Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród irci

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród irci

ircia 21:50, 10 lip 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
agata_chroscicka napisał(a)
ALe cuda! Wszystkie cudne, ale największe wrażenie zawsze na mnie robi Twoja Westerland - no gigant po prostu. I te kwiatki towarzyszące piękne.A ten purpurowy powojnik (na zdjęciu z różową różą) to jaka odmiana? I jak się chowa? Bo ja mam taką koncepcję teraz, żeby na różance dać w tle, na płocie, kilka ciemnych powojników - albo takich właśnie jak ten Twój, albo granatowych - Warszawska Nike na przykład byłby dobry. Tylko pojęcia o powojnikach nie mam. W życiu nie miałam takowego
No i zakupy też piękne i dorodne. Ja dziś też dopadłam wreszcie pasujące żurawki. Już posadzone - jutro zrobię fotki bo dziś to juz ciemno prawie.


Agatko - ten purpurowy powojnik to Honora. Bezobsługowy Jedyne co robię to przycinam go nisko wczesną wiosną. Rośnie razen z różą New Dawn na obelisku - róża dopiero zaczęła kwitnąć.
W tym roku posadziłam pnącą Pirouette razem z powojnikiem Warszawska Nike, ale jeszcze nie zakwitły. Warszawską Nike miałam w poprzednim ogrodzie - uwielbiam go!!!!! Podobnie jak Honora idealnie pasuje do jasnego różu!
Westerland rzeczywiście kwitnie u nas niesamowicie.
Czekam jeszcze na kwitnienie The Fairy - rośnie razem z bodziszkiem - tworzą zgrany duet. Obfocę jak pokażą się kwiaty

____________________
Ogród Irci
Madzenka 21:53, 10 lip 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Irenko jak nie podrósł???
1. żywopłot bukowy duży!!!
2 kulka bkszpanowa pięknie wykulkowana !!
3 lawenda na forncie????
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
ircia 21:58, 10 lip 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
Marzena2007 napisał(a)
Irenko jak nie podrósł???
1. żywopłot bukowy duży!!!
2 kulka bkszpanowa pięknie wykulkowana !!
3 lawenda na forncie????



Dzięki Marzenko - zdjęcia robione ponad miesiąc temu
Dziś już trochę za ciemno, ale obiecuję nowe fotki, specjalnie z myślą o Tobie

____________________
Ogród Irci
agata_chrosc... 22:02, 10 lip 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Bardzo mnie zaintrygował pomysł, żeby na jednym obelisku różę i powojnika posadzić. No i znowu - jakbyś czytała w moich myślach. Bo dalszy ciąg koncepcji jest taki, że blisko tego płotu z powojnikami ustawię dwa obeliski , a na nich Eden Rose i Jaqueline du Pre. Jak się zdenerwuję to im powojniki dosadzę! Ta różana rabata taka mała u mnie, a tyle bym chciała na niej zmieścić, że chyba przyjdzie piętrowo sadzić. Irciu, a Twoja The Fairy jest różowa czy biała? Bo znowu się waham czy po prostu tej białej The Fairy nie posadzić. Początkowo te małe kwiatki nie bardzo mi się podobały, ale teraz myślę, że to może dodac lekkości - taka mgiełka kwiatowa, zamiast prawdziwych kwiatów. Ja sądzisz?
____________________
ogród w Holandi
ircia 22:16, 10 lip 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
agata_chroscicka napisał(a)
Bardzo mnie zaintrygował pomysł, żeby na jednym obelisku różę i powojnika posadzić. No i znowu - jakbyś czytała w moich myślach. Bo dalszy ciąg koncepcji jest taki, że blisko tego płotu z powojnikami ustawię dwa obeliski , a na nich Eden Rose i Jaqueline du Pre. Jak się zdenerwuję to im powojniki dosadzę! Ta różana rabata taka mała u mnie, a tyle bym chciała na niej zmieścić, że chyba przyjdzie piętrowo sadzić. Irciu, a Twoja The Fairy jest różowa czy biała? Bo znowu się waham czy po prostu tej białej The Fairy nie posadzić. Początkowo te małe kwiatki nie bardzo mi się podobały, ale teraz myślę, że to może dodac lekkości - taka mgiełka kwiatowa, zamiast prawdziwych kwiatów. Ja sądzisz?


Agatko - dosadź powojniki! Ja też mam mało miejsca i ogród gdzie mogę, tam ciągnę w górę A róża z powojnikiem to naprawdę dobre duety
Moja Fairy jest różowa. Mam 3 krzaczki posadzone obok siebie. Na wiosnę przycinam ją nisko. Jest obsypana kwiatami aż do jesieni!
A co do wyboru..... mam te same dylematy! Podoba mi się tyle róż, a miejsce ograniczone! Moim zdaniem i te wielkokwiatowe i te okrywowe maja w sobie swój urok. Kieruj się tym, co bardziej będzie Ci pasowało na rabacie. Okrywowe, jako niższe może posadzisz z przodu?
____________________
Ogród Irci
agata_chrosc... 22:39, 10 lip 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
No właśnie taki jest zamysł - mają jakby zapowiadać to, co w głębi. Więc chyba nie powinny za bardzo rzucać się w oczy. Raczej być takim obramowaniem obrazu
____________________
ogród w Holandi
Sebek 22:46, 10 lip 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Przepięknie u Ciebie - no i ten żywopłot z buka...Mój też miał taki być, ale przyjęły się trzy sadzonki
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
andziulka 23:19, 10 lip 2012


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 2608
Irenko, pięknie kwitną Twoje róże, a towarzystwo z powojnikami w sam raz
____________________
Spełnione marzenie - mały domek z ogrodem i pieskami
AgnieszkaBK 17:08, 12 lip 2012


Dołączył: 24 lis 2011
Posty: 2476
ircia napisał(a)






Piękne masz Irciu kwiaty... róże prześliczne, ale mnie urzekły te zdjęcia... wspaniałe zestawienia Pozdrawiam serdecznie
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka ;) Miało być inaczej
Milka 17:29, 12 lip 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ale się u ciebie rozrosło! szok, a jak ty pięknie podobierałaś to kolorystycznie, z wielką przyjemnością oglądałam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies