Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Radosna twórczość Ani

Pokaż wątki Pokaż posty

Radosna twórczość Ani

anika 20:56, 08 maj 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 614
Patrycjo mam tyle planów, że ho ho. Nie wiem czy uda się zrealizować choć 20%
____________________
Radosna twórczość Ani :)
anika 11:15, 31 maj 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 614
Cisza u mnie jak makiem zasiał, a w ogrodzie katastrofa. Na cisach mam czerwce a raczej miseczniki cisowce. Całe gałązki oblepione. Na bukszpanach też coś jest. Poczytałam i to chyba przędziorek. Listki mają białe drobne kreseczki i zaczynają miejscami brązowieć. Muszę koniecznie pokupować preparaty. Planuję kupić Mospilan i Promanal. Zobaczymy czy pomoże. Szkoda mi bo to tegoroczne zakupy. W ogóle w tym roku robali jest mnóstwo. Róże, wiciokrzew były całe oblepione mszycami. Na modrzewiu mszyca dwudomowa - już zamordowane Karate. Róże ponadto miały jakieś glizdy w młodych pędach. Przeczytałam, że trzeba je obciąć i spalić. Tak zrobiłam ale czy będą kwitnąć
____________________
Radosna twórczość Ani :)
anika 11:55, 12 cze 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 614
W sobotę zaczęłam usuwać darń z planowanej rabaty przy altanie. Sporo udało się zrobić. Nawet M troszkę pomógł. Odrobinkę ją obsadziłam: Hostami, żurawkami, trzema tujkami, trzmielinami na pniu a pod leszczyną posadziłam barwinki( niech się rozrastają) Chciałam kupić 3 kosodrzewiny ale nie było ładnych. Pojadę w przyszłą sobotę do Tracza zobaczę co ma ładnego. Bukszpanów jeszcze nie obcinam - troszkę chorują.



____________________
Radosna twórczość Ani :)
Milka 12:15, 12 cze 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Hej Aniu
duże zmiany u ciebie, a kancik pierwsza klasa; fajna ławka!
u mnie też zatrzęsienie robali i mszyc, ale leje i nic nie działam w tym zakresie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
anika 12:41, 12 cze 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 614
Ja jestem zrozpaczona. Wszędzie na każdym drzewku, krzaczku, iglaku coś mam. Jakiegoś robala. Chyba zrobię doktorat ze środków chemicznych do ich zwalczania. Czytam już 3 tygodnie. Mszyce to pryszcz - najbardziej zaskoczyły mnie miseczniki, nie wiem czy z nimi wygram. Opryskuję je ale twardziele z nich straszne. Najlepszy efekt daje mordowanie ich mechanicznie. Bleee obrzydliwe. Ławeczkę zrobiłam z mężem, żeby usiąść przy ognisku - które w tym roku zlikwidowałam

Fajnie, że zaglądnęłaś. Bo cicho i smutno u mnie bez Was
____________________
Radosna twórczość Ani :)
Milka 12:47, 12 cze 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ostatnio też mnie się udzielam, jakos tak wyszło; z natura i tak się nie wygra, więc ja tyle ile dam radę walczę, a tak czasami odpuszczam; po deszczach mszyca znikła
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
anika 12:55, 12 cze 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 614
Irenko bardzo bym chciala odpuścić, ale jak patrzę jak mi robactwo cisy zjadają to mnie krew zalewa. Zaraziłam się na Ogrodowisku bukszpanami - kupiłam kilka i teraz patrzę jak marnieją bo mają i przędziorka i tę miodówkę. Muszę pryskać, żeby na przyszłość wiedzieć z czym walczyć i czym walczyć. Mszyce u mnie też się posiliły i sobie poszły, nie ma ich. AAAA przepraszam jest jedna dwudomowa na modrzewiu też uparta, wyprowadzić się nie ma zamiaru mimo mojego nakłaniania Zobaczymy. Zaskakuje mnie ten sezon. Zobaczymy co dalej
____________________
Radosna twórczość Ani :)
Sebek 21:37, 17 cze 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Bardzo fajna ta rabatka wyszła
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
anika 12:08, 18 cze 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 614
Sebek napisał(a)
Bardzo fajna ta rabatka wyszła



Sebciu, bardzo dziękuję. Muszę się jeszcze nauczyć ładne fotki robić, bo widzę braki w tym temacie
____________________
Radosna twórczość Ani :)
anika 12:09, 18 cze 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 614
Co radzicie tam jeszcze dosadzić bo jakoś pusto mi się wydaje? W tę sobotę dosadziłam tam 2 cisy. Nie zrobiłam im sesji zdjęciowej niestety
____________________
Radosna twórczość Ani :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies