Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój przyszły ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój przyszły ogród

Wieloszka 09:19, 20 sty 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Pomysł z rzędem rh, a potem cisów wzdłuż tej podmurówki sąsiada jest super! W rogu rzeczywiście dobrze będą wyglądały serby (ale może 3szt.?) i koniecznie jakieś liściaste drzewo - może czerwonolistne. Czyli pomysł Twój i Pawła super
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
tyna 09:37, 20 sty 2012


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
Witam,
Tak na marginesie.....stałe bywam w takim domu, jak ten, Iwciu
domy różnia się tylko rozwiązaniem kwestii wyjścia tarasu na ogród...
____________________
pozdrawiam :)
Iwcia 10:38, 20 sty 2012

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
tyna To miło. Lubimy nasz domek choć jeszcze wieeeele pracy przed nami.

wieloszka Fajnie, że pomysł sie spodobał. Myślę,że nie będzie trudny do wykonania. A ekran z cisa będzie taką bazą, którą ew. będę mogła wzbogacić czymś. Piękne są np. róże - ale ich pielęgnacja to jak na razie wyższa szkoła jazdy dla mnie.
____________________
Mój przyszły ogród
Sebek 17:16, 21 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Iwcia napisał(a)
Czyli Sebku oddajesz głos na rabetę kombinowaną?


Tak

A róże są łatwiutkie w uprawie - to tylko się tak wydaje, że trudne.

Odpowiednia ziemia, przycinanie przekwitłych kwiatów, plewienie i pryskanie - czyli ogrodnicza normalka i będą kwitły ślicznie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Iwcia 18:27, 21 sty 2012

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
A róże są łatwiutkie w uprawie - to tylko się tak wydaje, że trudne. może kiedyś też tak powiem...
____________________
Mój przyszły ogród
Gardenarium 23:50, 21 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Podstawą powodzenia jest dołek do sadzenia i to co tam włożysz do "jedzenia" różom

Sporo art, o uprawie róż jest u nas. Może jednak skusisz się kiedyś?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Iwcia 07:53, 22 sty 2012

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Sporo art, o uprawie róż jest u nas. Może jednak skusisz się kiedyś?
Czytałam, oglądałam i marzyłam, że to w moim ogrodzie Mam nadzieję, że zapał nie opadnie a niepowodzenia ogrodnicze, które na pewno są przede mną nie zniechecą mnie.
____________________
Mój przyszły ogród
ewalm 14:41, 23 sty 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Iwciu, możesz zacząć od róż okrywowych - sa najprostsze "w obsłudze"
____________________
Ogródek na trzy lata
Iwcia 15:36, 23 sty 2012

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Ewo, to co dla Was proste - dla mnie jeszcze często czarna magia Z naciskiem na jeszcze... Wracając do koncepcji mojego przedogródka.
Wpadł mi w oko klon carnival. Zastanawiam się, czy dać go jako soliter w kamyczkach otoczony bukszpanem? A może lepiej prezentowałby się tu jakiś przedstawiciel z czerwonym ulistnieniem dla kontrastu?
Te trzy cisy - prowadzone na stożek czy na kolumny? A może na ekran?
____________________
Mój przyszły ogród
ewalm 15:59, 23 sty 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
nie mam osobistych doświadczeń z "Carnival', ale o ile wiem to on się średnio nadaje na pełne słońce, a tam chyba jest? I wersję szczepioną zdaje się trzeba przycinać, żeby była kształtna - a to dodatkowe zajęcie.
Jesli masz w planie jasny żwir to ja wybrałabym drzewo czerwonolistne jednak. I najlepiej takie, które ładnie utrzymuje kształt korony samo z siebie, chyba że masz dużo czasu na zajmowanie się ogrodem. pamietaj, że jesienią czeka Cię wtedy sprzątanie liści z tego żwiru.
Cisy - kolumnowe.
____________________
Ogródek na trzy lata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies