Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Żywopłot strzyżony liściasty

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot strzyżony liściasty

Gardenarium 11:25, 03 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mszyca uwielbia buka, bo to szczególny rodzaj mszyc (zdobniczka bukowa), na warzywa ta sama mszyca nie wejdzie (tak myslę). Ale ja jeszcze polecam irgę błyszczącą, To wspaniały, elegancki żywopłot.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aneta230972 12:31, 03 kwi 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 831
Dziękuję Danusiu. W takim razie muszę poczytać na temat irgi błyszczącej.
____________________
Aneta - Pustynia, która będzie kiedyś ogrodem
Olasta 22:13, 09 kwi 2013


Dołączył: 16 gru 2012
Posty: 114
witam,
to i ja zapytam, bo od miesiąca zastanawiam się czym obsadzić płot przy tarasie.
Na płocie już teraz rosną róże pnące, jest tam też lilak, krótko mówiąc pomieszanie z poplątaniem.
Mam tam niestety dość mało miejsca, więc zależałoby mi na tym by był wąski.
Taras jest wyniesiony nad teren.
Czy w taki żywopłot z irgi mogę wpleść róże pnące?
Często trzeba ciąć żywopłot z irgi?
____________________
Ola - Zle dobrego poczatki - mam nadzieje
Gardenarium 10:00, 10 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pokaż zdjęcie tego kawałka, bo jeśli pomieszanie z poplątaniem, jak piszesz to czy takie ekrany strzyzone da się tam w ogóle wpleść?

Może pojedyncze kolumnowe rośliny w wolne miejsca wkomponować, ale już jednakowe np. grab Fastigiata, tuja Smaragd. Trudno doradzić gdy nie widać problemu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Olasta 20:55, 10 kwi 2013


Dołączył: 16 gru 2012
Posty: 114
Gardenarium napisał(a)
Pokaż zdjęcie tego kawałka, bo jeśli pomieszanie z poplątaniem, jak piszesz to czy takie ekrany strzyzone da się tam w ogóle wpleść?

Może pojedyncze kolumnowe rośliny w wolne miejsca wkomponować, ale już jednakowe np. grab Fastigiata, tuja Smaragd. Trudno doradzić gdy nie widać problemu.


Chciałam wkleić zdjęcie, ale coś mi się nie udaje. Może później sie uda.
____________________
Ola - Zle dobrego poczatki - mam nadzieje
Olasta 21:12, 10 kwi 2013


Dołączył: 16 gru 2012
Posty: 114
Trochę się wstydzę, bo niestety mój ogród to raczej trawnik z przypadkowymi nasadzeniami. Mam nadzieje że będzie czytelne. Nie mam zdjęć o innej porze roku.


Chyba się udało
____________________
Ola - Zle dobrego poczatki - mam nadzieje
Gardenarium 22:16, 10 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tutaj pewnie za chwilę będzie ktoś budował dom i zaciszne, spokojne miejsce się skończy. Jeśli tu jest taras to trzeba się zasłonić przed wzrokiem ciekawskich, dobrze stworzy się także tło dla roślin, których wcale prawie nie widać na tle tych chaszczy za płotem.

Posadź sobie tuje Smaragd albo Aureospicata, Cis wyjdzie drogo.

Lilaki stąd przesadź, bo żywopłot powinien być przy płocie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Olasta 07:22, 11 kwi 2013


Dołączył: 16 gru 2012
Posty: 114
Gardenarium napisał(a)
Tutaj pewnie za chwilę będzie ktoś budował dom i zaciszne, spokojne miejsce się skończy. Jeśli tu jest taras to trzeba się zasłonić przed wzrokiem ciekawskich, dobrze stworzy się także tło dla roślin, których wcale prawie nie widać na tle tych chaszczy za płotem.

Posadź sobie tuje Smaragd albo Aureospicata, Cis wyjdzie drogo.

Lilaki stąd przesadź, bo żywopłot powinien być przy płocie.


Obawiam się, że prędko się tutaj nikt nie wybuduje. Działka ma sporo wad i pewnie nikt jej nie kupi. W sumie to dobrze, chociaż skończyłyby się chwasty.
Lilaki przesadzę.
A jak posadzę tuje to co z różami pnącymi, bardzo je lubię.
Chaszcze za płotem są straszne, co roku przynajmniej przy płocie część usuwam, ale wiadomo jak to chwasty, szybko wracają.
____________________
Ola - Zle dobrego poczatki - mam nadzieje
Gardenarium 09:10, 11 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na pewno się rozsiewają chwasty na Twoją działkę. Róża na płocie zostanie, po prostu będzie przerwa w żywopłocie.

Może też być choina kanadyjska (Tsuga canadensis), bedzie jasna zieleń. Albo grab, bo to przecież wątek o żywopłotach liściastych. Masz dużo do wyboru.

http://www.ogrodowisko.pl/tag/zywoploty
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:22, 28 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
nina napisał(a)
A czy budleje nadają się na żywopłot?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies