Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek Agniechy973

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek Agniechy973

agniecha973 13:26, 08 maj 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
magnolia napisał(a)
Ej- kostrzewy zetnij koniecznie- za tydzień będą z nich sliczne jeżyki, wypuszczą masę listków i sie rozrosna. Ja im nie daję kwitnąć,to jedna z niewielu rzeczy jakie przy nich robię- ciacham kwiaty. Maja wtedy super formę i nie żółkną.


O widzisz, dobrze że je pokazałam, myślałam że tak ma być.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Pszczelarnia 13:50, 08 maj 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
magnolia napisał(a)

Do tego mój M. tez się zaraził. On jeszcze wdepnął w ogrodnictwo naturalne, ekstensywne, więc kombinuje te swoje ziółka i napary ze skrzypu, pokrzyw itp.
Jak wpadamy do moich rodziców, to moje siostry się nudzą, bo my tylko o badylach i listkach nawijamy. Chociaż nie- jedna się zaraziła, też już kopie i sadzi

O i tak to właśnie jest!

Agnieszka, kupiłam sorbusa liquier, 2 hosty 'Patriot', żurawkę nn do kompletu (ma jasnoburaczkowy kolor), forsycję o zielono-żółtych liściach, 2 derenie kanadyjskie, carex (mi nie wymarzł - mam 'Ice Dance' i dokupiłam jeszcze jeden), hortensję piłkowaną 'Kurenai'. Więcej grzechów nie pamiętam.
A od kuzyna przywiozłam 3 wiązy na bukiet - u nich na łąkach to chwast.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
magnolia 14:01, 08 maj 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
szalona kobieta z Ciebie Ewa!
____________________
agniecha973 15:56, 08 maj 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
To Ewo udało mi się zaglądnąć do Twoich zakupów
U mnie już bukiet posadzony z brzózek. A wczoraj posadziłam 3 hort. Kyushu przed brzózkami, które kiedyś sama prawie w bukiecie posadziłam, ale byłam z siebie dumna jak to sobie uświadomiłam, rosną w trójkącie tak po pół metra od siebie.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 09:00, 09 maj 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Decyzja zapadła, nie wiem czy dobra, ale zapadła. Przeczytałam wczoraj wieczorem pół encyklopedii u Mariusza i większość jego artykułów (czuję się jak Chuck Norris ). Jednak niewiele to dało, może tylko to, że wybór mam i tak ten sam - albo Carex Montana, albo Carex umbrosa sub. cośtam albo Seslerię heufleriana. Po krótkich konsultacjach z żoną Mariusza wybrałam C. Montana. Podobno bardzo dobrze zniosła tegoroczną zimę, szybciutko odbija i jest dość żywotna. Amen.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
magnolia 09:13, 09 maj 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
miałam dzisiaj to samo Ci napisać, że chyba powinien być Carex montana.- u mnie zrobiła się taka rześka, zieloniutka, dynamiczna.
Seslerii h. nie zrobiłam zdjęcia- dzieci zdechły baterię w aparacie, jak się naładowała to już ciemno było. Patrzyłam na nią i jednak chyba ciut za wysoka by była.

U obiedek znalazłam 1 źbło u 'matki' z której dzieliłam. Reszta jeszcze śpi, ale korzenie wydaja się soczyste. Czekam dalej
____________________
agniecha973 09:24, 09 maj 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
To dobrze, że z tym Carex się zgadzamy. Nareszcie mam z tym spokój, bo już mi chęci uciekały. Lubię wybierać i drążyć temat, ale nie aż tak długo.

Może nie będzie tak źle z Twoimi roślinkami. Wczoraj Alina opublikowała listę swoich strat - ja bym się załamała.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 09:28, 09 maj 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Magnolio, kwiatki z dedykacją dla Ciebie za tyle dobrych rad. To jedne z moich ulubionych widoczków podarowanych mi przez naturę. To tyły mojego ogrodu, tam gdzie ma być kiedyś staw. Na razie rządzi tu natura, co widać na zdj.

____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
magnolia 09:32, 09 maj 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
jej, jakie śliczne!!!

Dziękuję bardzo
____________________
agniecha973 09:33, 09 maj 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Natura lepiej sobie radzi ode mnie jeśli chodzi o kompozycje
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies