać, że z każdej - nawet tej suchej gałazki wybijają zielone - nie wiem jak z nimi postępować - na wszelki wypadek zafudnowałam im lekkie kosmetyczne strzyżenie

Pierwszy raz też obcięłam krótko moje powojniki. Zawsze czekałam do najwyższego miejsca z którego wybije zielone, ale tym razem postanowiłam obciąć je na krótko - nad pierwszą parą pąków - mam nadzieję, że dobrze zrobiłam

Tyle już roślinek wyściubia nosy z ziemi - to widok radujący serce - cały dzień chodzę z bananem na buzi

Podlałam przemarzniętym w zimie florowitem (więc pewnie mniejsze działanie) moje cebulowe - liczę na to, że odwdzięczą się pięknym kwitnieniem
____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
arcobaleno 14:55, 11 mar 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
A wczoraj wreszcie uruchomiłam mój garażowy kącik ogrodnika

Posiałam trochę kwiatków, obcięłam zimujące w piwnicy pelargonie bluszczolistne, a ta, która zimowała na jasnej i chłodnej klatce schodowej ma się całkiem dobrze, więc tylko ją nieco przycięłam (a gałązki spróbuję ukorzenić).
Przywieźliśmy też z zimowej kwatery oleandrowe drzewko - niestety pączki jakie wypuścił na jesień obeschły przez zimę, nie wiem więc czy zaszczyci nas kwitnieniem....ale i tak je uwielbiam
Wyciagnęłam też z piwnicy dwie ogrodowe hortensje - niech sobie juz powoli rosną przy oknie

Za radą babci podpędzę też nieco cebule mieczyków

A tak sobie zorganizowałam pracę - strasznie się cieszę z tego miejsca!



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
an_tre 15:12, 11 mar 2012


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22380
Marto świetnie się urządziłaś w garażu i widać że twoje prace ogrodowe są bardzo zaawansowane kolorowo i miło u ciebie Pozdrawiam
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
ewaglen 15:13, 11 mar 2012


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
Piękne, radosne dzieciaki Gratuluję Ogródek też bardzo energetyczny
____________________
Mój ogród - co dalej?
Sebek 16:02, 11 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Cudnie sfotografowany kącik
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
noemi 16:25, 11 mar 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Masz piękny kącik podziwiam i zazdraszczam u mnie ciemno w garażu , nie ma szans... ale za to u Ciebie cudnie
____________________
ogród magdalenka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies