Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Żywopłot strzyżony liściasty

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot strzyżony liściasty

Borbetka 17:41, 28 cze 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Topola, a masz zdjęcie z zimy?
____________________
borówcowy wizytowka
Topola 23:29, 28 cze 2013


Dołączył: 27 cze 2013
Posty: 233
Borbetka napisał(a)
Topola, a masz zdjęcie z zimy?

Nie mam niestety. Ale w tą zimę zrobię .
____________________
Już nie działka - już ogród (u Topoli)
agatanowa 01:00, 01 lip 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Topola napisał(a)

Nie mam niestety. Ale w tą zimę zrobię .


Ale możesz opisać słownie - czy są duże prześwity?
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Topola 19:14, 01 lip 2013


Dołączył: 27 cze 2013
Posty: 233
agatanowa napisał(a)


Ale możesz opisać słownie - czy są duże prześwity?

Żywopłot po trzech latach jest bardzo gęsty. Mój pies; który potrafi wejść wszędzie; niestety nie jest w stanie go sforsować. Oczywiście jest to jednak nadal żywopłot liściasty i mimo wszystko prześwity oczywiście są i nie jest w stanie bezlistnym, tak reprezentacyjny, jak żywopłot grabowy, czy bukowy. Nie nadaje się raczej na żywopłot reprezentacyjny eksponowany na froncie posesji. To raczej typ żywopłotu tzw. roboczego, który w krótkim czasie ma zakryć "coś".
____________________
Już nie działka - już ogród (u Topoli)
Lidkawogrodzie 23:00, 31 lip 2013

Dołączył: 11 wrz 2011
Posty: 33
Chciałabym posadzić wzdłuż ogrodzenia graby (fastigiata lub columnaris) aby utworzyły wysoki (ok. 6 m) szpaler osłaniający mnie od sąsiadów. Jak gęsto powinnam je sadzić? W jakiej odległości od płotu? Myślę, że zakupię drzewka o wysokości ok. 3 - 3,5 m. Czy graby tych odmian też trzeba od razu przycinać, czy dopiero jak uzyskają odpowiednią wysokość?
____________________
Sebek 23:28, 31 lip 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
To zależy czy będzie Ci zależeć na natychmiastowym efekcie Po planowanym rozmiarze sądzę, że tak Musisz sobie je poustawiać w szkółce i stwierdzić samej co ile je posadzisz - wtedy Ci wyjdzie ilość Myślę, że cięcie spowoduje ich zagęszczenie.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 08:16, 01 sie 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jak posadzisz to wtedy zrównaj górą poziomo, będą estetycznie wyglądały. To dość wąskie drzewa, więc cięcie w pionie nie takie często wymagane jak zwykłych grabów.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Lidkawogrodzie 08:31, 01 sie 2013

Dołączył: 11 wrz 2011
Posty: 33
Ok, tak zrobię. Jak posadzę je co 1 m będzie dobrze? A co z odległością od ogrodzenia? 1 m? ak już tak pytam to jeszcze dopytam, W miejscu gdzie chcę je posadzić, rośnie już dość okazały świerk serbski, który chcę wkomponować w ten grabowy szpaler. W jakiej odległości posadzić graby po obu jego stronach, żeby dobrze to wyglądało (teraz, ale również po latach). Tutaj nieco więcej szczegółów:

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2518-aaaaaaby-bylo-piekniej?page=2

Tak dopytuję o te odległości bo w sobotę jadę zamawiać graby i muszę ustalić ilość.
Dziękuję....
____________________
Gardenarium 16:45, 01 sie 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Co metr będzie dobrze, bo one mają sie zrosnąć, ale swoją drogą to sobie myślę że one wyjdą drogo i jeszcze mają być cięte. Ja to bym zwykłego graba kupowała a nie Fastigiata. Trochę szkoda, to wspaniałe drzewo soliterowe albo sadzone w grupach, ale na żywopłot? Ciekawe jakie okazy i po ile?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Lidkawogrodzie 17:13, 01 sie 2013

Dołączył: 11 wrz 2011
Posty: 33
Danusiu, naszym celem jest osłonięcie się od sąsiadów. Zwykły grab wymaga częstego cięcia, a taki fastigiata jednak trochę rzadziej trzeba będzie ciąć, co przy oczekiwanej przez nas wysokości około 6 metrów ma znaczenie. Chyba że się mylę, co nie jest wykluczone. Chcemy wąsko i wysoko, jest jakaś alternatywa?
A od serba w jakiej odległości sadzić?
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies