Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Żywopłot strzyżony liściasty

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot strzyżony liściasty

Wrzos 00:49, 14 mar 2013


Dołączył: 31 maj 2012
Posty: 128
To chyba za późno się o tym dowiedziałam ..... taki mam projekt
Pieniędzy tak dużo nie wydałam, bo jest ich tylko 5 szt. Rozstawu nie pamietam, ale chyba bliżej niż co metr od siebie.
Myślisz Danusiu, że to jest bez sensu?
Madzenka 06:37, 14 mar 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Danusiu czy w ogrodzie Sky Garden występują graby fastigata strzyżone na stożki?
http://www.gapphotos.com/imagedetails.asp?imageno=271588
http://www.gapphotos.com/imagedetails.asp?imageno=271373

Mam posadzone graby fastigata i zamierzam je strzyc w stożki.
Fastigaty mają drobniejsze liście od pospolitego i mają gęściejsze gałązki, chyba są łatwiejsze do utrzymania w ryzach. Wrzos mogłaby poprowadzić ładne płaskie topiary na nóżkach tych grabów jako przeciwwaga dla rozczochranych wiśni pissardi. Co sądzisz o tym Danusiu?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
nl_kinia 11:51, 14 mar 2013


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 310
Marzena2007 napisał(a)
Boki też im możesz podciąć, nie tylko górę
boki też skracałam, tzn wszystkie gałązki poprzycinałam, żeby nie szło "wszerz" tylko gęstniało.
hmmmm... mało?
____________________
Kingi ogrodowe początki
Wrzos 12:22, 14 mar 2013


Dołączył: 31 maj 2012
Posty: 128
Jakie cudne te graby fastigiata w Sky Garden!
Gardenarium 20:30, 14 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Marzena2007 napisał(a)
Danusiu czy w ogrodzie Sky Garden występują graby fastigata strzyżone na stożki?
http://www.gapphotos.com/imagedetails.asp?imageno=271588
http://www.gapphotos.com/imagedetails.asp?imageno=271373

Mam posadzone graby fastigata i zamierzam je strzyc w stożki.
Fastigaty mają drobniejsze liście od pospolitego i mają gęściejsze gałązki, chyba są łatwiejsze do utrzymania w ryzach. Wrzos mogłaby poprowadzić ładne płaskie topiary na nóżkach tych grabów jako przeciwwaga dla rozczochranych wiśni pissardi. Co sądzisz o tym Danusiu?


Ojoj, a ja mam takie ładne zdjęcia ze Sky Garden. Tak tam są graby, ale niekoniecznie Fastigiata. Mogą być tak podstrzyżone, bo one dość grube są

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/180-chelsea-flower-show-2011-zlote-medale-najlepsze-show-garden
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 17:45, 18 mar 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mam posadzoną przegrodę z grabów.
Ale w półkolu i na dodatek systemem 2 do 1 (w 2 rzędach naprzemiennie, jak się kiedyś ligustr sadziło). Nijak to nie wygląda. Czy mogę te graby przesadzić i dać w jednym rzędzie? To są młode sadzonki, wysokie powyżej kolan, u mnie 3 lata. Regularnie strzyżone.
Jaką odległość powinny mieć?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 19:05, 18 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Pewnie, że można. Dawaj w takich odległościach żeby się stykały.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Dominiqa 20:52, 26 mar 2013


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 89
Danusiu a Ty co byś polecała,buk czy grab na żwopłot?!
____________________
Dominika- Ogród- Niekończąca się opowieść
Gardenarium 07:53, 27 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Jedno i drugie dobre, bukowe liście bardziej lśnią, są miłe w dotyku, ale trzeba kontrolować występowanie mszycy - zdobniczki bukowej, trzeba więc pryskać. Graby mają liście szorstkie, na grabach nie ma aż tak zatwardziałego szkodnika, ale dla odmiany są choroby grzybowe. Generalnie remis, ale skłaniam się w stronę grabów.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aneta230972 23:48, 02 kwi 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 831
Myślę i ..... mam. To wręcz niesamowite.Od kilku dni "chodzi" za mną pomysł aby żywopłot z tyłu działki był włąśnie z liściastych. Boki oczywiście tak jak już dawno temu postanowiłam: świerk serbski i tuja aureospicata na przemian po 7-8 szt. Jednak z tyłu ogrodu chcę mieć coś innego. Bardzo podoba mi się buk (to przez piękne zdjęcia Danusi) sadzony na przemian czerwony i zwyczajny. Grab również wygląda ciekawie. Ale mam sporo dylematów. Zaledwie 7-8 m od planowanego żywopłotu mam już posadzone maliny a w odległości 10 m będzie warzywniak. Obawiam się aby mszyce lubujące się w buku nie przelały swojej miłosci na maliny, borówki czy warzywniak. Natomiast grab atakują często grzyby. Jeżeli chodzi o ziemię to mamy ok.30-40 cm czarnoziemu a potem jest glina.No i co tutaj wybrać?
____________________
Aneta - Pustynia, która będzie kiedyś ogrodem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies