Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek Agniechy973

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek Agniechy973

Sebek 00:01, 27 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Mieczyki w donicy dobrze nie wyglądają - miałem dwa lata temu i to był błąd posadzenie ich w niej. Lepsze już aksamitki
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
agniecha973 13:24, 27 kwi 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Nie wiem czy moja główna projektantka dziś zagląda, ale pytanie zadam, nawet więcej niż jedno. Dzień bez pytania dniem straconym
Przyjechały kolejne zakupy, tym razem ze szkółki Konieczko - berberysy Green Carpet. Pakowanie pozostawia trochę do życzenia. Po takim transporcie mam trochę ułomków, może się ukorzenią. Same rośliny wydają mi się ładne, dość spore. STrasznie KŁUJĄ!!!




Oczywiście nie byłabym sobą, gdybym nie domówiła sobie czegoś jeszcze. Przyjechały jaśminowce Belle Etoile 5 szt. Bardzo mi się spodobały, a cena była przystępna.



Przyjechał jeszcze platan, który mnie strasznie rozczarował. Nie dlatego, że mały, bo myślałam, że będzie jeszcze niższy, ale dlatego, że krzywy. Był zwinięty w kartonie jak obręcz i teraz wygląda jak sierp. Po drugie on wygląda jakby był zaszczepiony - widać to w miejscu, gdzie wisi karteczka. Tak ma być? Aha, a obok platana mój gratis - świerk pospolity z napisem na karteczce, że gratisowy. Rozbawiłam się.




____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 13:44, 27 kwi 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
To było tytułem wstępu. Dodam może jeszcze, że wygląda na to, ze rośliny na przedogródek już mam zgromadzone. Mam nadzieję, że w tym tygodniu zabiorę się wreszcie za nasadzenia. Mam tydzień wolnego!!!
A teraz pytania dot. innej części ogrodu. Chodzi mi o to półkole przy cyprysikach (dla przypomnienia - bedą wymienione na choiny kanadyjskie). Na rysunku zaznaczyłam żółte kropki - 5 szt. Tak mniej więcej posadziłam kosaćce żółte (Iris pseudacorus). Dodałam 3 punkty zielone. To planowane robinie Frisia. Do tego dojdą zakupione jaśminowce, hortensje (kupiłam lokalnie Kyushu - na razie 3 szt., miała być Great Star, ale ciężko ją dostać w rozsądnej cenie) i mam jeszcze trochę niebieskich irysów syberyjskich.
Cała rabata nie powstanie od razu, ale w wolnych przebiegach bedę wykrawać darń po kawałku i chciałabym posadzić to co mam. Teraz pytanie: jak to komponować? Czy trzymać się takiego rytmu tych 5 punktów wyznaczonych przez irysy i obsadzać je podobnie aż się połączą czy bardziej naturalnie bez powtórek - tu plama jaśminowców, dalej tylko hortensje itd.???

____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Juzia 15:23, 27 kwi 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38555
No gratis bajer!!! Ja nie wiem co Cię tak rozbawiło!?!

Czekam z niecierpliwością na Twoje woje z przedogródkiem. To dopiero będzie pokaz!
Mam nadzieję, że fotorelacja będzie!?!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
agniecha973 15:32, 27 kwi 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Strasznie się czuję obciążona tym, że to ma być takie wielkie SHOW
Nie wiem czy ja w ogóle zacznę ten przedogródek w tym roku (he, he, żart)
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Juzia 15:34, 27 kwi 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38555
Tobie ma się podobać!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
agniecha973 15:36, 27 kwi 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Nie chodzi o podobanie, ale o całość, o realizację. Mogą mi fale nie wyjść, albo chwasty za szybko urosnąć, albo jeszcze cuś mi się wydarzy. Wiesz, jak tyle ludzi patrzy na ręce...
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Milka 15:43, 27 kwi 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
agniecha973 napisał(a)
Nie wiem czy moja główna projektantka dziś zagląda, ale pytanie zadam, nawet więcej niż jedno. Dzień bez pytania dniem straconym
Przyjechały kolejne zakupy, tym razem ze szkółki Konieczko - berberysy Green Carpet. Pakowanie pozostawia trochę do życzenia. Po takim transporcie mam trochę ułomków, może się ukorzenią. Same rośliny wydają mi się ładne, dość spore. STrasznie KŁUJĄ!!!

Przyjechał jeszcze platan, który mnie strasznie rozczarował. Nie dlatego, że mały, bo myślałam, że będzie jeszcze niższy, ale dlatego, że krzywy. Był zwinięty w kartonie jak obręcz i teraz wygląda jak sierp. Po drugie on wygląda jakby był zaszczepiony - widać to w miejscu, gdzie wisi karteczka. Tak ma być? Aha, a obok platana mój gratis - świerk pospolity z napisem na karteczce, że gratisowy. Rozbawiłam się.






zakupy spore, ale uśmiałam sie nad tym gratisem!!! i jak można tak zwijać platana, od razu daj mu tyczkę
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Juzia 16:12, 27 kwi 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38555
agniecha973 napisał(a)
Nie chodzi o podobanie, ale o całość, o realizację. Mogą mi fale nie wyjść, albo chwasty za szybko urosnąć, albo jeszcze cuś mi się wydarzy. Wiesz, jak tyle ludzi patrzy na ręce...

Jak nie wyjdą fale to poprawisz.
Ciesz się że to nie relacja tv na żywo!
Zdjęcia zrobisz kiedy będziesz chciała
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
magnolia 11:06, 07 maj 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
obiecane zdjecie z seslerią. Na końcu są 2 bukszpany, jeszcze małe, wiec na efekt trzeba poczekać. Ale i tak lubię tę rabatę, nawet teraz, z tymczasowymi ramkami z desek.

____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies