Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Żywopłot strzyżony iglasty inny niż cis

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot strzyżony iglasty inny niż cis

nina 19:05, 02 kwi 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 85
Tak zrobię skoro tak mówicie Dziękuję za pomoc
____________________
nina 19:08, 03 kwi 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 85
Posadzone.Podlałam po posadzeniu i o 17-stej.Posadzone z ziemi z kompostem.Nawozić nie nawozić przed rok czasu od posadzenia?Czy robić jakiś oprysk prewencyjnie?No i nie wiem jak z podlewaniem po posadzeniu?codziennie?
____________________
Gardenarium 23:06, 03 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie nawozić aż się przyjmą, kompost zapewni im składniki pokarmowe więc moim zdaniem w tym sezonie odpuść nawożenie, zaczną rosnąć im nowe korzenie, bo możesz im tylko zaszkodzić
Podlewać tak, żeby bryła była wilgotna, czasem zrosić całe drzewo.

Nie może mieć sucho, ale nie może też "gnić" w wodzie, umiar i intuicja jest potrzebna. Nie ma przepisu, podlewać codziennie, albo podlewać co trzy dni, wszystko zależy od pogody, rodzaju gleby (piaszczysta wysycha szybko, gliniasta z kolei trzyma wodę).

Po prostu patrz na glebę, dotknij jak trzeba, "pomacaj" ucz się rozpoznawać kiedy jest sucha, rozpoznawaj też potrzeby roślin.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
nina 07:23, 04 kwi 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 85
Dziękuję Danusiu za cenne wskazówki

Danusiu a proszę jeszcze o info na temat oprysku?Czy są jakieś terminy kiedy należy zrobić jakiś oprysk?
____________________
Gardenarium 14:08, 04 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tuje nie chorują bez powodu, ja niczym nie opryskuję tui.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
nina 19:09, 04 kwi 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 85
dobrze,to jestem spokojna.
____________________
Gardenarium 11:06, 06 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dbaj o nie, zdrowa gleba = zdrowe rośliny
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gruba_dynia 13:32, 29 kwi 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
Ostatecznie zakupiłam na żywopłot tuje aureospicata. Mają około120cm, ale wyglądają mizernie. Pan w szkółce zapewniał, że na swój wiek wyglądają tak jak mają wyglądać.

Pytanie 1. Czy one serio się zagęszczą?
Pytanie 2. Czy od razu po posadzeniu przyciąć w poziomie? Żywopłot ma być formowany na prostopadłościan
Pytanei 3. Tuje są kupione w doniczkach, kiedy od posadzenia zastosowac nawożenie?
____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
Gardenarium 23:39, 29 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A ja myślę że pan wcisnął Ci kit po prostu
W każdym wieku powinny być wypasione, odżywione i śliczne. Pan miał mizeroty i wcisnął.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gruba_dynia 09:35, 30 kwi 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
Tuje wyglądaja zdrowo, tylko są raczej pokroju wysokiego acz smukłego Pan mi ich nie wciskał, na moim terenie jest problem z tą odmianą, więc byłam zadowolona, że wogóle mi sie udało je dostać.
A pytania jak najbardziej nadal aktualne

Pytanie 1. Czy one serio się zagęszczą?
Pytanie 2. Czy od razu po posadzeniu przyciąć w poziomie? Żywopłot ma być formowany na prostopadłościan
Pytanie 3. Tuje są kupione w doniczkach, kiedy od posadzenia zastosowac nawożenie?
____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies