Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Żywopłot strzyżony iglasty inny niż cis

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot strzyżony iglasty inny niż cis

Delein 15:21, 03 maj 2014


Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 16
1. Zagęszczą się, jeżeli będą przycinane Każde cięcie powoduje wytworzenie nowych bocznych pędów u roślin. Poza tym materiał rosnący w donicy nigdy nie będzie wyglądał tak ładnie jak ten z gruntu, one dopiero teraz zaczną nabierac kształtów Początkowy przyrost może by słabo widoczny nawet przez 2-3 sezony- rośliny całe swoje siły wpakują w rozrost korzeni. Dopiero potem zajmą się rozrostem części nadziemnej, więc nie przejmuj się, jak na początku bedą słabo rosły
2. Można delikatnie przyciąc, tak tylko symboliczne. Radykalniejsze cięcia lepiej stosowac w momencie, kiedy rośliny bedą lepiej przekorzenione.
3. Ja bym poczekała z nawożeniem, daj im trochę samym się zaklimatyzowac. Jeżeli zauważysz brązowienie pędów, które widoczne jest na wierzchu (w środku, tam gdzie nie ma światła i roślina nie potrzebuje wytwarza zielonej masy iglaki będa się zawsze sypac), będzie to świadczyło o niedoborze magnezu w glebie, warto wtedy zastosowac wyspecjalizowany nawóz przeciw brązowieniu, właśnie z dużą zawartością tego elementu

pozdrawiam
____________________
50 Shades Of Green
Gardenarium 12:37, 05 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Skup się na zapewnieniu dobrych warunków siedliskowych, czyli dobra gleba i podlewanie przede wszystkim. o nawozach można na razie zapomnieć.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gruba_dynia 14:55, 06 maj 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
A co z cięciem? Jak radziła Delein, przytnę je tylko kosmetycznie. Czy w tym roku jeszcze przyciąć je raz? Jeśli tak to kiedy?

Pociesza mnie widok, że na pniach jest dużo malutkich wyrastających gałązek
____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
Gardenarium 22:54, 06 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W tym roku już nie tnij.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:08, 07 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
rozetka napisał(a)
Może tu znajdę podpowiedz co zrobić z moim żywopłotem, którego zdjęcie zmieszczam niżej. Otóż nie pamiętam co to za gatunek, ale nie mogę na niego patrzeć. Puki był młody to był gęsty i śliczny, teraz się powyginał i straszne ma przświty. Doradźcie czy go wyciąć całkiem czy da się jeszcze coś z niego zrobić? Dodam jeszcze, że rośnie on na granicy działki, północna jej strona, za nim jest siadka sąsiada, a powyginał się tak od zachodniego wiatru.

Rozetka






To jest żywopłot z jałowców 'Skyrocket'. Nie wygląda dobrze, przeze mnie jest niepolecany, nie lubię go ze względu na choroby i szkodniki, które stale go trapią, Przez to nie spotkałam w żadnym ogrodzie aby wyglądał doskonale.

Radzę go wyciąć jednym zgrabnym ruchem i cieszyć się, że nie szpeci ogrodu.

A w to miejsce posadzić inne drzewa iglaste (świerki serbskie, tuje Smaragd, tuje Aurescens lub Aureospicata. Albo zywopłot liściasty np. z graba.

http://www.ogrodowisko.pl/tag/zywoploty
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
rozetka 08:05, 08 lip 2014


Dołączył: 24 kwi 2014
Posty: 24
Też tak myślałam, bo rzeczywiście jest szkaradny.
Dziękuję p. Danusiu

Rozetka
Matylda 14:04, 13 lip 2014


Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 277
Chciałabym obsadzić ogrodzenie. Zastanawiam się pomiędzy szmaragdami a świerkami serbskimi. Bardzo mi się spodobał pomysł z świerkami serbskimi. Które z nich szybciej rosną? I czy w lipcu mogę je posadzić, czy się przyjmą w upalną pogodę? Bardzo proszę o pomoc.
____________________
Matylda - Moje początki i brak doświadczenia
Gardenarium 21:09, 13 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie tyle które szybciej rosną a które osiągają w wieku dojrzałym większą wysokość. Chyba że się je tnie, ja tnę świerki.

Szybciej rosną świerki, wyżej bez cięcia rosną świerki.

Świerki są rzadsze. Tuje są gęste, blisko siebie posadzone dają szczelny żywopłot.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Matylda 08:12, 14 lip 2014


Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 277
Dziękuję za odpowiedz .
____________________
Matylda - Moje początki i brak doświadczenia
siakowa 10:21, 25 lis 2014


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
a czy ktos ma zywopłot z daglezji? Jak szybko rosnie? i czy mozna go utrzymac w granicach 50 cm szeroko?
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies