Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Żywopłot strzyżony iglasty inny niż cis

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot strzyżony iglasty inny niż cis

chojna 10:23, 23 mar 2015

Dołączył: 20 sie 2014
Posty: 862
Witam,
mam pytanie dotyczące jałowców chińskich stricta. Planuję posadzić je wzdłuż frontowego ogrodzenia.
Jakie macie doświadczenia z ta rośliną? Nie chcę aby to był żywopłot strzyżony, bo takowy posadzę z cisa. Tę roślinę wybrałam ze względu na walory dekoracyjne i to, że nie rośnie tak wysoka jak tuje, których z resztą wszędzie jest przesyt.
Czytałam że jałowce są kiepską roślina na żywopłot, ale akurat ten gatunek mają sąsiedzi w wysokości powyżej 2m i jest przepiękny i zdrowy.
____________________
Olka- Mój ogród nad rzeką...
Gardenarium 14:30, 23 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ten jałowiec jest niebrzydki ale ja mam uraz do jałowców i nigdy nie posadzę jałowca. Niech się wypowiedzą ci co go mają. W środku ma brązowe kołtuny, zajrzyj u sąsiada.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
chojna 14:42, 23 mar 2015

Dołączył: 20 sie 2014
Posty: 862
Dziękuję. Zajrzę jeszcze dziś i wrzucę fotkę.
____________________
Olka- Mój ogród nad rzeką...
Pawlus 20:17, 23 mar 2015


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Ja zdecydowanie odradzam. To prawda, najgorszy nie był, ale z czasem zaczął brązowieć. Na zimę trzeba go wiązać żeby nie zdeformował się od śniegu. Są inne, ładniejsze rośliny.
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
chojna 10:11, 24 mar 2015

Dołączył: 20 sie 2014
Posty: 862
Jałowce wyglądają tak


Jest szerszy niż tuje i to jest jego minus.
Do środka zajrzałam, jest brązowy, ale nie widać tego na zewnątrz.


Mogę kupić rośliny w wysokości 140-160 cm po 37 zł za sztukę z tego samego źródła co sąsiad.
Tuje są ładn, ale rosna zbyt wysokie. Mogłabym ewentualnie połączyć jałowce z tujami, bo tuje, które dostałam mam też z przodu.
____________________
Olka- Mój ogród nad rzeką...
chojna 10:12, 24 mar 2015

Dołączył: 20 sie 2014
Posty: 862
Pawlus napisał(a)
Ja zdecydowanie odradzam. To prawda, najgorszy nie był, ale z czasem zaczął brązowieć. Na zimę trzeba go wiązać żeby nie zdeformował się od śniegu. Są inne, ładniejsze rośliny.


Z tym wiązaniem to mnie trochę podłamałeś, bo duużo tego wiązania.
____________________
Olka- Mój ogród nad rzeką...
Gardenarium 11:17, 24 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Lepiej posadź tuję 'Smaragd" i utnij po prostu równo jak będzie nierówna i za wysoka..
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
chojna 11:33, 24 mar 2015

Dołączył: 20 sie 2014
Posty: 862
I chyba tak zrobię. Trochę się obawiam pracy przy tych jalowcach.
Pracy w ogrodzie i tak jest dużo. Moja działka ma 1300M,więc będzie co robić.
Tylko ja nie lubię tuji.
____________________
Olka- Mój ogród nad rzeką...
Gardenarium 11:41, 24 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jałowce bardzo kłują, będziesz miała uczulenie na przedramionach podczas czyszczenia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
chojna 12:27, 24 mar 2015

Dołączył: 20 sie 2014
Posty: 862
Mam mętlik w głowie.
Moi rodzice mają stare tuje, wyglądają koszmarnie, moim zdaniem do wyrzucenia, a są to zadbane, zdrowe rośliny.
Dziękuję Wam za pomoc, zwłaszcza Tobie Danusiu
____________________
Olka- Mój ogród nad rzeką...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies