Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek Agniechy973

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek Agniechy973

magnolia 09:38, 09 maj 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
natura radzi sobie z kompozycja najlepiej. Lepiej od każdego. czasem widzę takie działki że myślę że największą sztuka jest ochronić co jest zastane. Ale budowa i nasza aktywność robią swoje, szybko się robi pobojowisko.
____________________
agniecha973 09:43, 09 maj 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
To u mnie przeważałyby pokrzywy. Chociaż w większej masie mają swój urok, he he.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 10:59, 09 maj 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
To pokażę jeszcze jedną z moich prac wykonanych podczas majówki. To rabata przy tarasie zrobiona w większości z odzyskanych roślin. Kancik się zniszczył podczas prac, ale poczekam aż się brzegi zregenerują i wykopię nowy.
Przy trawniku szara obwódka - biało zielona trawa a w niej powojnik Arabella
Po prawej pusto, czekam na kłosówkę + maki
Później pusty pas, ale jak zniknie niebezpieczeństwo przymrozków, to posadzę chyba szałwię jednoroczną - omszoną
Ciemny niebieski - odzyskana lawenda
Jasny niebieski - kocimiętka fassena, kupiłam 2 zrobiłam 8
Jedna różowa plama, to róża, która zimuje bez żadnych zabiegów, to ta co jej nie chciałam, a ona jak na złość żyje
Kosówka
Jasnozielone - obiedka
Ciemnozielone - rozplenica Hameln, na razie martwa
Szaroniebieskie - mieczyki

Taki misz masz będzie.



Tak wygląda z boku

____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
magnolia 11:10, 09 maj 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
ładnie wyszło.
Po kwitnieniu kocimietkę zetnij , odrośnie i znów zakwitnie. Albo zostaw z 1 kwiaty, niech się sieje, resztę tnij.
Kosówki też się powinno ciąć, tzn uszczykiwać im przyrosty=te świeczki w połowie lub 2/3. Wtedy są zwarte i gęste. Ale możesz zacząć od przyszłego sezonu.
____________________
agniecha973 11:12, 09 maj 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Kosówki szczypię, niektóre sosny też. Zobaczymy jak się rozrośnie co wyjdzie.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 09:31, 15 maj 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Magnolio, jak tam Twoje trawy. Zobacz co napisał Tomek z RAdkowa, który trawami się zajmuje jako producent http://www.ogrodowisko.pl/watek/1628-nasz-ogrod-kasia-i-tomek-z-radkowa?page=19
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
magnolia 09:36, 16 maj 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
dzięki Aga. Rzeczywiscie przykro.
U mnie wciąż widać listek przy 1 obiedce.
Miskant 1 się obudził, reczta padła.
Klientka chciała oddać mi szpaler swoich miskatnów- chyba ze 30 szt sadzonych jesienią ( postanowili z sąsiadem zrobić 1 ścianę, taką samą z krzewów), tymczasem nie ma ani 1 szt żywej. \Już się cieszyłam że będę rozdawać.
Rozplenice - jeszcze liczę że się obudzą.
Carex morrovi Variegara- padł na amen
Carex Amazon mist- padł
Obudziła się za to palczatka którą wcisnełam w kąt, przy kompoście, bo przestałam ją lubić. Teraz wiosną znów mnie będzie czarować, aż do lata kiedy puści te swoje pazurki i zacznie się przewracać.

Muszę wpaść do Tomka, zaintrygował mnie jego wątek
____________________
agniecha973 09:39, 16 maj 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Wpadnij, bardzo ciekawy. Niektóre rozplenice mnie oczarowały. Nie wiem jak tam pojechać i nie zbankrutować. Muszę wziąć ograniczone fundusze, to będzie dobry sposób, bo płatności kartą pewnie nie ma, ale to na plus.
Moje Ice Dance wypuszcza tylko z jednego boczku nową rozetkę liści, reszta kaput.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
magnolia 10:07, 16 maj 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
no właśnie- te rozplenice. Musze się nad nimi zastanowić.
____________________
agniecha973 11:04, 16 maj 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Przed chwilą przestawiałam doniczki z berberysem Green C., bo trzeba w tym miejscu wykosić i zauważyłam, że niektóre mają dziwne przyrosty, takie jakby nakrapiane, tak jakby w odmianie harlequin. One się zazielenią? Liście są zielone, ale mają różowawe przebarwienia. Inne jeszcze mają czerwoną obwódkę na młodych przyrostach. Większość jednak wygląda bez zarzutu i ma sporo nowych przyrostów. Tak je przestawiałam i pomyślałam sobie, że jeszcze w życiu nie kupiłam 50 sztuk tej samej rośliny w dodatku w tej samej odmianie. Szaleństwo normalnie. Jeszcze rok temu popukałabym się w głowę.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies