Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój przyszły ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój przyszły ogród

ewalm 15:08, 16 lut 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
a to teraz mają być rabaty pod ścianą? bo chyba miało nie być..

Iwciu, jak się sprawdzaja łańcuchy zamiast rynien? Podoba mi się to i myslę, czy kiedyś mieć takie czy nie mieć - jakie widzisz plusy i minusy?
____________________
Ogródek na trzy lata
Iwcia 21:08, 16 lut 2012

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212

a to teraz mają być rabaty pod ścianą? bo chyba miało nie być..

no miało nie być i chyba dalej nie będzie. Kombinuję z tą stroną jak koń pod górę. Coś mnie tu męczy tylko jeszcze nie wiem co.
Łańcuchy - chwalę sobie. Plusy: jak dla mnie wrażenia estetyczne, szczególnie zimą (gdzieś chyba wkleiłam foto). Zdecydowaliśmy się na łańcuchy, bo mój dom z rynnami wyglądałby tak sobie.Nie zawsze można je dać. Tu wiele zależy od bryły domu (szerokości okapu) i podziału połaci dachu. Takie rozwiązanie musi pojawić się już w projekcie. Minusy: jak jest silny wiatr to zwiewa wodę z łańcucha i mniej jej wtedy trafia do studni. Dość trudno było dobrać odpowiednią wielkość tych oczek. Literatura podaje duże - nam się nie sprawdziły i mamy dość drobne.Poza tym było troszkę zabawy ze zrobieniem dobrego wprowadzenia wody w rynnie na łańcuch ale metodą prób i błędów... kontynuujemy starojapońską myśl techniczną
____________________
Mój przyszły ogród
ewalm 22:14, 16 lut 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
a koszenie przy ścianie domu jest dla Was kłopotliwe? albo czy planujecie opaskę?
____________________
Ogródek na trzy lata
Iwcia 07:14, 17 lut 2012

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212

a koszenie przy ścianie domu jest dla Was kłopotliwe? albo czy planujecie opaskę?
W tym roku trawa przy ścianie nie była bardzo gęsta i oblatywałam ją... nożyczkami, ale to rozwiązanie tymczasowe. Obawiam się, choć pewnie niepotrzebnie, kosiarki na żyłkę bo na cokole jest marmolit. Zostaje więc albo wąska opaska albo rabata. Przy obecnych planach "nasadzeniowych" i zakazie białych kamyczków nie wiem czy opaska "się wkomponuje" . Chyba dojrzewa we mnie myśl do rabat ew. rabaty. Co myślisz Ewo?
Nasunęło mi się jeszcze pytanie: czy zostaje ta kompozycja świerk obsadzony hortensjami i piwoniami na linii wzroku ławeczki? Były by wtedy 4 świerki w sumie - nie powinna być 5 albo3?
____________________
Mój przyszły ogród
ewalm 11:39, 17 lut 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
ta nieparzystośc w kompozycji to dotyczy raczej sadzenia w grupie, niz w rozproszeniu, a te świerki nie są w jednej grupie
ale niezależnie od tego tam na wschodniej ścianie to też trzebaby jeszcze popracowac nad tym, jak pociągnąć kompozycję pod całym wschodnim ogrodzeniam, żeby to się ładnie łączyło z przodem i pasowało z ewentualną rabatą pod samym domem
juz raczej bez świerku, trzebaby cos innego wymyśleć
no i klona jeszcze nie masz nigdzie

jak bez opaski to można zrobić włąśnie wąską rabatę, łatwiej kosić, ale taka równą albo lekką falą

(Iwciu, wyjeżdżam dzis wieczorem na kilka dni, odezwę się pewnie dopiero w przyszłym tygodniu, bo tam chyba sieci nie będzie)
____________________
Ogródek na trzy lata
ewalm 10:48, 23 lut 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
wróciłam Iwonko, i co myślimy dalej?
____________________
Ogródek na trzy lata
Iwcia 11:53, 23 lut 2012

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212

wróciłam Iwonko, i co myślimy dalej?
No jasne! Trochę byłam zabiegana i krucho było z czasem ale już jestem. Czy mogę powoli zajmować się tą dużą rabatą w przedogródku? Co prawda jest taka "urwana" przy tej wschodniej stronie, ale to chyba nie przeszkadza?
____________________
Mój przyszły ogród
ewalm 12:56, 23 lut 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
myśle, że możesz - będzie trzeba przemyśleć jak połączyć wszystko wzdłuż wschodniej ściany
ja w tej chwili nie mogę, obowiazki rodzinne wzywają, ale po południu popatrzę co tam miało być w przedogródku,bo już dokładnie nie pamiętam
miałam jakieś watpliwości co do wysokości derenia 'Ivory Halo' w stosunku do hortensji, o ile dobrze pamiętam, może lepszy by był 'Elegantissima' albo "Sibirica Variegata'
____________________
Ogródek na trzy lata
Iwcia 17:15, 23 lut 2012

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Myślę, że ten ivory halo będzie ok. Wyczytałam, że jest mniejszy i bardziej zwarty od tych, które teraz wpisałaś, a ma to być pierwszy krzew od furtki więc chyba wskazany byłby nie za duży.
____________________
Mój przyszły ogród
ewalm 18:22, 23 lut 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
tak, masz rację
obejrzałam jeszcze raz rysunek
nie wiem czemu "pamiętało mi się", że koło derenia zaraz są hortensje, a wcale ich tam nie ma. Chyba jest OK.
mam taką prośbę: czy mogłabyś zrobic podkład, czyli plan całego ogrodu ale bez roślin, na kartce w kratkę i wstawić (w skali 1:100 czyli 1 cm =1m) ? bym sobie wydrukowała
bo trzeba by pomyśleć nad połączeniem tych powymyślanych kawałków w całość
a jaka decyzja w sprawie wisni i rabat przy tarasie ?
____________________
Ogródek na trzy lata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies