Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik mimo woli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik mimo woli

Madzenka 23:59, 20 lut 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ania a kiedy obcinasz rozplenice i miskanty, bardzo wczesną wiosną? Bo ja mam ochotę te suche wiechy ciachnąć w najbliższą sobotę.
Napisz proszę jak Ty walczyłaś z chwastami, czy używasz korę, czy sądzisz gęsto?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Mala_Mi 00:01, 21 lut 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Mojej sklerozy nie przebijesz...czytam, zapisuję ,a potem szukam gdzie zapisałam......
Moja synowa (przyszła) mnie przebiiła..też pierwszy raz skakała i zrobiła salto Co prawda drugiego dnia, ale zrobiła .... a ja musiałam do domku jechać.... Uczciwie przyn=znam, że chyba i trzeciego dnia bym tego nie zrobiła
Agnieszko zwolnię , bo przyciska mnie życie ..... muszę popracować Na chciejstwa
Ale sobie tu i ówdzie zajrzę...... jak ta papuga w dowcipie "Łeb se urwę, ale ten numer muszę zobaczyć"

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Madzenka 00:04, 21 lut 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Anka, jaka synowa, to ile Twój potomek ma lat, myślałam, że z podstawówki ???
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
monteverde 00:04, 21 lut 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
AgnieszkaBK 00:12, 21 lut 2012


Dołączył: 24 lis 2011
Posty: 2476
Aniu, ty i tak masz cybernetyczny umysł, że to wszystko ogarniasz...... tyle spraw naraz....... ja nie nadążam Widzę, że lista zakupów u Cibie pęcznieje do kwadratu...... ale w końcu czemu mamy sobie odmawiać przyjemności..... żyje się raz
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka ;) Miało być inaczej
Mala_Mi 00:18, 21 lut 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Marzena2007 napisał(a)
Ania a kiedy obcinasz rozplenice i miskanty, bardzo wczesną wiosną? Bo ja mam ochotę te suche wiechy ciachnąć w najbliższą sobotę.
Napisz proszę jak Ty walczyłaś z chwastami, czy używasz korę, czy sądzisz gęsto?


Ja tam ścinam jak mam czas..... ogólnie nie za wcześnie, bo suche trawy ogrzewają korzonki by na mrozie nie wymarzły, i nie za póżno by nie ruszyła wegetacja.... Teraz bym scięła ale nei za nisko..póxniej podrównasz.... ale ja fachowiec jak z koziej -trąba.

MOja walka z chastami na rabatach to pielenie, ale takie dokładne i bardzo głeboko..łopata ziemi i rozdrobnienie w palcach do najmniejszej grudki..i głeboko łopata i jeszcze raz.
Na części się poddałąm z braku czasu i M wypalił randapem ze starane...jednak ja i tak dalej w palcach przerobiłąm każdy centymetr ziemi.
Tam gdzie mam rzadko posadzone rośliny (czyt,. jeszcze małe) i tylko krzewy to dałam szmatę.... niestety albo zielsko, albo szmata....z czasem będę dosadzać zadarniajace, krzaki się rozrosną i sobie same dadzą radę...... wtedy zacznę likwidować.
Większość mam praktycznie jednak bez szmaty...... kora (nawet w bylinowym) i gęste nasadzenia...... i jakos nie cierpie z powodu pielenia.
Trawnik po posianiu odchwaszczam .....pielac go- i tu już cierpię..... bo szkoda pryskać trawę jak młoda, a zielsko urośnie i na najlepszej mieszance. Wię pielenie... ale wiosną opryskamy na chwasty..... nie wszytko daje sie wypielić.... Część trawnika pieliliśmy przed posianiem trawy, i tu jest fatalnie. Potem to randap i starane.... i wybieranie co gorszego perzu...... Trawnik robimy kawałkami... Przy czym wypalalismy 2razy. Rza , potem czekaliśmy aż odrosnie i drugi raz. Dalej część działki nie ma zrobionego trawnika..... ale chociaż teren zrobił się równiejszy....... Nasz ugór był nie mniejszy niżTwój Tylko kosa to brała... działka stała odłogiem 8 lat! To sobie wyobraż co tam porosło......
Może i szmata jest zła.... ale albo rybki albo akwarium..jak się pracuje i ma dużą działke czasami nie ma wyboru..... Lepsza szmata kawałkami niż ...zielsko po pachy Ale faktem jest że jest to rozwiązanie dorażne i wspomagajace, a nie na całe zycie
Wrzosowisko, bylinowy , sklaniak i warzywniak szmaty nie widziały..... a to jest większość...
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 00:20, 21 lut 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Marzena2007 napisał(a)
Anka, jaka synowa, to ile Twój potomek ma lat, myślałam, że z podstawówki ???


Ja wszędzie pierwsza..... to i dziecko szybko
Synuś skończy w tym roku 27.... A synowa jest na razie kandydatką na synową ....testy przeszła pomyślnie, wieć moge tak ją nazywac ...też Ania By się nie plątało, że znów jakaś Ania ....
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 00:22, 21 lut 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Marzena2007 napisał(a)
Anka, jaka synowa, to ile Twój potomek ma lat, myślałam, że z podstawówki ???


Nie obrażajac nikogo....... ale on ten sam typ urody co Ty...... potrafią mu sprawdzić dowód jak piwo kupuje A Ciebie nie sprawdzają ?????
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 00:24, 21 lut 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
AgnieszkaBK napisał(a)
Aniu, ty i tak masz cybernetyczny umysł, że to wszystko ogarniasz...... tyle spraw naraz....... ja nie nadążam Widzę, że lista zakupów u Cibie pęcznieje do kwadratu...... ale w końcu czemu mamy sobie odmawiać przyjemności..... żyje się raz


Tylko na to wszystko trzeba zarobić ....... ale nawet jak nie kupie to pomarzę I poszaleję na ogrodowisku....... rh....kupuje, kilka róż też...trawy kupione Pomidorki i ogórki też.....za to żadnego strczyka nie kupiłam od dawna
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Madzenka 00:25, 21 lut 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ania no twój avatar to mi dopiero psikusa zrobił, dziecko o Tobie myślałam
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies