Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój przyszły ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój przyszły ogród

ewalm 19:00, 13 lut 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
tylko że, rabata na rysunku EwyG jest znacznie szersza niż na tym zwymiarowanym, zamieszczonym przez Iwonkę - więc trzeba by ten pomysł jeszce troszkę dostosować do rzeczywistości
____________________
Ogródek na trzy lata
EwaG 20:32, 13 lut 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Szersza? A może tak, bo średnicę murka wzięłam 2,6 a dopiero teraz dopatrzyłam się, że jest to po domu 2,3 a koniec łuku 2,6. Ale ten drugi łuk ma średnicę 3,6 m. Czyli w gruncie rzeczy trzeba zmodyfikować rysunek murku, tak myślę...
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
ewalm 22:55, 13 lut 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
tak, chyba tak, murek byłby dłuższy
i może trzebaby trochę dalej poprowadzić bukszpan po łuku, żeby ten murek ominąć
ale sądzę, że to dałoby się ładnie zrobić
____________________
Ogródek na trzy lata
Iwcia 08:11, 14 lut 2012

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Witaj Ewo. Dziękuję za wsparcie i fajny pomysł. Jesteście nieocenione. Gdybym wzięła się za ten ogród bez konsultacji z Wami to już możecie sobie wyobrazić co bym tam nawywijała.Głowa boli. Z tą rozpaczą to taki żarcik.
Zastanawiałam się nad tą listą moich chciejstw.
1.Na pewno chcę aby były - bukszpany, cisy, hortensje - te w ilości dużej, poza tym brzoza(1 sztuka) wiśnia umbraculifera, trawy.
2. To co już mam - smaragdy do zagospodarowania 6 sztuk, wierzby hakuro 2 szczepione i 2 krzaki, RH, azalie 3 sztuki.
3.Co widziałabym, co mi się podoba - i tu można wybierać - róże, świerk serbski nana, dereń, trzmielina oskrzydlona, piwonie, klon palmowy buk purple fountain, klon carnival, RH, azalie
Nie miałam wczoraj czasu aby tu spojrzeć - wszelkie zawijaski wywalam, zostanę przy kołach bukszpanowych - tak będzie spójnie i logicznie.
...........................................................EWY GÓRĄ!!!....................................................................
____________________
Mój przyszły ogród
Gardenarium 08:23, 14 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
U mnie hortensje tam w stronę śmietniką rosną pod murem południowo-zachodnim, ważne jest podlewanie i będzie dobrze. Trzeba spróbować, a jak nie to pozostają jakieś fajne berberysy (Admiration, Atraction, Rose Glow).

Tylko ten biały grys...nie rób go Będzie strasznie obco wyglądał. Szary zrób.

Ładnie kombinujecie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Iwcia 13:20, 14 lut 2012

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Witaj Danusiu! Dobre wieści ślesz mi z tymi hortensjami.. spróbuję jedną - na próbę. A co do grysu -dobra poddaję Powiedzcie zatem gdzie mogę go zostawić? Czy mogę zostawić go z przodu, przy pergoli od wschodu i wkoło ławeczki????
____________________
Mój przyszły ogród
ewalm 19:34, 14 lut 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
no, tylko może nie biały? jakiś mniej rzucający się w oczy

dręczy mnie rabata pod ogrodzeniem, tak bym zrobiła (z pergolą obejmującą narożnik):


albo tak (z bukiem i trzeba sobie wyobrazić, ż pergola jest tylko wzdłuż warzywnika):

____________________
Ogródek na trzy lata
Juzia 19:57, 14 lut 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38795
Ale ładnie..... mogę zerżnąć ?
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Iwcia 20:40, 14 lut 2012

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Dziś tylko wpadłam na minutkę. Czy dobrze myślę - ekran z cisa, hortensje? Rozszyfruj troszkę

no, tylko może nie biały? jakiś mniej rzucający się w oczy

kiedy ja mam hyzia na punkcie białego koloru hihi takie cudeńka malujecie, ze godzę się na wszystko. Na dziś buziaczki.Pa
____________________
Mój przyszły ogród
Gardenarium 20:49, 14 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wcale go nie możesz zostawić, niestety on wygląda zbyt biało i sztucznie, to nie halo w ogrodzie, uwierz mi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies