Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek Agniechy973

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek Agniechy973

agniecha973 13:03, 20 kwi 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Byłam dzisiaj w szkółce 20 km ode mnie. Oczywiście miał byc tylko rekonesans, ale znalazłam brzozy Doorenbos, więc kupiłam 3 szt na bukiet. Ok 1 m wysokości po 12 zł. Po tyle to ja mogę kupować. Co prawda musiałam je od pani wydębić co nieco, bo one były w poczekalni i na razie nie na sprzedaż, ale się udało.
Oprócz tego były tam piękne cisy w balotach po 29 zł. Wysokość mniej więcej do pasa. Jak zobaczyłam tak się zakochałam. Piękne ciemnozielone kolumienki. Nie było odmiany. Teraz bardzo bym chciała takie mieć. Jeszcze jakbym się nauczyła formować je w stożki... Byłoby miodzio.
Magnolio, jeszcze jedna wielka prośba do Ciebie, spójrz na mój ogród i podpowiedz, gdzie pasowałyby takie cisy. U Danusi pięknie wyglądają jako strażnicy wejścia. Jak je u mnie wkomponować? Czy dać sobie spokój?
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
magnolia 13:40, 20 kwi 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
przychodzi ma myśl tylko taki pomysł żeby zastąpić nimi bukszpany pod grabami. Mogą być zamiast kul stożki cisowe. W trawie ozdobnej będzie im też ładnie.

chyba że masz gdzieś miejsce na rabatę z trawami i stożkami gdzie indziej.
Albo zmienić plany i zrobić przy tarasie rabatę różano-stożkową . Prawdę mówiąc juz jej nie pamiętam, więc sama zerknij co tam miało być
____________________
magnolia 13:42, 20 kwi 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
a na froncie przy ławce 1 hortensję i stożki? Może tu się zmieści? Oczywisiei już nie pamiętam tego miejsca dobrze, nie znajdę łatwo w wątku, a nie mam duzo czasu.
____________________
agniecha973 14:05, 20 kwi 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Dzięki, że czuwasz Magnolio.

Tych bukszpanów nie chciałabym zamienić. Ale pozostałe propozycje nieźle brzmią.
Przy tarasie na różance jeszcze nie było ostatecznej wersji. Planowane były róże, lawenda, kosówki, ze 3 kule bukszpanowe. Stożki i róże, kuszące zestawienie.
Przy ławce też by ładnie było. Tam nie ma dużo miejsca, chyba żeby wyjechać aż do rogu domu. Tam planowane były po obu stronach ławki hortensje, miskanty Morning L. i hosty Patriot.

Jaką średnicę trzeba liczyć dla takiego stożka 2m? Oczywiście docelowo. Ile od muru domu musiałabym go zmieścić?

Wstawię stary rysunek i zdj. miejsca gdzie ma być ławka, może coś pomoże.

____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
magnolia 15:19, 20 kwi 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
myślę że mniej niż 2 m średnicy- ok 1.5 m. Czyli od muru domu 80-90 cm. Może 2 hortensje i stożki a zamiast miskanta molinia arundinacea- jest wysoka, ażurowa, ale mniej miejsca zajmie Albo z 1 hortensją , stożki i trawy . Nie wiem czy hosty jeszcze wejdą.
____________________
agniecha973 15:28, 20 kwi 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Magnolio, nie chcę Ci zabierać zbyt wiele czasu, ale muszę podpytać jeszcze. Na razie interesuje mnie tylko wstawienie tych jałowców, sam szkielet, reszta na później, bo jeśli się na nie decydować to jak najszybciej, szkoda żeby marniały. Ile ich tam zmieścić - 3? Spróbuję to narysować na planie, tylko zastanawiam się ile i jak je rozmieścić - w trójkąt czy w linii? I chyba po prawej str. na zdj. tam gdzie muru dużo?
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 15:29, 20 kwi 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Aha, na moją różanke koło tarasu spada w zimie śnieg, więc tam stożki odpadają. Zostaje przy ławce.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
magnolia 15:33, 20 kwi 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
tych cisów, nie jałowców, tak? Ze 3 by było ładnie.
____________________
agniecha973 15:37, 20 kwi 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Tak oczywiście cisów!
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 15:48, 20 kwi 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Jeśli pojadę po cisy, to w niedzielę. Przez weekend przemyślę jak je posadzić, podreptam trochę koło tej ławki i pozastanawiam się. Co mi przyjdzie do głowy, postaram się narysować. Jeśli znajdziesz czas w poniedziałek, to proszę o skorygowanie moich wypocin i wtedy po południu posadzę. Ewentualnie jeszcze może Danusię naciągnę przez weekend na poradzenie w komponowaniu. Cisy to Jej ulubione rośliny, może da się namówić
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies